Сладкарничка за книги - тема 51

  • 39 053
  • 741
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 196
Добро утро, слънчица Hug
Аз вече пътувам към София. Във Варна беше прохладно и облачно, но с наченки за слънце. В момента не знам къде сме точно, но вали поройно Tired
Нямам чадър, дано в София да е окау. Книжката ми пътува с мен, но от методичното поклащане в автобуса ужасно ми се доспива и май няма да чета за сега.
Успех на всички с новата учебна година Hug На мен още са ми относително пресни училищните спомени. Сега се сещам как класната все повтаряше, че това са най-хубавите ни години, естествено тогава на всички ни се струваше много тежко задължение да посещаваме часовете и да учим уроци Mr. Green Вярвам, че всички обаче задочно сме се съгласили с нея. Ех, как ми се ходи на училище сега  Confused Една от най- любимите ми емоции беше подготовката за новата година и пазаренето на всички училищни пособия Flutter И сега, макар в университета продължавам със същия кеф да купувам тетрадки, химикалки, папки и все още си ходя с моливник, досущ като ученичка Joy
Сливче , бързо да минава ушето. Сещам се преди 2-3 години ми беше влязла морска вода в ухото и ми глъхнеше близо месец. Ужасно неприятно. Все се притеснявах, че сутрин ако спя върху чуващото ухо с глъхнещото може да не си чуя алармата сутринта hahaha
Успех и с чушкопеченето Grinning Още помня преди няколко години като помагахме на бабчето с въпросната дейност. Три чувала с пипер, да ги измием, изчистим от дръжки и семки, да ги изпечем, обелим и приберем ooooh! Мисля, че ми се отщя да правя такова нещо поне за 10 години напред Twisted Evil
Хубав ден на всички и много слънчево настроение, напук на облачното и мрачно време  bouquet

# 706
  • Мнения: 1 107
Добро утро cold

Вени здрасти newsm08 (това би трябвало да прозвучи като казано от Джоуи от Приятели

Мариш ама тя Нели защото е припряна успява да се справи с всички належащи задачи. Щото ако си по-ларж и половината от тях няма да успееш Peace

Точ ша дода! Ти ще си играеш с принцеси, пък аз ... ех Heart Eyes Живот и здраве да е!

И на мен винаги ми е харесвала тази предстартова треска за училище и сега затова ми е толкова кеф newsm68
Скрит текст:
много е трудно обаче когато човекът/хората до вас не ви разбират и се опитват да ви ограничават, поради ограниченото си и задръстено мислене и възприемане на света ooooh!

Лек работен ден на работещите и почивен на почиващите (аз съм от работещите, но в момента си почивам Mr. Green ) Hug

# 707
  • София
  • Мнения: 6 210
Вени здрасти newsm08 (това би трябвало да прозвучи като казано от Джоуи от Приятели
Прозвуча, представих си го, още повече, че вечер го дават по една от телевизиите и спомените ми са опреснени  Heart Eyes Hug.

Аз ще бачкам, но от нас. Отървах висенето в офиса! Хубав ден, момичета  Hug.

# 708
  • Мнения: 5 405
Хелоуууу, не съм ви забравила, но не мога да дофтасам  Hug чета ви  Heart Eyes

Гледам, ученически неволи са ви обзели  Heart Eyes и мама в края на август ме пита кога ще купуваме учебници, тетрадки, обувки, раници  Joy Crazy Да са ви успешни дечицата!

Не ми говорете за чушкопечене! Бях забравила колко трудоемка задача е това печени чушки в буркан. Преди две седмици 3 часа сме пекли чушки с мама  Shocked 2 часа ги белихме и то стана 12 и половина през нощта... зарязахме ги и на другия ден ги слагахме в буркани и варихме. Егати играчката. Не ща да чувам за чушкопечене до другата година Grinning

A предстои и лютеницоправене  Laughing  ooooh!

Аз казвала ли съм, че не съм гледала Приятели  Whistling Embarassed Е, вече съм на 6ти сезон де, поправям си грешката лека-полека  Laughing Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes ами какво да направя.. когато моите връстници са гледали сериали по ТВ, аз съм се шляла по улиците да играя и да ям цигански баници, огладнях  Grinning

Чудя ви се къде го виждате това слънце... при мен няма такова жУвотно, валиии, валиии, гърмии  Crossing Arms вчера си мислех, че ме снимат през прозореца, то било светкавица  Joy Joy Joy

# 709
  • Мнения: 2 491
Мери, аз лютеница направих миналата седмица и стана разкошна Heart Eyes Изцяло с домашни еко продукти, домати, чушки и патладжани. Трудоемка е, да, но когато имам възможност правя, защото тази по магазините е Sick, а пък ние ужасно я обичаме.
И тук вали и е мрачно Sad

Хубав да ви е денят, аз изчезвам по пазар.

# 710
  • Мнения: 1 107
вчера си мислех, че ме снимат през прозореца, то било светкавица  Joy Joy Joy
hahaha Joy
Снощи имах чувството че небето ще се разпори, голям страх брах.

На мен ученическите години не ми липсват чак толкова, но студентските  Heart Eyes ... ох, ако можех да върна времето назад Heart Eyes

# 711
  • София
  • Мнения: 6 210
Чудя ви се къде го виждате това слънце... при мен няма такова жУвотно, валиии, валиии, гърмии  Crossing Arms вчера си мислех, че ме снимат през прозореца, то било светкавица  Joy Joy Joy
hahaha hahaha hahaha
Аз се каня да се разходя до Алеята на книгата, дано не ме заперка някой дъжд  Grinning.

# 712
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Докато се разпиша и станало обяд... Simple Smile
Ха здравейте на всички  Hug

Мрачно и студено е при нас,но поне спря да вали.Такъв дъжд се изля при нас,че и гърми,трещи... ooooh!

Кости,привет миличка  Heart Eyes

Мариши,гуш  Hug За Гушко също  Hug
За адаптацията в детско заведение просто слушай сърцето си и се води по усета на детенце.Някои деца са по комуникативни и бързо свикват с тази промяна,на други им трябва повече време.
Един съвет от мен ако позволиш... Blush много важна точка е твоята лична нагласа.Ако е положителна,така ще я усети и малчо...
Всякакви други отрицателни и негативни мисли влиаят непряко,но интуитивно върху детенце.Аз поне се убедих в това лично.....
Не бързайте,дайте си време..по-важното е физическия и душевен комфорт на мъниците  Hug

Точи,спи сега душице,че после време кът за сън.... Whistling
Аз ти пожелавам обаче да имаш и след това  Simple Smile Hug

Сливчо,що така с ушето... Confused Лекуваш ли го с нещо?Бързо да отминава болката  Praynig
Имаш привилегията да не чуваш домашните поне... Mr. Green

Постегнах и аз учениците.Младежа е лесен и с песен ... Grinning Точно за час напазарувахме всички учебни пособия.Дрехите сам си избира и съм оставила това на него.
Малкото чудо го тревожат едни мисли  Crazy .....нали е последна година в градината и говорим за това,че ще бъде следващата година вече в у-ще,с нови госпожи и приятелчета.Налегнаха го едни разсъждения,че ще ѝ бъдело мъчно за всички там.....,но пък се радвала,че ще става ученичка....ох,дано не секвам ентусиазмът ѝ.. Mr. Green

Днес ще зазимявам къщата.Ред е на прозорци и подреждане на гардероби със смяна на сезони... ooooh!

Зимнина направихме с мама,обаче ме е стегнала шайбата да се правя на врътлива домакиня... hahaha
Открих една рецепта за лютеница пригодена в апартаментски условия/разбирайте мързелива/ и мисля да взема да се пробвам какво ще излезе...хи -хи..
Ей това е схемата,ако има желаещи:
http://fastlutenica.blogspot.bg/2012/09/blog-post.html

На работещите лека и бързо идваща почивка!





# 713
  • Мнения: 5 405
Дев, а аз да ти кажа още по-лесна рецепта за лютеница  Grinning мисля да накарам и майка ми така да я направим, че хич не ми се седи цял ден навън и да бъркам казана и да гледам да не залепне лютеницата  Naughty

Нарязваш си всички продукти на парчета, слагаш ги я в големи тави, я тенджери и печеш във фурната  Wink след това пасираш или мелиш (разбира се, оставяш малко да изстине), с каквато техника имаш, пълниш бурканите и си готова. Само не знам дали после се варят бурканите, но това е най-лесната работа  Peace

# 714
  • София
  • Мнения: 4 910
Кали, дано още си в леглото и спиш.  Naughty
Сестра ми ме събуди по телефона в 10ч., но ходихме да пием кафе заедно.
Преди час се прибрах, обядвах и тепърва ще почвам да вършея из вкъщи.
Но минавам да си ви видя  Hug

А ти ме учудваш с това 6 деца. Как така.
Забравяш, Нелчо, че ние сме в ЧУ  Wink
Принципно са до 12 деца в клас. А сега ще е още по-добре.
Миналогодишните ни неволи с приема в 1-ви клас е поредното доказателство, че "Всяко зло за добро!". Дано да се задържи това ниво на училището и занапред.

Училището не ми липсва хич. И съм много щастлива, че този период е отдавна минал.
Понякога се усещам, че го жаля Тони в момента, че ходи на училище и има още цели 11 години все това да прави  ooooh!

Зимнина, печене на чушки, буркани.....  ooooh! .... Колкото и вкусно да е, няма жива сила, която да ме накара да си причиня подобна врътня и загуба на време точно с подобни дейности  Naughty Да не говорим, че не понасям миризмата на оцет  Sick
Ще ви идвам по къщите да ме черпите с вашите лютеница и чушки  hahaha

Само на мен ли "Приятели" ми беше един твърде истеричен и досаден сериал?  Rolling Eyes Confused
Гледах го насила преди години, тъй като в компанията, в която движех тогава, всички бяха луднали по него и аз да не остана по-назад. Но си остана тъпотия за мен.

Трябва да ставам, а хич не ми се захваща домакинската работа  Tired
В някоя почивчица ще ви нагледам пак.
 Wink

# 715
  • Мнения: 1 831
Уф, едва сега обядвах  ooooh! Поне си свърших работата за днес и до 6 ще видя в офиса и ще скучая  Tired

Кали, лека да ти е домакинската работа и повече от 1 час в кухнята да не седиш  Hug

Аз пък съм фен на Приятели Heart Eyes

# 716
# 717
  • Мнения: 10 759
Уф, отработвах до 12 ч. , този път не ми се размина висенето в офиса Outta Joint После като се прибрах (ей, много ми беше студено, а сега гледам слънчице изгряло  Heart Eyes) и като му легнах, та до сега спах   Grinning

Кали, и аз не съм фен на Приятели , не си единствена  Wink
Поздравления за фехтовката! Това е един от спортовете, които най-хармонично развива тялото. Друг такъв е стрелбата с лък, езда, поло...Интелигентен спорт, на Тони ще му отива да е мускетар  Flutter
А тези дни като се коментираше дали да се дават субсидии и на ЧУ, се сетих за твоя случай мин.година и в разговор с колеги бях категорично "за"!

Може и да отскоча до Алеята да се разходя сред книги  Heart Eyes

Хубав следобед  Hug

Последна редакция: сб, 12 сеп 2015, 15:36 от 51 Shades of ... Mijjj ツ

# 718
  • София
  • Мнения: 6 210
И аз ходих до Алеята в студеното време. Прибрах се, а слънцето изгря, карък  ooooh!.

Пък аз май съм против да се дават субсидии на ЧУ по начина, по който държавата планира да го прави. Имам чувството, че тия пари е по-добре да отиват при родителите по някакъв начин, отколкото да ги дават на училищата, които пък задължават да обявят някакъв процент места без такса. Ама как ще се определя кой ще се възползва от тия места; дали на едно дете, чието семейство принципно не може да си позволи частно образование, ще му е добре в частно училище... изобщо ей такива ми ти работи си мисля.
Кали, ти какво мислиш от първо лице и като пряко заинтересована?

# 719
  • Мнения: 11 019
Аз бях близо до алеята, ама не стигнах до нея Sad

Кали, на абсолютно твоето мнение съм за зимнината. Не мога да си представя толкова време и усилия да отделя. Макар че ако си отглеждах зеленчуците и нямаше как да ги изядем, сигурно щях да се замисля. Преди доста години забраних на майка ми да се занимава с лютеница. Единствено за туршии се жертвам Simple Smile ама аз искам да ферментират, та единствено трябва да сложа в буркани и то по 1-2 буркана наведнъж Simple Smile

Аз съм фен на Приятели, единственият сериал, който гледаме веднъж годишно у дома и винаги се смеем с глас, толкова непринуден и непредвидим хумор има в него, някои са от преди политическата коректност Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт