Кръстова гора

  • 4 339
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 303
Били ли сте скоро там?
Споделете моля. предстои ми ходене с група непознати хора и ми е притеснено.
Нощуване под небето.
Какво може да се види и какво трябва да се носи?
Как намирате камъчета с кръст и наистина ли има много?

# 1
  • Мнения: 464

Това с камъчетата...е илюзия.
Но пък ако човек има нагласата за нещо - ще го види навсякъде. Simple Smile
Поздрави!

# 2
  • Където е сърцето
  • Мнения: 394
Дано не ви отговарям късно.Завърнах се в неделя от Кръстова гора,думите не ми стигат за да опиша това място.Наистина докоснато от бога.Само който е бил там може да ме разбере,място което непременно трябва да се посети.Накратко,пътя не е много лек,зависи с какво ще пътувате.Препоръчително е шофьора ви да е опитен,защото около 30 км преди Кръстова гора,пътя не е много лек,има много завои и е доста тесен на места се изчакват колите за да се разминат.Задължително си носете дебели и топли дрехи и маратонки или туристически обувки.Ако посещението ви е не само заради екскурзия,моят съвет е да отидете още от петък и да преспите там.В петък в 23ч.започва литургията,която продължава почти до 1ч.Много хора остават да спят на самата поляна срещу църквата увити в спални чували и найлони,тази седмица когато бяхме там наистина си беше много студено.Ние бяхме на палатка там за 2 нощувки и много ми хареса въпреки студа.Относно камъчетата,да има ги и както е казано само който вярва той намира.Лично аз моите ги намерих само на едно място там където е църквата и параклисите.Ако искате можете да вземете нещо от близките си,блуза,шапка,хавлия,чорапи и да ги поставите за малко на кръста,който е на върха и после да ги носят вашите близки.Ако нещо друго ви интересува питайте.

# 3
  • Мнения: 4 303
Благодаря много за споделеното!
Точно така ще се ходи с идея петък след обяд да се пристигне и се преспи там, на открито.
Пътуването с малък бус, десетина човека, надявам се шофьорът да е опитен!
Добре че ме подсетихте за обувките, като нищо можеше да тръгна по сандали.
Знаете ли за това, че можело да се занесе нещо като дар в църквата, за здраве/хранителни продукти-олио или брашно/?

# 4
  • Където е сърцето
  • Мнения: 394
Да може да се занесе олио,брашно,мисля че и хляб или питка.имаше много питки оставени там и когато ние помолихме попа да ни прочете молитва за нашето семейство,после отиди да прочете и на оставените питки.Мисля,че после хората си ги вземат и носят във вкъщи.

# 5
  • Мнения: 4 303
Благодаря много!
Ще споделя впечатления когато се върна!

# 6
  • София близо до Витоша
  • Мнения: 469
Ходих преди 2 години на Кръстов ден . Незабравимо изживяване.Лошото единствено че ни спряха на 10 км от Кръстова гора/много коли и хора/ и трябваше да вървим пеша. Но вярата ти дава сили. В 22 часа тръгнахме и 23,50 часа 10 мин преди литургията в 00,00 часа бяхме там. Валеше силен дъжд, но точно в 12 дъжда спря и небето стана чисто, появиха се много звезди. Качихме се до кръста, постояхме и си тръгнахме защото бяхме подгизнали.

Страхотна емоция с удоволствие бих повторила

# 7
  • Мнения: 553
Един приятел от там донесе камъчета и ми подари един, който си имаше кръст. Явно е въпрос на късмет

Общи условия

Активация на акаунт