поликистозни яйчници

  • 24 125
  • 68
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Аз си мисля и се надявам най-вече де, че когато има овулация ПКЯто не пречи на забременяването. Защото аз съм такъв случай. И единственият вариант, който остана при мен е лапароскопия, но доколкото знам и при нея е временен резултата. Успех!

# 16
  • Враца
  • Мнения: 5 204
Ако има ову наистина не пречи да се забременява.
Според разните статитии има по-висок риск от спонтанен аборт, но иначе се забременява

# 17
  • София
  • Мнения: 3 123
да и аз така мисля.Два месеца ме стимулираха и имах ову и на втория забременях.
 А от лапарото уж е 2г. ефекта.

# 18
  • София
  • Мнения: 9 861
Аз съм на 26г и съм с ПКЯ откакто се помня.Имам две деца,и с двете съм забременявала веднага след като сме вземали решение да имаме бебе.Никога не съм се лекувала,но за съжаление и до днес съм с нередовен цикъл.Според гинеколозите,които са ме преглеждали ,съм чудо на медицината-с тези яйчници шансът за бременност е едно на .......Е,явно стават чудеса,желая ви и вашите чудеса да са прекрасни като моите две момиченца.

# 19
Здравей Елана,
Казвам се Оля, моят гинеколог също ми изписа фолиева киселина и дуфастон от 14 ден на менструацията. Би ли ми казала каква точно диагноза са ти поставили???

# 20
Здравей Оля. Моята диагноза е киста на десен яйчник, а твоята каква е.Изписаха ми ги за стимулиране на овулация

# 21
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Диагноза СПЯ ми поставиха преди повече от 10г., не на сляпо - след задълбочен гинекологичен преглед и изследвания на хормоните. Лекуваха ме с геритамин и Диане 35 - бях в ремисия около 2 години. След това, тогава доц., сега проф. Иван Козовски имаше голям мерак да ме оперира и с хиляди уговорки се нави да ми предпише Диане 35. След 3 месеца той се чудеше защо е искал операция. Ремисия - отново около 2 години.
В крайна сметка ме посъветваха да започна лечение едва като реша да бременея. В това време се сдобих с висок пролактин и нещо като инсулинова резистентност. Виждам, че и други са минали по този път, но аз лично бих се чувствала по-спокойна, ако всичко с мъжо беше наред.

# 22
  • Мнения: 2 936
аз също съм имала к.я.,но винаги са ме лекували с противозачатъчни...(всякакви-но без диане 35),знам че те са най-силните и ако ми ги бяха предписали нямаше да ги пия...гинекологът ми винаги казваше че по-добре да се почне от най-лекият метод за лечение и ако не става да се продължава напред,пила съм и дуфастон-за друго не си спомням,но винаги са ми изчезвали кистите(най-голямата беше 44мм).и точно когато си мислих че ми се е дигнала поредната киста EFP така че ако са 1-2к.няма смисъл от толкоз изследвания и силни лекарства.

# 23
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
За съжаление СПЯ е нещо доста различно от единичните кисти  Tired

# 24
Здравейте момичета, аз имам поликистозни яйчници от около 15 годишна, т.е. от 10години и до сега са ме лекували само с противозачатъчни, а до днес бях на Логест. Миналата седмица обаче ходих на ендокринолог по програмата за здравословно отслабване на Ксеникапитал и се оказа, че имам Синдром на Яйчникова Поликистоза (СЯП), което всъщност е различно от обикновената ПКЯ, свързва се с инсулинова резистентност и има риск от Захарен Диабет Тип 2. Освен това четох, че при моят случай е възможно противозачатъчните да усложнят инсулиновата резистентност (не съм сигурна дали се изказвам съмсем точно). За това препоръчвам на всички момичета с поликистоза и нередовен цикъл, на които гинеколозите казват, че се лекува само с противозачатъчни и операция (при мен беше така, въпреки че постоянно питах за нещо различно), да търсят ендокринолог, който е запознат със СЯП. Аз все още нямам опит с лечението със сиофор, но в статиите, които четох пише за много добро повлияване.
За да проверите инсулиновата резистентност трябва да си направите изследване на кръвната захар и инсулина при обременямане с глюкоза - Взима се кръв сутрин на гладно и след това ви дават да изпиете глюкоза, след два часа отново отивате да ви вземат кръв. При мен резултатите на гладно бяха в нормите и чак след обременяването с глюкоза се показа двойно по-висок инсулин. В лаборатория БОДИМЕД на Позитано 24 (София). Изследването ми струваше 26лв. (без направление от личния лекар, иначе може и по-евтино да излезе) - включва кръвна захар на 0 и 120 мин. и инсулин на 120мин. Изследването се прави и в три различни часа, но струва повече, а така е достатъчно.
Най-важното е да се обърнете към лекар и да настоявате до последно.
Това са две статии по темата.
http://www.zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=56
http://www.protos.bg/diabet/dd/web_dd_br21/hipoteza.html

# 25
  • Мнения: 20
Здравейте. Аз съм на 17 години. Преди малко по-малко от 2 години ме оперираха от апандисит. След операцията доста време продължи да ме боли там, където е раната, но беше логично - все пак са ме оперирали. Дотук добре. Само че и до днес не е спряло да ме боли. Болки започнаха да се появяват и в тазовата област пак от същата страна, от която е и яйчникът, който ме боли. Не мога да кажа, че болката е силна, но просто чувствах, че ми има нещо. И така преди около месец и половина отидох на гинеколог за първи път - причината беше, че правих секс без предпазни средства, след това взех Постинор Дуо и цикълът ми дойде нормално както винаги, но исках да се уверя, че все пак всичко е ОК (малко отклонение от темата). Та гинекологът ме прегледа на магарето, после на ехограф и установи, че е възможно да имам поликистозни яйчници. Направих си хормонално изследване и всички хормони бяха в нормата. Цикълът ми също винаги е бил редовен (четох, че при ПКЯ е нередовен). Лечението, което ми предписа лекарят, е с противозачатъчните Жанин и диуретика Спиронолактон. В интернет четох, че подобно лечение, но с Диане 35, се прилага, когато не е планирана бременност (така и не разбрах дали става дума само за този момент или изобщо да не бъде планирана), и с приемането на тези лекарства яйчниците закърнявали. За момента не искам да имам деца, все още уча, но за в бъдеще искам да имам такива. Какво лечение е най-добре да започна? След като цикълът ми е редовен и всички изследвания са ми в нормите, възможно ли е да нямам ПКЯ? Може ли кистичките да се премахнат оперативно?

# 26
  • Мнения: 1 014
препоръчаха лечение с Логест, отново за поликистозата... Пих ги само 6 месеца  и ги спрях и отново забременях в първия възможен месец, без никакви стимулиращи овулацията лекарства. И сега си имам син на 3 годинки. Така, че с поликистоза също се забременява...Това е, и с поликистоза се забременява...УСПЕХ на всички!
Peace

# 27
  • Мнения: 1 029
Блясъка, потърси второ мнение, защото щом хормоните са ти в норма и цикълът ти е редовен, е малко вероятно да имаш поликистозни яйчници!
Този лекар видя ли кисти въобще?Може да е еднократно, но тогава може да ги пиеш за малко време.Противозачатъчните не винаги са добра идея, зависи от конкретният случай, но все пак потърси второ мнение.Ако ги пиеш години наред може да ти повлияят нещо, иначе ще имаш деца, споко.Те се предписват, за да не позволяват на яйчниците да правят фоликули, тоест блокират овулацията, която се възстановява след спирането им.
Аз лично не съм почитател на противозачатъчните, освен ако е само за няколко месеца.
Ако искаш добър лекар-генеколог, аз лично ти препоръчвам д-р Светла Динева от 5-та градска болница.Аз лично съм много доволна от нея като гинеколог.Ако искаш кординати, пиши или потърси друг, но добър.
Щом още ти е рано за деца, използвай презерватив, за да не съжаляваш.
Успех!
Peace

# 28
  • Мнения: 20
Блясъка, потърси второ мнение, защото щом хормоните са ти в норма и цикълът ти е редовен, е малко вероятно да имаш поликистозни яйчници!
Този лекар видя ли кисти въобще?Може да е еднократно, но тогава може да ги пиеш за малко време.Противозачатъчните не винаги са добра идея, зависи от конкретният случай, но все пак потърси второ мнение.Ако ги пиеш години наред може да ти повлияят нещо, иначе ще имаш деца, споко.Те се предписват, за да не позволяват на яйчниците да правят фоликули, тоест блокират овулацията, която се възстановява след спирането им.
Аз лично не съм почитател на противозачатъчните, освен ако е само за няколко месеца.
Ако искаш добър лекар-генеколог, аз лично ти препоръчвам д-р Светла Динева от 5-та градска болница.Аз лично съм много доволна от нея като гинеколог.Ако искаш кординати, пиши или потърси друг, но добър.
Щом още ти е рано за деца, използвай презерватив, за да не съжаляваш.
Успех!
Peace


Определено съм решила да отида да се прегледам и при друг гинеколог. И тъй като нямам голям опит с лекарите, ме е страх да не отида при някого, който няма да ми обърне достатъчно внимание и да отговори на всичките ми въпроси. Точно затова бих се радвала, ако ми дадеш координатите на гинеколожката, за която спомена. След като си ходила при нея и си доволна, значи сигурно наистина е добър специалист. Тя работи ли със здравната каса? И тъй като досега са ми изследвали само хормоните, се чудя дали е добре да си направя други изследвания като пълна кръвна картина например... Не знам дали едно такова изследване би имало отношение към поставянето на по-точна диагноза, а и ако се налага да го направя, предполагам, че лекарят ще ми го каже де, но все пак...

# 29
Здравейте и от мен,
аз имам следния въпрос: какво ще стане ако вместо едно пиеш две хапчета диане в един и същи ден и така вземеш дефакто хапчето 20 дена вместо 21? в листовката е описан само случай на пропуск но не и това, а аз така ги забърках че си мислех че съм пропуснала един ден и на другия пих две както пишеше и след това видях че всъщност не съм пропускала:( Благодаря предварително:)

Общи условия

Активация на акаунт