На море в Турция - тема 39

  • 129 824
  • 747
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 1 686
в София на Графа в бюрото има всякакви валути и понякога на по-добра цена от ТАВЕКС.

# 106
  • Мнения: 179
Привет на всички   bouquet
Имам спомен, че преди 1 или 2 теми имаше коментар за спасителите в хотелите, но така и не намерих подробно информация, та въпроса ми е - в хотелите, в които сте почивали има ли осигурен спасител за басейните и плажа, както и екип за първа медицинска помощ?
Цялото питане произлиза от прочетен коментар от днес за хотела в който ще почиваме, където на басейна им се е случил трагичен инцидент с малко детенце  Sad (лека му пръст). На мен ми звучи много странно да няма осигурен такъв персонал (или да има осигурен и да не е компетентен) и то в пет звезден хотел, но явно има такава практика.
Ако някой има наблюдения, моля да сподели (ако може цитирайте име на хотела и кога сте отсядали, мисля че ще бъде много полезно за почиващите)

# 107
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 288
Наближава и нашата почивка и възникна въпрос относно полета. Имам операция на крака с метални пластини, някой наясно ли е как се процедира на летището? От ТА не можаха да ми отговорят точно, казаха да звънна на летището. Те ще ми кажат евентуално от българска страна как стои въпроса, но дали ще ми кажат от турска? Имам диск с рентгенови снимки след операцията и епикриза, която обаче е на български с латински наименования. Мисля си, дали не трябва да преведа епикризата? Ако някой се е сблъсквал, моля да сподели.

# 108
  • София
  • Мнения: 1 433
Никой ли няма с пресни тазгодишни отзиви за Сюрмели, Кушадасъ? Как е с новите собственици?

# 109
  • Козлодуй
  • Мнения: 42
Здравейте! В неделя се завърнахме от Кушадасъ, бяхме в хотел Атлантик Холидей Клуб и изкарахме отлична почивка. Страхотни градини, разнообразна храна, млад и усмихнат персонал. Аниматорите бяха супер. Стаите се почистват всеки ден. Ресторанта и баровете чисти. Плажа е супер, пясъка чист. Бяха ни поръчали да донесем малко мидички, ноо не можахме да намерим на плажа Simple Smile . Аквапарка е страхотен. Пътувахме с Емералд, пътя не го усетихме и на отиване и на връщане.

# 110
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Въпреки няколкото несигурни обстоятелства около нас реших все пак да резервирам. Днес ще плащам капарото. Хем ми е притеснено, хем приповдигнато, ама каквото такова.

# 111
  • София
  • Мнения: 171
miss july,сподели за къде и кога ще пътувате? Sunglasses

# 112
  • София
  • Мнения: 4 294
Привет на всички   bouquet
Имам спомен, че преди 1 или 2 теми имаше коментар за спасителите в хотелите, но така и не намерих подробно информация, та въпроса ми е - в хотелите, в които сте почивали има ли осигурен спасител за басейните и плажа, както и екип за първа медицинска помощ?
Цялото питане произлиза от прочетен коментар от днес за хотела в който ще почиваме, където на басейна им се е случил трагичен инцидент с малко детенце  Sad (лека му пръст). На мен ми звучи много странно да няма осигурен такъв персонал (или да има осигурен и да не е компетентен) и то в пет звезден хотел, но явно има такава практика.
Ако някой има наблюдения, моля да сподели (ако може цитирайте име на хотела и кога сте отсядали, мисля че ще бъде много полезно за почиващите)
в Онурияна бяхме миналото лято - имаше на басейните младежи, със тениски с надпис Lifeguard или само guard.
На плажа имаше само на едно място спасител.
За предходните години се мъча да се сетя - но не се сещам за спасителите....сигурно е имало.
 

# 113
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
miss july,сподели за къде и кога ще пътувате? Sunglasses
В Тюрбана в Мармарис първата седмица на октомври.

# 114
  • Русе
  • Мнения: 7 086
В „Палм уингс” Кушадасъ 20-28.06.2015 г., аз лично видях спасител само на плажа. Около басейните не съм виждала.

Снощи и в новините на Бтв дадоха репортаж за безредиците на о-в Кос .

# 115
  • София
  • Мнения: 618
Аз пак се включвам с питане. Исках да почиваме в Бодрум, но се оказва се, че места за полет на 19.09 има само за Анталия. Харесахме хотел, от вчера до днес няма свободни стаи. Направо се отчаях. ММ категорично отказва да пътува с автобус. Сега съм се спрях на Grand Mir' Amor Hotel или Astoria Hotel. Имам бюджет и горе долу това можем да си позволим . Моля ви помагай те. Какво да изберем?

# 116
  • Мнения: 2 689
Аз пак се включвам с питане. Исках да почиваме в Бодрум, но се оказва се, че места за полет на 19.09 има само за Анталия. Харесахме хотел, от вчера до днес няма свободни стаи. Направо се отчаях. ММ категорично отказва да пътува с автобус. Сега съм се спрях на Grand Mir' Amor Hotel или Astoria Hotel. Имам бюджет и горе долу това можем да си позволим . Моля ви помагай те. Какво да изберем?
Здравей - хубаво си си избрала хотел , но дано да има самолетни билети , защото през септември чартърите са вече запълнени. Да не се окаже ,в хотела места има а самолетен билет няма или обратното. Все още има време до края на месеца и дано всичко ви се нареди и прекарате една приятна почивка.

# 117
  • Мнения: 6
Някой знае ли колко приспадат от пакетната  цена при  пътуване със собствен транспорт до Мармарис от Ориент99 ?

# 118
  • Мнения: 262
Аз пак се включвам с питане. Исках да почиваме в Бодрум, но се оказва се, че места за полет на 19.09 има само за Анталия. Харесахме хотел, от вчера до днес няма свободни стаи. Направо се отчаях. ММ категорично отказва да пътува с автобус. Сега съм се спрях на Grand Mir' Amor Hotel или Astoria Hotel. Имам бюджет и горе долу това можем да си позволим . Моля ви помагай те. Какво да изберем?

Здравейте rozibozi. Положението с чартърите към днешна дата е трудно  и ще става по-трудно да се намерят места,с всеки ден се запълват местата в самолетите на различните фирми било то Егейска Турция,било Анталия. Препоръчвам Ви да НЕ избирате Astoria.Миналия май бях там и не ме впечатли с нищо. Мисля,че по-добър вариант за Вас ще е първия посочен хотел -Grand Mir,Amor. newsm78

# 119
  • София
  • Мнения: 4 294
Някой знае ли колко приспадат от пакетната  цена при  пътуване със собствен транспорт до Мармарис от Ориент99 ?
на нас ни приспаднаха 70 лв. на човек преди една година, пътувахме с Оринет но до Кушадасъ, може би около 80 лв. да е до Мармарис

Общи условия

Активация на акаунт