СТОЙНОСТИ НА ЧГХ - тема 6

  • 94 426
  • 787
  •   1
Отговори
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 357
Старата тема



Седмица от последната-------- Количество на
Менструация---------------------- hCG в mIU/ml
3 ------------------------------------- 5 - 50
4 ------------------------------------- 4 - 426
5 ------------------------------------- 19 - 7,340
6 ------------------------------------- 1,080 - 56,500
7 - 8 --------------------------------- 7,650 - 229,000
9 - 12 ------------------------------- 25,700 - 288,000
13 - 16 ----------------------------- 13,300 - 254,000
17 - 24 ----------------------------- 4,060 - 165,400
25 - 40 ----------------------------- 3,640 - 117,000

  • При около 85% от нормално протичащите бременности хормонът ЧХГ удвоява своите стойности на всеки 48-72 часа
  • С напредване на бременността нивата на ЧХГ стават по–високи, като времето за удвояване на стойността може да нарасне до 96 часа
  • Нива на ЧХГ по-ниски от 5mIU/ml се разглеждат като отрицателен тест за бременност, и всяко ниво по-високо от 25mIU/ml се разглежда като положителен тест за бременност.
  • Чрез трансвагиналния ултразвук може да се види най-рано гестационен сак, когато ЧХГ нивата достигнат 1000 - 2000mIU/ml.

# 1
  • Мнения: 105
Хайде да се запиша аз 1-ва в новата темичка с прекрасни новини.Имаме си едно ембрионче със сърдечна дейност 118 уд/мин.Отговаря на 6г.с. а аз съм 6+2,но док каза че всичко е наред до момента.Сега се моля всичко да си остане така до края... Hug Praynig

# 2
  • Мнения: 2 153
Хайде да се запиша аз 1-ва в новата темичка с прекрасни новини.Имаме си едно ембрионче със сърдечна дейност 118 уд/мин.Отговаря на 6г.с. а аз съм 6+2,но док каза че всичко е наред до момента.Сега се моля всичко да си остане така до края... Hug Praynig
☺браво. Много,ама много се радвам.

# 3
  • София
  • Мнения: 7 645
Честито на положителните тестове на всички и запис!   bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 22 944
Здравейте момичета,имам нужда от мнение - последен цикъл - 16.07,положителен тест за ову - 30.07.1 кръвен тест 15.08- http://prikachi.com/images.php?images/869/8299869v.png ; 2 кръвен тест - http://prikachi.com/images.php?images/654/8303654d.png . Според вас добре ли са резултатите или са нисички  Sad . Петък ще съм на лекар за 1 път.

# 5
  • Мнения: 956
прекрасни резултати!! лека и безпроблемна

# 6
  • София
  • Мнения: 22 944
прекрасни резултати!! лека и безпроблемна

Благодаря,обаче аз пак съм с въпрос  Rolling Eyes Понеже петък съм на лекар и дотогава и да се учеличават резултатите,не виждам как ще стигнат 1000 Sad Това означава ли,че няма никакъв шанс да се види сакче  Sad

# 7
  • София
  • Мнения: 7 645
Срещала съм постове на жени тук, че и на около 800 са видели сакче, зависи от апаратурата и от лекаря, но може и да не се види. Ако можеш си пресочи часа за понеделник, тогава ще се види без съмнение.
Ако имаш някакви притеснения и болки отиди в петък и другата седмица пак.

Късмет!

# 8
  • София
  • Мнения: 22 944
Срещала съм постове на жени тук, че и на около 800 са видели сакче, зависи от апаратурата и от лекаря, но може и да не се види. Ако можеш си пресочи часа за понеделник, тогава ще се види без съмнение.
Ако имаш някакви притеснения и болки отиди в петък и другата седмица пак.

Късмет!

Благодаря,болки нямам,но вече не ме свърта на 1 място,ще си отида петък,пък другата седмица пак ще отида ако трябва  Hug

# 9
  • Мнения: 398
Здравейте,последен цикъл на 13.07.Продължителността варира-33 или 41 дена.Днес пуснах чхг-отрицателен.Дали не избързах??

# 10
  • София
  • Мнения: 7 645
Засичала ли си овулация?
Ако да и са минали около 12 дни от нея, да отрицателен е.
Ако не, то не си сигурна дали си имала и кога е била, тогава  да - може да е рано, а може и да е вярно!

Късмет!

# 11
  • Мнения: 398
Засичала ли си овулация?
Ако да и са минали около 12 дни от нея, да отрицателен е.
Ако не, то не си сигурна дали си имала и кога е била, тогава  да - може да е рано, а може и да е вярно!

Късмет!

Не съм засичала.Налага ми се лечение и не знам как да процедирам Sad на 12-ия ден след ову отчита чхг??

# 12
  • София
  • Мнения: 7 645
Да, на 12 ден след О, резултатите са коректни, аз даже като забременях на 10-тия ден имах чхг около 30

# 13
  • Мнения: 398
Да, на 12 ден след О, резултатите са коректни, аз даже като забременях на 10-тия ден имах чхг около 30
Ясно.Благодаря Simple Smile значи продължаваме с опитите

# 14
  • София
  • Мнения: 1 055
Здравей те бих искала да ми коментирате резултатите.Последен МЦ 13.07,но на 14 бях на лекар и имаше фоликул 15мм.Незнам кога се е спукал не съм я следила понеже си мислех че е задържан Ф.
На 03.08 пуснах ЧХГ и резултата беше този
hCG + beta    S        820.3        mIU/ml      0 - 1    
Не съм го повтаряла понеже стойността е доста висока.Последно на 27,08 бях при аг според които сака е празен и отговаря на 6с+1ден,и направи заключение че е миссед .На следващия ден бях при друг аг в репродуктивна клиника ,според него бях в 6с+2 дни и в сака имаше жълтъчно мехурче.Следващ преглед на 07,08 до тогава чакаме дали ще се появи ембрион и сърдечна дейност.Днес  на своя глава реших да пусна Чхг,за да видя дали ръсте или намаля.В сряда ще го повторя това е резултата от днес.
HCG+ BETA   15530   mU/ml
Забелязах че двете стойности са в различни мерни единици това дали има значение .
Според калкулатора се удвоява на 158ч ,това нормално ли е.Ще съм благодарна на всеки коментар

Общи условия

Активация на акаунт