Астрология за начинаещи (да заповядат и напредналите :) ) - 2 тема

• 39 377
  • 737
  •   1
Отговори
# 15
Ляйля ме е изпреварила   bouquet

http://www.beinsadouno.com/board/forums/topic/16110-%D1%82%D0%B0 … 1%82%D0%B5%D1%80/ - ето малко инфо за Тао Квадратурите и от мен  Peace

Относно интуицията - когато Меркурий е във воден знак, също имаме хубава интуиция. Гледаме и Луната къде е също така. Както и Нептун. Уран - за внезапни прозрения. Интуитивни са 4, 8 и 12 домове /пак водните/. Водните тригони също са показател, да  Peace

Вихрогонче, да, Меркурий е в риби, 8ми дом, Луна в риби. 8ми и 4ти дом са ми водни, скорпион и риби, купсидата на 12ти в рак. Благодаря за разяснението!

# 16
И аз благодаря за разяснението  bouquet

# 17
  • Варна
Алена   bouquet за новата тема.

# 18
  • Варна
 bouquet за новата тема Аленка ! Връщам се
да чета старата. Вдъхновяващо за Марс в Лъв до 25/9/2015
http://ralisar.com/марс-в-лъв-а-кога-ще-живееш/

# 19
# 20
Аленка   bouquet

Нямате изчитане Laughing  Май темата вече не е за начинаещи, а за доста напреднали Laughing Peace

# 21
  • в 1001-та нощ
Esmee, в наталната карта твоята Венера не прави точни аспекти и обича да бъде тайнствена, с елемент на загадъчност.

За мен има леко противоречие от това, че Венера е в 12 дом, а върхът на асцендента е в нейния знак  Thinking

Мястото в 12 дом за мен показва, че преживяваш дълбоко в себе си трепетите на сърцето. С асцендент Везни - може би имаш желание да дадеш външна изява на талантите, чувствеността си, но има един вътрешен гласец, който нашепва да бъдеш въздържана, да искриш отвътре и който види - види.

Вероятно имаш вродени таланти, усет към естетиката, с които асцендент  Везни те е дарил, но липсва импулса - непременно да ги изявиш, носиш ги скрити дълбоко, знаеш, че ги имаш, но си остават стаени  Thinking Поне докато няма провокация, която да те докосне така, че да ги изявиш  Peace

Тао квадрат при теб  правят възлите към наталната Луна в 8 дом. Възлите са на съзидателната ос - там, където твориш - отдаваш и получаваш любов. СЛВ в 5 дом, особено пък в Риби за мен е мисия любов - да се научиш да прощаваш, да разбираш, да не ограничаваш. ЮЛВ в 11 дом, в Дева - да не бъдеш толкова критична и осъждаща към любовта, която получаваш. Дане поставяш граници и дефиниции. Да не търсиш съвършени хора, да не се вторачваш в детайла, защото няма да видиш глобалноото, дори няма да разбереш, че си обект на обожание ...

С Луна в 8 дом и Венера в 12 дом, възлите така поставени - замислям се за темата за майчинството при теб.

Сега не си спомням какво съм гледала, когато съм говорила за любов догодина, но имай предвид, че прогресивната луна през идната 1 календарна година ще влезе в 5 натален дом, а след това ще премине и над СЛВ.

Дирекционен Нептун в 3 дом в Козирог ще направи точен квадрат с наталната ти Венера в 12 дом. Нептун при теб управлява 5 дом. Не искам, обаче  да изказвам предположения за това от сега. Имам ги, разбира се  Rolling Eyes

Дирекционна Луна от 6 дом е направиал точен секстилс натален УРан в 12 дом - и предполагам това е сложило внезапния край на проф. ти ангажименти в последната фирма . Знаеш, че Уран действа внезапно ... Предната година дирекционната Луна е направиал квадрат и с наталното ти слънце в 1 дом. Предполагам личностно ти е било дискомфортно на тази работа. Този квадрат предполага противоречие между личностния потенциал и емоционалността, която изразяваш на работа. Още повече, че с Луна в 8 дом - трябва да имаш много силна интуиция и силен вътрешен отклик - когато нещо се случва - отвътре знаеш  Rolling Eyes

Дирекционен Юпитер от 2 дом също прави секстил с натален Уран - аспектът отминава. Може би касае обезщетения при съкращение.  Thinking Юпитер Управлява 3 дом, от където дир. Нептун ще направи квадрат към Венера.

Може би трябва и да си бдителна към хора в близкото обкръжение, особено, ако имате и финансови взаимоотношения.

И последно, че стана дълго - на оста на взаимоотношенията имаш опозиция слънце-сатурн. Дирекционен СЛВ е минал над нея в изминалата година. Трябва да си го усетила - на око ми изглежда преди 7-8 месеца.

# 22
Благодаря за новата тема! Прекрасен ден от мен newsm51 newsm51 newsm51!

# 23
колко пъти съм чела за тези тао квадрати и не мога и не мога да ги схвана. а моят дребен има един много зловещ, който много ме притеснява - на върха е Марс (2 дом, стрелец), който прави квадрати с Луна (10 дом, дева) и Нептун (4 дом, риби). хем му е замесен Марс, който е важен за мъжете, хем опозицията Луна-Нептун е на пристрастените и хем нали аз се представлявам от Луната в неговата карта, както и евентуално жена му...много страшно ми се вижда..

# 24
  • в 1001-та нощ
Зловещ  Rolling Eyes Има една приказка - да ти се случи това дето жена ти ти го мисли, а не това, което майка ти си мисли - нали го знаеш  Blush

Класическата схема - работиш, за да осигуриш материално обезпечаване за семейството. Може да се преработва, да прекалява с работата, но трябва да се види картата  Blush
Имаш еднан опозиционна ос на противопоставяне и третата планета допълнително внася напрежение Simple Smile

Но пък това е чудесна възможност да се отработи проблем -нещата няма да се случват по инерция или по линията на най-малко съпротивление, а напротив - той ще трябва съзнателно да отработи ситуацията  Peace

Ключово е, когато особено тежка планета застане на някой от ъглите или срещу правия ъгъл и направи квадрат  Peace Можеш да видиш за такива транзити, прогресии, дирекции, но рано е от сега да го мислиш Калпазанчо  Blush

При мен в момента Плутон е на върха на моя тао квадрат  Laughing Mr. Green и налива масло в огъня  Crossing Arms Whistling

Последна редакция: пн, 10 авг 2015, 10:58 от a.l.e.n.a

# 25
  • SF
Алена, аз дори не знам как да ти благодаря. За мен, това ми се струва много труд, който си положила, за да анализираш картата ми. Може би за опитното око един поглед е достатъчен, но за мен е огромен подарък, който ми правиш.

На картата, която съм си направила сама в astro.com, тези възли и квадрати аз не ги виждам. Изчислих си, че оста Слънце-Сатурн, прави квадрат с МС.
Разстоянието от Луна в 8 дом и ЮЛВ според мене е повече от квадрат, но трябва да намеря карта с тези възли или да ти се доверя.
Много мразя да имам финансови отношения с хора от близкото ми обкръжение. Винаги съм го мразела. Не искам да работя във фирмата на приятели например, с мъжа ми да имаме общ бизнес, да сме колеги, любовник да ме издържа... Там, където се намесят парите, обикновено се прилага двойна математика и отношенията малко се зацапват.
На оста на взаимоотношенията Слънце-Сатурн преди 7-8 месеца нищо не съм усетила. Или по-точно нищо по-различно от това преди 3-4 месеца или преди 11-12.

Един въпрос. Кое прави оста Сланце-Сатурн ос на взаимоотношенията? Във всяка карта или в моята? И ако е в моята - защо?
Ако говорим за моята карта, обяснявам за момичетата, които не са я виждали.
Имам опозиция Слънце 1 дом - Сатурн в телец, 7 дом. Една дълга червена линия, която пресича цялата ми карта.
Сатурн в 7 дом ли я определя като "ос на взаимоотношенията"?

# 26
колко пъти съм чела за тези тао квадрати и не мога и не мога да ги схвана. а моят дребен има един много зловещ, който много ме притеснява - на върха е Марс (2 дом, стрелец), който прави квадрати с Луна (10 дом, дева) и Нептун (4 дом, риби). хем му е замесен Марс, който е важен за мъжете, хем опозицията Луна-Нептун е на пристрастените и хем нали аз се представлявам от Луната в неговата карта, както и евентуално жена му...много страшно ми се вижда..

при тао-квадрата напрежението е по опзицията, а решението в във върховата планета
ти като луната си решението, не проблема  Peace
4-10ти е и родителската ос

# 27
  • SF
Явно 1-7 е оста на взаимоотношенията.
Сатурн съсипва моите. Всичките до едно. И ме оставя винаги сама.

# 28
Благодаря за новата тема!
Скрит текст:
Аз сутринта разбрах за детенцето на президента, Бог да го прости!
Отворих картата му - ето тук, където преди са коментирали изборите
https://astroamor.wordpress.com/%D0%B7%D0%B2%D0%B5%D0%B7%D0%B4%D … D0%B8%D1%8F-2011/

и се чудя кой аспект индикира това злощастно и ненадейно събитие.
Ето това е карта с прогресиите и транзитите от 7ми август
http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi?lang=e&gif=astro_245gw_ … 3.gif&res=100

Аз виждам само прогресивна луна съвпад с Меркурий
И прогресивен Уран тригон Юпитер  Shocked
http://www.astro.com/tmpd/czj5fileFqPnCk-u1423751100/astro_245gw … 87.30301.6729.pdf
Иначе транзитна луна прави квадрати със Сатурн и Уран на 07.08.2015

Последна редакция: пн, 10 авг 2015, 11:29 от Пит

# 29
  • София
Записвам се за темата, за да мога да я следя и се връщам да чета назад. Аз съм съвсем начинаеща, да не казвам, че нищо не знам, но пък ми е интересно, та тъй... Simple Smile Много ми харесва как е направена темата, линковете също са интересни, виждам, че има доста информация, така че благодаря на Алена за това, как я е оформила.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт