Забременели след инвитро - тема 13

  • 51 810
  • 748
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 844
Вместо запис да се отчета с днешния преглед при педи. Беболина е вече над пет килограма за два месеца. Била в горна граница Grinning ама какво да правя. Кърмя детенце и то расте  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes пу пу пу. Аз и тук да питам родилите мами. Как сложихте ваксините в тези горещини?
Ние сложихме Хексацима /комбинираната шесткомпонентна ваксина/ първия прием миналия вторник, в най-голямата жега  ooooh! Беше неспокойна, ревлива, спеше повече и трудно се хранеше. Температура вдигна до 37,5-6. Така беше два дни. Давах еднократно панадол и лепех кул пач лепенки, естествено температурата я мерех през 10 мин. ooooh!
Утре най - вероятно ще слагаме първия прием на Синфлорикса, пневмококовата ваксина, ако я има в РИОКОЗ - а.

# 31
  • Русе
  • Мнения: 311
Да дам и аз отчет.
Аз изцяло кърмя, мисля че и стига защото си спи по 3-4 часа след това, ака доста често чак се чудя остава ли нещо в коремчето и. Вода не давам засега.
Имам помпа на Авент, механична. Засега съм я ползвала два пъти в родилня дом само.
Редувам бебка едното хранене от едната гърда , следващото от другата.
Мажа се с Лансинох, че от едната страна ме е осмукала доста и ме боли.
До днес имахме помагачи (бабите), но от утре ще сме сами и мисля да я изведа на първата и разходка.Това е от нас   bouquet

# 32
  • Мнения: 161
Много се смях с коментарите за възглавниците  Joy  и аз имам на Бертони от няколко месеца, но не я ползвам много, че мъжа ми или я бута че му пречи или се опитва да ми я отмъкне.
Браво на мамчетата, че намират време да споделят, та и ние да имаме повече информация  newsm10

# 33
  • Мнения: 4 954
Честно казано, пробвах да спя с въглавница между краката и не ми си получи. Може би коремът ми е още малък, не знам, но някаква разлика не усетих, освен че инстинктивно не се обръщаш и се схващаш от едната страна.

# 34
  • на пясъка при черупките от миди
  • Мнения: 1 305
Докато бях бременна спях с многооо възглавници, една от които точна между краката. Просто като лягах и се подпирах от всички страни, особено под корема (на една страна). Ако не сложех под корема, той някак увисваше и ме болеше. Но съм ползвала обикновени възглавници. Та така. Ох, момичета, толкова е хубаво да си бременен  Heart Eyes Липсва ми това изживяване. Но като погледна изцапаната с кърма муцунка, всичко друго няма значение  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Та, наслаждавайте се на всеки момент и не се вглеждайте в дребните неразположения. Погалете тумбаци и се радвайте на бебоците Wink

# 35
  • Мнения: 1 091
Здравейте и от мен в новата тема   bouquet.

Естлар, много добре се справяш  Peace. Като гледам само 2 мами са със септемврийски термин и аз съм се изкачила доста напред в списъка, т.е. няма да има много бебенца сега, но дано се записват нови бременни.

Бенито, не си писала скоро, как си? Пазиш ли бебка на топло?

Моята възглавница по форма е като на Кали, само дето не сме се сетили да я кръстим  Joy. Аз от началото още си спя отделно, че много ставам и се въртя. Така сме си добре, всеки си има стая, после бебето ще спи при мен и няма да безпокоим таткото.

Пинки, то аз като не знам дали това бебе ще засуче изобщо и пазя помпата, дано и той е лаком и си хареса гърдата, но от шише ще се наложи да се научи. Все пак аз имам доста ангажимент покрай Мими и не навсякъде мога да го вземам. Аз нямам баби и дядовци тук, но все на някоя приятелка да мога да го оставя за малко ще е помощ. Радвам се, че Лили си суче  Heart Eyes. Тук също е кратко лятото и беше и доста хладно тази година с много дъжд. Зимите са ужасни и дълги като при вас.

Дидка, звучиш свежо. Приятна разходка  Peace.

Фрида, полезни неща споделяш, благодаря. И на мен ми даваха дрешки приятелки и много им се радвах и си ги ползвах. Те първите не могат да се износят преди да умалеят.

Фиоре, браво на твоята беболина  Hug.

# 36
  • Мнения: 80
Здравейте мили момичета! Вече две теми съм неотлъчно с Вас, Вашите радости са и мои радости. Но за себе си бях решила, че ще се цамбурна при Вас след първия скрининг. Днес мина моята първа ФМ при д-р Михова. Изключително съм щастлива, че всичко е в съотношения, характерни за моите седмици-12+5г.с. Дано се движим така и занапред. Пу-пу!
Естлар, може да ме запишеш вече и мен с термин-13.02.2016г., засега, около 80%, с розови гащи. Благодаря!

# 37
  • Мнения: 80
Ох, от вълнение забравих. В чуденка съм кой лекар да избера за ЖК-д-р Белкин или д-р Личева /става въпрос за "Надежда"/? Ще съм благодарна, ако някоя мама или бъдеща мама сподели впечатления. Hug Hug Hug

# 38
  • Мнения: 4 954
Аз съм при Личева. При една нормална бременност изследванията по пакет ти стигат. Отговаря на мейлите, когато е нещо важно, пуска всички необходими изследвания извън пакета по необходимост. Не е привърженик на изкуствените витамини, а на храненето и спорта, иска да раждам активно  hahaha. Като недостатък - на няколко пъти съм се самопанирала, защото е отказвала да ми отговори на въпрос. Примерно мерим шийка, питам колко е, тя ми обясни как това измерване не е точно и да помоля на феталната да проверят, че засега всичко е наред, имало различно дълги шийки. Е, дали не се панирах излишно? След това видях, че съм с шийка рекордьор, правилно измерена и записана на 4.1. Имаше и още една-две такива случки. Успява да ме успокои. Влизам и излизам с усмивка от кабинета, за мен това е важно. Но аз съм една нормално протичаща бременност, реално. Като изключим една лека уроинфекция, нищо проблемно. С генетичните ми проблеми се занимаваха от пренаталната диагностика.

# 39
  • Мнения: 424
Аз да питам мамите родили със секцио. От 2-3 дни усещам лека болка в ляво над разреза от секциото където се предполага, че е матката. Странното е, че преди това не усещах никаква болка, а само леко дърпане, където е разреза, а от 2-3 дни се появи тази болка. Не е силна, но ме боли като ставам или ако сложа беба в скута ми и странното е че ме боли само вляво, а не цялото място примерно. Какво мислите че е това и трябва ли да звъня на лекар? Нямам спомен да ме е боляло така след първото секцио и сега не знам нормално ли е или не. Четох нещо за мускул или нерв ама не знам възможно ли е да е такова?

# 40
  • Мнения: 149
Записвам се и аз в новата темичка Simple SmileДнес бях на ранна ФМ ,доктора каза че всичко е ок.Прегледа беше много подробен,само дето пола не стана много ясен.Бръмбъзака не пожела да си поразтвори малко краченцата,пък да видим....В крайна сметка док .каза 60/40 момиче.С уговорката ,че го казва по предположение.Та така ,по-важното е ,че всичко е наред,а пола обеща да ми го каже следващия път Wink

# 41
  • Мнения: 177
White pearl, аз съм на ЖК при д-р Белкин и не съм много доволна. Може би, защото сравнявам с прегледите, които имам при д-р Михова - много подробно гледане на бебето, шийка, води, плацента и т.н., дълги разговори и обяснения. Докато ЖК ми се вижда доста фиктивна- килограми, кръвно, кръв, някоя и друга микробиология и толкова. С много момичета съм си говорила и те са ми споделяли, че и при тях ЖК е нещо подобно, което мен лично не ме удовлетворява. При положение, че прегледите са 1 х в месеца мисля, че е редно да са по-детайлни и подробни. А и техниката в кабинета ЖК е доста назад и на снимките, които ми дават от там абсолютно нищо не се вижда и измерванията много често се различават от тези, направени е кабинета ФМ.
Това е моето мнение за ЖК, но пък е хубаво д-р Михова да те гледа на важните прегледи, защото за мен тя е страхотна Simple Smile


Последна редакция: чт, 06 авг 2015, 23:23 от Lavender88

# 42
  • Мнения: 4 954
Реално, аз от ЖК повече не очаквам. Тя не се предполага да е диагностика, а профилактика. Проверяваме дали всичко е наред - кръв, урина, кръвно, килограми, мерки на бебето, тонове. Всяко по-сериозно отклонение се гледа от специалистите по пренатална диагностика, но не виждам защо да ги занимавам с моя милост, когато всичко ми е наред. В началото исках да се следя при Михова. Вярвах, че ще съм сложен случай - генетичен проблем, история с бъбречни заболявания, черен дроб, който реагира на медикаменти, алергии... а се очаква, че може да проимам проблем и със сърцето. С две думи, исках някой да ми обърне сериозно внимание. Добре, че размислих. Сега се чувствам спокойна, бъбреците ги следим, черния дроб също, всичко се развива леко и безпроблемно. В пренатална тези неща не ги интересуват. В деня на амниоцентезата пусках кръв и урина, стандартно. Имала съм левкоцити в урината - сигурен знак за инфекция. Естествено, това е минало пред очите на доста лекари от екипа или поне би трябвало - извършилите процедурата, хората в отделението, ако щеш акушерката, която ги е поставяла в папката. Съответно и през ум не ми мина да ги погледна и видях резултатите едва три седмици по-късно на ЖК, когато ми обърнаха внимание и пуснахме стерилна урина. Излезе инфекция, която си е тлеела през цялото това време. Та, различни неща гледат и не бих ходила само при специалистите от пренатална.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 7 146
Estlar, a Неупоген имаше ли назначен?

# 44

Общи условия

Активация на акаунт