Плат за калъф на дунапрен?

  • 3 196
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 9 879
Трябва ми някакъв тънък плат, с който да обвия дунапрена (първоначално), преди да го ползвам като матрак - ще има и външен калъф, от стар матрак, но само за едната половина -за дръгата не съм измислил, в краен случай ще остане като шалте.

 Сещам се за хесе, нетъкан текстил, от който правят престилките за еднократна употреба - не преминават частици през него, но е дишащ?! С подобен са обвити първоначално латексовите ядра на матраците.

Американа нз колко струва, но ми трябва нещо икономично.

# 1
  • Мнения: 25 447
Нямаш ли някой стар, но здрав чаршаф или плик? Ако не ти, то поне майка ти и баба ти не може да нямат.
Ако схващам правилно какво искаш да направиш, де.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 543
Аз имам едни стари дунапренени шалтета за палатка. Отгоре са с шарена басма. В краищата им сложих по някое време ципове, за да мога да изваждам дунапрена от време на време да го пера, че се умирисва при често ползване.

# 3
  • Мнения: 327
   Използвам от години калъф  от трико.Лесно се поддържа.

# 4
  • София
  • Мнения: 9 879
Американа ще ми струва 10лв. остана втората половина за външния калъф от какво да се оформи... ще се цепи на две с цял цип/

Подобна  дишаща лента предлага ли се

 

Колко ни струвала работата за двата калъфа?

Освен Нитеро и www.model73.com - в София знаете ли магазин с богат асортимент?

# 5
  • Мнения: 8
Най-много платове има в Какаду на Сливница слев Лъвов мост

# 6
  • София
  • Мнения: 9 879
Търся и цип 7м, има ли значение какъв е или може и най-евтиния да свърши работа - разделяне на калъфа за по-лесно пране.

# 7
  • Мнения: X
аз съм купувала дълги ципове точно за калъф на матрак от Боми в Западен парк - http://bomi-bg.com/index.php?m=320&category=158&pc=158&lang=1

# 8
  • София
  • Мнения: 9 879
Идеи с какво да подплатя между дунапрена и американа? Не искам да е директно. Имам един маливат/кече, но е само 100см широко, а е изкуствено, 2-3мм дебело.

Общи условия

Активация на акаунт