На една годинка става вече ДЕКЕМВРИйското човече

  • 73 077
  • 757
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 1 209
На мен този път ми дойде на третия месец. Първите два мое би бяха, както преди на около 30-я ден и пак с болки, но доста обилен. Сега не стига че ми съкрати времето на около 26-27 дни, ами два дена направо кръвоизливи имам, което не пречи пак да се влачи след това 7-8 дена. От болките по време на цикъл и овулация не се отървах за съжаление. Нищо, че две бременности имах. Карай ще чакам вече менопаузата аз, ахах.

# 676
  • София
  • Мнения: 8 703
Mimasa, чак ме учуди педиатърката ти как спокойно реагира за нощното будене. Другите шокирано и възмутено ще те питат как така не си го махнала още на втория месец  Laughing
На мен все още не ми е дошло, но и аз все още доста кърмя.
На Огнян му избиват кътници, отвратителен е. Дере се непрекъснато, нощем също. Сега от половин час врещи на земята и си удря главата в един стол. Нищо не го успокоява-гелове, гушкане, кърмене, игри...явно държи да се дере. На мен ми идва да го оставя и да бягам на някъде, не се търпи  ooooh!
Кучешките не знам как ще ги изкарва, щом сега е такава отврат  Laughing

# 677
  • Мнения: 1 912
На мен ми дойде 20 дни след края на лохиите, до днес ми идва през 28 дни и си е един най-нормален цикъл, за щастие- вече безболезнен, но все така обилен както преди  Crazy Кърмя от третия му час на поискване, вечер по амнайсет пъти, нито залъгалки е ползвал, нито вода съм му давала, всичко като по на ЛЛЛига предписанията...много съм плодовита, явно  Crossing Arms

# 678
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 493
На мен предн. път ми дойде малко преди годинката, сега седм-две след годинката. Все още доста си кърмя. Не мисля, че сега кърмя повече или по-малко от предн. дете. Болки не съм имала нито преди бременностите, нито сега. Все пак е досадно, де да можеше все без цикъл... Laughing
За нощното будене. Като цяло Бобо е по-поспалив. Денем спи 2 пъти, а батко му по това време спеше само 1 път. Заспива доста по-бързо от батко си. И нощем се буди по-малко, сякаш по-лесно ги вади от батко си зъбките, макар че и с батко му не е било голяма драма. Нощем изкрещява от време на време, но като му дам да суче и веднага заспива пак. Не успява да събуди никой, въпреки че спим всички в 1 легло. Simple Smile Вече има 12 зъба, измежду които и 1 кучешки. Дано по-бързо се успокои Оги.Hug

# 679
  • София
  • Мнения: 8 703
И аз да се успокоя  Laughing
Хем ми е мъчно, че страда, хем ми идва нанагорно.
Врещя днес около 2 часа без прекъсване, нищо не успя да го успокои. Даже на гръб го сложих в ергораницата, докато готвя...не стана.
Сега съм му пуснала телевизия(аз не му пускам по принцип, защото забравя всичко друго и зяпа), лежи на леглото ни и дъвче една четка за зъби. Доволен е  Joy
Не ми издържат нервите покрай това реване, тази нощ даже изперках по едно време,та мъжът ми успокояваше и мен, и Оги.
Тъкмо беше започнал да си хапва, сега покрай зъбите пак не иска.
Да избиват всички и да се свършва,после да ме пратят някъде на санаториум да си лекувам нервите  Laughing
Аз имам много нередовем цикъл, дълъг също...идва ми средно през 45 и 65 дни  hahaha С много болки, обикновено първите 2-3 дни реанимирам в леглото. Много се надявам да е по-леко сега.
Но поне заради това не ме впечатлиха особен болките след секцио.


Има ли някой, който живее в Изток, изгрев, Дианабад(по-към Изток, не чак при зоологическата градина) и Гео Милев, Слатина, Редута? Търся си нов педиатър. Харесвам моята, но когато децата са болни се чака при големите и то по 3-4 часа. Никой не отстъпва ред, нито педиатърката взима с предимство бебета и болни. Последният път едно детенце повърна 2 пъти и никой не го пусна.
Вчера се опитах да се доредя да прегледа Ого, че няколко дни вдига температура от зъбите. Не успях.
Та си търся от тези източни квартали педиатър. Нашата е Христова в 22 поликлиника.

# 680
  • Варна
  • Мнения: 759
Моят цикъл си е абсолютно същият, както преди. Дойде ми точно, когато Вили чукна седмата месечинка. Мога да кажа, че е по-безболезнен от преди, но и тогава не беше кой знае колко болката. Имало е месеци, в които ме боли повече, но рядко. Иначе симптомите са си същите - раздразнение, бързо палене, главоболие, избиват ми пъпки по лицето и все такива "прекрасни" неща  Tired
Mimasa, аз спрях да си задавам въпроса "Кога ще започне да спи по цяла нощ" доста отдавна, когато приятелки ми казваха, че техните до 3 г. са се будели Simple Smile Ама и те кърмеха след 2 г., пък аз се замислям до 2 г. да ми е максималния срок. Или докато сам се отбие, което малко ме съмнява. Ама това дране и чоплене по врата честно казано вече доста ме дразни. Някак си не изпитвам чак такова удоволствие, както в началото и ми е малко досадно. Но пък той си го харесва и не е справедливо точно сега в периода на промени и зъби до му го отнемам. Ето другия месец евентуално ще започна работа, след още месец се надявам да го вземат на ясла, та ще имаме нужда и двамата от тези само наши си моменти  Heart Eyes
Най-после се натутках с изследванията за годинката, пуснах си и на мен профилактично - всичко е перфектно   Party Даже ЛЛ се изненада колко ни е висок хемоглобина и на двамата  Grinning

Последна редакция: чт, 11 фев 2016, 22:16 от Tsvetivn

# 681
  • Варна
  • Мнения: 759
Охоо ние сме вече на 46-та страница  Whistling Приемам предложения за заглавие на новата тема  Sunglasses

# 682
  • Мнения: 704
Еха, само аз ли още нямам цикъл? Точно тези дни се бях присетила, че скоро ще станат две години без Crazy
Спането, ох, спането! От една седмица мм спи в хола, малката е супер доволна, кърмим се по 100 пъти на нощ, но и аз се понаспивам повече. Кръщелницата ми е на 3 и половина и продължава да се буди, не е кърмена и ден, та не знам доколко има връзка.
Аз тази седмица съм в болничен, грипът не ми прости и се влача от миналия четвъртък. В тази връзка, да ви се оплача на какъв личен лекар попаднах. Отидох на преглед и основно за болничен. Още не ми беше видяла гърлото, госпожата отсече, че без антибиотик абсурд да ми мине. Казах и, че имам кърмаче, пита ме колко голямо и аз като казах, че на 14 месеца, като се развика: Аууууу, ужасно е това! Това е вредно и за тебе и за детето! Хора, ако не ми трябваше болничният, направо ставах и си тръгвах. После ме пита кой от симптомите ме тормози най-много, казах и, че нямам фаворит, всичките ме тормозят. Докато ми пише рецепта ме пита искам ли да отхрачвам или не, аз я питах а трябва ли, тя се замисли и реши, че не е задължително. Накрая все пак ми написа на отделна рецепта антибиотика, ако размисля за кърменето, но ако не размисля, той се давал и на деца #Cussing out Чудя се да не би да има вирус, дето ходи по лекарите и  разяжда мозъци  newsm78

# 683
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 493
Леле, Венче, каква ужасна лекарка! Shocked И тази пед. на Ирайн и тя в този кюп. Тука при нас пък има един лекар(норв) дето е известен с това, че като отидеш при него 1вата му реплика е "Изчакай една седмица, ако не ти мине до тогава, после пак ела." Това е за всякакъв вид оплаквания-респираторни и т.н., вкл. и надут крак, болящ лакът(чувала съм да се оплакват от него най-различни хора). Учудващото е, че продължава да си работи от години и да си има пациенти...
Дано оздравяваш по-бързо. Тук на бебета и малки деца изписват антибиотик само при пневмония. Даже и при бронхит не изписват антибиотик, само сироп за кашлица. А ако просто кашля малко е много вероятно и нищо да не му изпишат. Аз баткото като е кашлял повечето пъти нищо не съм му давала(лекарства имам предвид)- само кърма, чайчета с мед. Peace Hug
"С малки бебешки крачета декемврийче бързо шета." това ми хрумна засега, ох такива са им сладички крачетата Heart Eyes

Последна редакция: пт, 12 фев 2016, 10:32 от Мелина_3

# 684
  • Мнения: 180
Аз от самото начало кърмя сина си на поискване, като се ограничихме само до вечерно/нощно може би някъде около осмия-деветия месец. И то не постоянно тогава, че със захранването ни беше зор. И от самото начало (аз и друг път съм споделяла) маса народ ми се чудеха на нощните кърмения, постоянно са ме увещавали да не го храня нощем, да го залъгвам, ама аз в един момент или спрях да се разправям или най-твърдо заявявам, че моето дете си иска кърма и нищо друго не помага! И точка!

За цикъла си се замислям, че май постепенно явно ще се върна на периода му на идване от преди бременността. А между другото аз си мислех в началото, както и пак са ми се чудили и за това, че докато кърмя, няма да ми дойде или поне не толкова рано. Но ето, че и за това не съм като другите жени Simple Smile Но пък и майка ми каза, че и на нея й е дошло рано, а аз съм кърмена над две години  Party

Мелина, темата на мен лично ми допада. А и айде, белким като я сменим и Божидар почне да бяга Simple Smile Макар че като се замисля какво "шетане" ще настане наистина тогава....  Laughing И да - няма по-сладки от пухкавите бебешки крачета. Особено на моя Боби с тия гривнички. Ммммм.... винаги съм си мечтала за такова бебе с гривнички Simple Smile

# 685
  • София
  • Мнения: 8 703
Мелина, много ми харесва заглавието.
Венче, на мен все още не ми е дошло.Аз и не изгарям от желание  Laughing Последният ми цикъл беше на 29 Януари 2014-а.Нали ми е нередовен, Оги е направен в края на Март. От Януари до Март нямах нищо.
Много неприятно лекари, аз се ядосвам много и бих отвърнала. Но засега не съм срещала лекар, който да ми мрънка. Бях при моята лична, като Оги беше на 10 месеца, похвали ме, че кърмя. Педиатърката дава някои неадекватни съвети за кърменето, но го подкрепя и по-дългото също. Та явно е по-скоро от незнание нейното. Лежали сме в ортопедичната болница в Горна Баня, там имаше една жена..май беше сестра. Много За кърменето, изключителното и дълго такова. В ИСУЛ сме ходили при УНГ и такива четки отнесох от лекарката, вика на ММ" Златна жена имаш. Хем кърми, хем и отслабнала, като спортистка е.Не и личи, че е раждала! "  Joy 
Оги суче нощем, като не го тормозят зъбите около 3-4 пъти. Така си се наспиваме, иначе не знам какво щяхме да правим. Не знам как се учи бебе да не суче. На Оги ако не му дам или му бутам биберон, се разбужда и пищи, после 1 час не мога да го успокоя.
ММ като е нощна се наспиваме по-добре  Laughing От както прилепих на Оги леглото до нашето се родих, много ни е удобно и широко. Иначе все с ечудех как да застана, че да не пречим на ММ, пък Оги да е отвътре, за да не падне.

# 686
  • Мнения: 1 912
Ние с Пипо спим сами на спалнята (тя е една такава тясна, тип Приста, не е точно спалня), а ММ го изгонихме на дивана, който е в същата стая и е доста удобен за спане, така че не е голяма жертва от негова страна  Grinning Филип много мърда докато спи, такива кълба прави и така се усуква, че на моменти се чудя йога ли е, какво...Днес говорих с една майка, която ми се оплака, че детето и, с един месец по-голямо от нашите, много се будело вечер, тя ставала по сто пъти, приспивала го, слагала го в кошарата. Казах и, че аз такива проблеми не съм имала, просто защото спим на едно легло и потушавам драмите в зародиш, тя се изуми, че не ме страх да не го смачкам  Shocked Като се замисля, по-вероятно е той да ме смачка с нощните лупинги  Mr. Green
Аз от доктори не мога да се оплача, що се отнася до кърменето. Правихме една консултация с хематолог, един доста възрастен и респектиращ доктор, щом му споделих, че го кърмя, ме похвали много и каза- това е най-доброто, което можете да направите, колкото повече- толкова по-добре. Личният лекар на детето също е ЗА дългото кърмене, другите не ме интересуват  Simple Smile

Мелина, и на мен много ми харесва заглавието  bouquet

# 687
  • София
  • Мнения: 8 703
И при нас по-скоро Оги ни контузва  Laughing Редовно отнасяме ритници и шамари.

# 688
  • Prague Czech Republic
  • Мнения: 897
Кевин спи при нас , и е ужасно цяла вечер ме бута рита  Simple Smile


И на мен много ми хареса предложението на Мелина!

# 689
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 493
Радвам се, че ви харесва предложението ми за заглавие! Hug
Цвети, сложи си някоя герданче, с камъни най-добре(тюркоаз, лунен камък... от сорта). Така докато кърмиш бебо ще си играе с него и няма да те чопли. Аз сега съм си сложила едно с едни по-плоски камъчета и едни кръглички-много се харесва на Бобо да го пипа и разглежда. Flutter Hug

Общи условия

Активация на акаунт