Забременели след инвитро - тема 13

  • 51 796
  • 748
  •   1
Отговори
# 15
  • Живее на Луната
  • Мнения: 3 468
Естларче,   bouquet

Към новите момичета - може тези от вас които се престрашат да си сложат лентички, за да е по-лесно да ви следим. Също така ако знаете цвета на гащите, споделете за да ви сложим щъркелче на първа страничка.

Аз излизах за малко на пазар и се върнах мокра кокошка, много ми става трудно вече ходенето по жегите.  Confused

# 16
  • София
  • Мнения: 1 844
Estlar, благодаря за прекрасната нова тема  Hug

Кейче, тогава имах неблагоразумието да сменя АМ от раз, директно минах на Hipp Комфорт, което мляко е диетично и е против запек и колики. Е, детето изкара доста неспокоен ден, явно го болеше коремчето. Ама откъде акъл да направя плавен преход между млеката  ooooh! От Hipp Комфорта обаче никакъв ефект, пак не акаше с дни и се налагаше да давам „Дуфалак”, за да ходи през ден-два. Тогава реших така и така няма ефект да си мина на Hipp Combiotik, класическото мляко на Hipp, което е по - калорично и засищащо от Комфорта. И се получи – ходи редовно по един път всеки ден. Между другото има едно чайче "Блевит L" против запек https://www.koalabebe.com/product/1263/blevit-l-blevit-l-laxante … abvane-150gr.html, също е много хубаво, може да се дава от раждането и много й действаше. Влади обаче започна да се изхожда сама и не го давам.
  
Ето малко споделен опит от мен:
-   Дрехи: Моите 99% са ми дадени от една близка /имам много малко подарени ми от бабите, роднини и приятели/, почти всички са на Н&М, включително хавлийките, а другите – някакви немски марки, тъй като тя живее в Германия. Е, дрехите на Н&М са страхотни, много добро качество, едно дете е изгледано, сега второ и не са мръднали. Така че смело купувайте Н&М.
Лигавници сме купили от LC Waikiki, много са хубави, мекички и се закопчават с копче, което е много удобно, с връзките е по - кофти. Чаршафи мога да препоръчам „Плами” – български, от трико, долният с ластик, много красиви принтове и страхотни като качество.
-   Козметика: Какво ли не пробвах, големи експерименти и то все с евтина козметика, детето всичко понася. В началото мислех да взема „Себамед”, но не зная защо се отказах и купихме „Бюбхен”. Душ-гелът „Бюбхен” – не ми хареса, трудно се дозира и отмива, млякото за тяло „Бюбхен Био невен” също не ми хареса, боядисва дрехите, олиото беше хубаво. Ползвала съм кремове – „Бепантен”, не ми хареса, много трудно се размазва и хич не е икономичен, „Бочко Смрадлика”, хубав е, „Бочко Хидратиращ”, също е хубав, кремчета за подсичане на „Event” и „Baby Crema” също стават, олиото на „Бочко” – не ми хареса, много е рядко.
Последно фаворити са ми и съм се спряла на следния вариант:
Дупето мажа на всяка смяна на пелените първо с олио „Джонсън”, после със „Судокрем” или прословутия македонски „Павлодерм”, Македонска мас, редувам ги. Къпем с душ-гела на Hipp Сензитив, с дозатор е и това е много полезно, след къпането масажът е с олиото на Hipp Сензитив, много леко и нежно миришат.
В началото като новородена и беше много суха кожата, на места се белеше и педиатърката препоръча „Линола Фет” олио за след къпане и „Линола Фет” крем за проблемните зони – страхотни продукти.  
Досега детето не е имало пъпки, обриви, подсичане или каквото й да е зачервяване по дупето и кожата. А то нали за това се борим, а не да е скъпа козметиката.  
Пера с прах „Тео бебе”, по едно време бях взела „Персил Сензитив”, но то все тая.
Бебешкото веро ми е „Бочко”, пробвала съм „Медикс Бебе”, но не ми хареса.
От мокрите кърпички сигурно всичко на пазара съм пробвала. Най-много ми харесват на „Бебелан”, на „Памперс” са много хубави, но ужасно скъпи и като се има предвид, че 1 пакет отива за 2 дни, не мога да си ги позволя.
-   Шишета: на „Авент Натурал Еlephant” сме + две малки шишенца, много съм доволна, биберонът е супер, вече сме с 3 дупки и изпива млякото за около 5 мин. Имам едно на „Чико” – пълен боклук. Залъгалките също са ни на „Авент” и са ни първи приятелки.  
В момента има следната промоция, от която мисля да се възползвам: http://www.hippoland.net/catalog/product/view/id/78403/s/avent-s … tegory/123456789/
-   За коликите: въобще не сме имали такива, но до скоро давах „Абоколикен” на всяко хранене по 4 капки, спрях ги, то няма смисъл.
-   Памперсите: пробвах „Памперс”, „Молфикс” и „Пуфис”, категорично от тези най-добри са „Памперс”, „Молфикса” са много зле, „Пуфисът” – стават.
-   Количката: „Chicco Urban” Emerald тюркоаз – доволна съм, препоръчвам я, с трансформиращ се кош е. Доста е компактна и семпла. Моята е с зеления сет и е много свежа. Сглобява се лесно, много лесно се преминава в различните позиции, както и от зимен в летен кош. Маневрена е, върти се с една ръка на 360 градуса. Сенникът пада доста напред, дръжката също се регулира. Може би недостатък е това, че кошът/седалката не се сгъва с рамата, а си стои отделно.
-   Гладенето: аз гладя, пера на 40 градуса, но си ги гладя после, хич не е приятно, особено в жегата. Мисля така до 6 м. или докато си купим сушилня, надявам се скоро.
        

# 17
  • Мнения: 1 368
Много благодаря на родилите мами, че споделяте толкова ценни неща  bouquet

# 18
  • Мнения: 426
Благодаря на Естлар за новата тема   bouquet

Ако е удобно, моля да ме включиш и мен на първа страница Термин 09.03.2016

Аз искам да попитам ползвате/ползвахте ли възглавница за бременни? Ако да, споделете каква марка/модел  Flutter

# 19
  • Мнения: 192
Хайде и аз в новата темичка!
Естларче, справяш се прекрасно! bouquet
Поздрави на всички настоящи и бъдещи мами! Hug

# 20
  • Варна
  • Мнения: 7 146
Аз искам да попитам ползвате/ползвахте ли възглавница за бременни? Ако да, споделете каква марка/модел  Flutter

Аз ползвам и съм доволна. Моя корем много се поду още по време на стимулацията и ми беше много трудно да спя. Има само два недостатъка: 1. Сега е много горещо и тя не прави нещата по-добри, ама си я гушкам де - по-зле без нея. И 2. Там където най-често си слагам крака и явно я прегъвам като се обръщам нощем, селиконовия пух се събра и стана празно. Та сега я "разбухвам" всеки ден...
Моята се казва Ванката. Без Ванката не заспивам нощем....  Laughing
Такава е:
Скрит текст:
От Хиполенд за 23 лв.

# 21
  • СОФИЯ
  • Мнения: 10 724
Цоп и аз в новата темичка  Heart Eyes
Естларче благодаря ти за нея  Heart Eyes  bouquet

Калич възглавничката е страхотна ще взема и аз да си купя такава  Heart Eyes Hug

# 22
  • Мнения: 269
Оп и аз цоп тук Simple Smile Естларче , благодаря за милата и положителна тем Simple Smile Много ми харесаха снимките с коментари в началото Joy
Фриде много подробна информация! Момичета много благодаря и аз на всички, които отделят време да споделят опит, той е безценен! Hug

И аз вече имам подобна възглавница, но сякаш моята е малко по голяма- ето тази е, но от Дундьо:
http://www.pakostnik.com/media/catalog/product/cache/1/image/9df … 5437b666437b9.jpg

Засега основно си я слагам между краката, а другата част виси до леглото Simple Smile) Много е топло и освен това пада голяма борба като тръгна да се въртя през нощта. Но мисля, че като стане по-голямо коремчето и дойде есента, ще ми върши още по-добра работа. Само за цената не мога да дам инфо, че мъжът ми ми я подари.

# 23
  • Мнения: 2 501
Фриде, и аз пробвах снощи само с новото мляко, хем мм ми каза да не го правя. Съжалих за което. Сега смесвам, запек вече няма, дано по-бързо се адаптира и до утре да няма и колики вече.
Кали, Ванката е много секси hahaha

# 24
  • Варна
  • Мнения: 7 146
Кали, Ванката е много секси hahaha

Ооо, да. Ванката е пич. Сега ММ спи в хола, за да не ми пречи, че и без това не мога да спя... Та затова измислихме име на Ванката, че той сега ми е половинката...

# 25
  • При вещиците
  • Мнения: 1 453
Ето ме и мен. Естлар благодаря за темата. Ние ще ти напомняме за изпуснатата информация.
Фрида, благодаря. Страхотна информация. Другите родили мами, не преставайте да пишете. На никой не пречи, напротив всички получават много полезна имформация.
От 3ти месец съм с тази възглавница http://pregnancy2pillow.blogspot.ae/2015/06/maternity-pillow-u.html?m=1
Най-удобното нещо. Майка ми я уши от трико, после ние я напълнихме с 9 възглавници от най-евтините от Икеа. Чуствам се като в гнездо. А ММ е командирован в другата стая Wink

# 26
  • Живее на Луната
  • Мнения: 3 468
Лили, тази възгладница е огромна, горкия ти мъж изпъден да спи в другата стая.  Joy
Моята е тази:
http://www.hippoland.net/ceba-baby-v-zglavnica-za-bremennost-i-k … 15-75266?___SID=U
Слагам я по средата между мен и мъжо и понякога нощем гледам и той я гушнал, та понякога се борим за "червея" - така му викаме. Иначе е много полезна покупка, освен за спане през деня си подпирам лаптопа на него или си повдигам краката. А след това се използва и за кърмене.

# 27
  • Мнения: 426
Благодаря за отзивите за възглавница   bouquet
Аз все още нямам кой знай какъв корем, засега само вечер ми се издува по-осезаемо. Но досега винаги съм спяла на една страна, а вече започна да ми става некомфортно и все се обръщам по гръб.
Септември ще съм за седмица в България и смятам да се възползвам и да си взема тогава, защото тук под 300лв. възглавница не намерих  Crazy

# 28
  • При вещиците
  • Мнения: 1 453
Бел, и без това ми хърка (а и аз на него  Joy) та няма място за трети на спалнята. Обаче сега трябва да я изоставя, не мога да я мъкна в самолета.
Антеа, и аз затова я поръчах. При нас са много скъпи възглавниците.
Ниана, а колко ти е станала шийката? Но пък големички изглеждат юнаците. Живи и здрави да са и да поизчакат малко.

# 29
  • на пясъка при черупките от миди
  • Мнения: 1 305
Вместо запис да се отчета с днешния преглед при педи. Беболина е вече над пет килограма за два месеца. Била в горна граница Grinning ама какво да правя. Кърмя детенце и то расте  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes пу пу пу. Аз и тук да питам родилите мами. Как сложихте ваксините в тези горещини?

Общи условия

Активация на акаунт