Любители на Котки Тема 97

  • 53 666
  • 755
  •   1
Отговори
# 690
  • Пловдив
  • Мнения: 104
Много красиво бебе! Споделям моя опит: У нас преходен период не е имало. Радка директно се пусна в къщи. Зарчо се движи известно време на прибежки и припълзявания, подуши Я едно хубаво навсякъде и толкоз. Имаше моменти на по-груби опити за игра, но със силно пляскане с ръце и високо "не" положението се оправяше. Пляскането и сега действа, когато се счепкат по-сериозно. Може би има значение, че Зарчо беше на 6 месеца, когато му доведох 3-те приемничета и не е расъл като единствена котка.

jujavka, Багира освести ли се?

# 691
  • Мнения: 657
Здравейте момичета имам проблем с едната ми котка и се нуждая от съвет. Бременна съм в 7 месец и от скоро котката ми пикае навсякъде из апартамента иначе си ходеше в банята в лиген.Опика навсякъде и не мога да се справя с мъжа ми сме на нож иска да я махне но аз си я обичам но не мога да ходя с парцала постоянно а и скоро и с бебе.Моля ви дайте ми съвет как да се справя слагах какво ли не на местата които пикае : лимони черен пипер белина нищо не помага.Сега и давам хомеопатични хапчета за пикучните пътища да не би да има инфекция.Благодаря ви предварително

# 692
  • Мнения: 3 248
София, заведи я на ветеринар, за да изключите здравословен проблем.

Мерси, момичета. Домакинката е на 9 месеца, новодомката е на 4 (почти). Много е любопитна и иска да обикаля и да се запознава. Но домакинката много я е страх. Накокошинва се и гледа да се скрие. Вчера ги показвахме гушнати от далеч няколко пъти. Единият път си хъснаха, провокирано от домакинката. Днес проявява малко повече любопитство, ходи да я души под вратата. Гледам да не пренебрегваме старата, но трудничко е като другата трябва да е затворена. Жал ми е, че през нощта седи сама на ново място.

# 693
  • Мнения: 3 331
Мисля, че момичетата бяха споменали, че точно белината ги привлича. Не лекувайте без да знаете какъв е проблема - това само ветеринар може да каже.

# 694
  • Мнения: 3 894
Ако скоро не съм показвала опашка да покажа. Този път изпъната като стрелка. Пиратска раота, какво знаете вие...
Скрит текст:

# 695
  • Мнения: 657
Мисля, че момичетата бяха споменали, че точно белината ги привлича. Не лекувайте без да знаете какъв е проблема - това само ветеринар може да каже.
  Разбира се че съм се консултирала с ветеринар той ми изписа хапчета за уринарните пътища това с белината го направих от безизходица слагам какво ли не на местата на които пикае но не помага ето преди малко се изпика в обувките на мъжа ми направо ще полудея вече тичам с гъби и парцали навсякъде

# 696
  • Мнения: 1 708
Котето женско или мъжко е?
От колко време давате хапчетата? Казахте ли на ветеринаря, че няма ефект досега?


Епона, много е сладко котето  Heart Eyes Дай още снимки при възможност Simple Smile
Напомня ми на две котета, които отдавна не съм виждала в темата - Майра и още едно, на което му казваха скумрийка, но забравих името му  newsm78

А пиратчето наистина има впечатляваща опашка  Grinning

Последна редакция: сб, 12 сеп 2015, 10:37 от Impatiens

# 697
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 11 978
sofiq119, аз имам един прост въпрос - некастриран млад мъжки котарак ли имаш?

# 698
  • София
  • Мнения: 2 092
Здравейте момичета имам проблем с едната ми котка и се нуждая от съвет. Бременна съм в 7 месец и от скоро котката ми пикае навсякъде из апартамента иначе си ходеше в банята в лиген.Опика навсякъде и не мога да се справя с мъжа ми сме на нож иска да я махне но аз си я обичам но не мога да ходя с парцала постоянно а и скоро и с бебе.Моля ви дайте ми съвет как да се справя слагах какво ли не на местата които пикае : лимони черен пипер белина нищо не помага.Сега и давам хомеопатични хапчета за пикучните пътища да не би да има инфекция.Благодаря ви предварително

Когато котка промени хигиенните си навици така драстично, тя дава сигнал, че има здравен проблем. Вместо да питаш по форумите, и да се чудиш какви подправки да й подлагаш, заведи я на лекар, докато не е късно. Най-вероятно има сериозно заболяване, и това е нейния начин да сигнализира.Най-лесното е да я изхвърлите, да умира освен от болестта си, и от жажда, глад, както и от кучета, от които надали знае как да се пази, щом е живяла досега в дом.

Относно бременността ти и бъдещото бебе: едни от майките си живеят с котките си и нищо не се случва, други се шашкат и ги разкарват. Ти сама ще избереш какво да направиш, но потърси информация преди да решиш. Докторите, които биха те посъветвали да махнеш котката, не са от обичащите животни. Ето ти едно мнение относно токсоплазмозата, която най-много плаши бременните:

 Ако се безпокоите, че котката ви е носител на токсоплазмоза, могат да се направят фекални и серологични изследвания, които да установят това. По принцип е достатъчно бременната жена да не почиства легенчето на котката, или да го прави с ръкавици за да избегне евентуалния контакт с изпражненията.
Човек се заразява главно от консумирането на недобре термично обработено месо, опитване на сурова кайма и други подобни, и от контакт със замърсена с котешки изпражнения почва – директен или индиректен, напр. недоизмити зеленчуци. Много рядко котка, която живее само вътре и не се храни с мишки и сурово месо, е носител. Котките, които живеят по двора, са по-реален носител.

Ще ти кажа моето мнение за алергиите, които толкова много безпокоят бъдещите майки. Имунната система е като мускулите: когато няма движение, те закърняват. Когато няма дразнител, имунната система закърнява. ЧУВАЛ ЛИ Е НЯКОЙ ЗА ЦИГАНЧЕ С АЛЕРГИЯ??? Както всички знаем, циганите живеят в голяма мърсотия. Искате ли вашето дете да се разболее от алергия, астма и всички подобни? Ами тогава поддържайте стерилна среда в къщи, чистете с препарати и да не сте посмели да имате животно в къщи. Гарантирано ще успеете.

Не казвам в никакъв случай да занемарим хигиената, но прекаляването е вредно във всяка посока, както мръсотията, така и стерилната чистота. Повечето от нас действат на принципа: като ти кажат да пръднеш (с извинение), ти се наакваш. Много се гордеем, че например чистим по-добре от съседката. И за да докажем това, изпадаме в амок, купуваме по- и най- препарати, антибактериални средства, изваряваме, изпаряваме. И така убиваме имунната си система. А какво по-опасно от една недоразвита имунна система, когато детето отиде навън, където всякакви вируси, микроби, бактерии си щъкат навсякъде необезпокоявани? Ахааа, ето един идеален инкубатор за нас, си казват те. Лесен за превземане, няма си никаква защита. И после купуваме скъпи лекарства, антибиотици и какво ли не. А е толкова просто, само трябва да се научим на умереност във всичко.

# 699
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
София, кажи повече - от колко скоро започна проблемът?  От кога пие хомеопатични и какви? Казваш мъжът ми иска да я махне - той има ли някакво мило отношение към котката? Да я побутва, подритва, гони, ако е при теб - да не би да ревнува теб от него? Мъжко или женско е котето и аз питам? Променихте ли нещо в къщи, заради бебо - ремонт, мебели, смяна на стаи - може да усеща промяната и да е в стрес?

Епона, пак се влюбих, много е красива малката, да ви е жива и здрава, да се заобичат с каката

# 700
  • Мнения: 10 598
amy_nka, много лошо. Sad Пръскането с оксикорт е добре, но не го ли изблизва? Thinking Раните е възможно да зараснат от само себе си, но не знам дали ще стане при положение, че са дълбоки. И как така е било почнало да гноясва, че то за това трябва време. newsm78 Значи не е нахапана днес. Само един ветеринар ли имате в града? Ти говорила ли си с нея какъв точно антибиотик и в каква дозировка да дадеш? Ако си, тя какво ти казва за тези поне 3-4 дни, които ще минат докато си дойде? Аз не знам при хората някой да чака 3 дни докато отиде да му зашият рана. Прави се веднага докато раната е прясна и краищата не са деформирани от свиването на кожата. След три дни може да не може да се съберат. Аз бих потърсила начин да заведа котката веднага на ветеринар в най-близкия съседен град, където мога да намеря такъв. Кучето може и болно, и бясно да е било ... не знам каква зараза може да предаде на котката, а тя съответно на вас. Peace Пари на заем се взимат, здраве не.

Котката беше изчезнала цели три дни и тъкмо си ревях, че някой вирус я е помел, когато като по чудо я видях в тъмнината. Дойде да се храни без да издава нито звук.
Ветеринари има двама, но с другия сме скарани от както ми почина коте след негово лечение.

Нашата ветка каза да промивам с калиев перманганат и да давам амоксицилин (това й казах, че имам вкъщи). Дозировката я сметнахме според теглото на котката. Оксикорта го имах от лечение на друга моя котка, която след кастрация си беше отворила раната. Но котето го ближе, да. Гледам да й държа главата настрана поне половин час след като го пръсна, за да не го ближе. Пробвахме да й сложим "дъгичка" (забравих как беше думата на български) на врата, за да не ближе, но май не е подходящ размер и тя не може да си влезе в транспортната чанта, където се приюти, с нея.

Моля някой да ми потвърди за шиенето, дали може да стоят така раните общо около седмица време. Тя ги ближе постоянно, понеже тече плазма от тях. Има три рани на крачето, едната е мини и вече май се е затворила, но другите две са сериозни: в горната част на бедрото - вижда се месцето, а другата е точно на свивката - там направо липсва месо и се вижда кокала. И двете рани са от вътрешната страна на бедрото. Иначе си ляга на раненото краче и може да сяда, но не стъпва с него, държи го прибрано на високо.
Братовчед на 11 гидини беше ухапан от куче в областта на сърцето и му се виждаше месото. В бп не го шиха - казаха че трябвало да изтича нещо от раната и да няма контакт с вода. После си оздравя на въздух.

Много съм притеснена да не оплескам нещо. Котката е акробат по рождение - катери се по панела и влиза у нас (на първия етаж) от терасата.  Sad

# 701
  • Мнения: 657
Котката е женска на 1год. некастрирана.Мъжа ми не я бие напротив гушка се при него.Хапчетата давам от 2дена но тя от 2месеца си пикае навсякъде иначе ака в банята.След като свършим с хапчетата отива на кастрация и ако и това не помогне не знам вече. Доктора каза че това го прави напук и на инат но аз нямам обяснение за това поведение хапчетата се казват Yurelieve

# 702
  • София
  • Мнения: 13 142
Да си сменила тоалетната? Например не всички възприемат силиконовата.

# 703
  • Мнения: 1 708
Хапчетата не са хомеопатични.
Ветеринарят пусна ли някакви изследвания?
Досега давали ли сте хапчета/инжекция против разгонване?

# 704
  • Мнения: 154
Разгонена ли е? Женската ни котка се беше разгонила преди да я кастрираме и 2-3 дни пишкаше върху дрехите ни. Знам, че това е характерно за мъжките , но и женските пишкат на необичайни места, когато са разгонени.

Общи условия

Активация на акаунт