За и против вегетарианството при децата..

  • 1 700
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 599
"Месоядство" не е равно на правилно хранене, както и "вегетарианство" не е. Просто трябва да е разумно и обосновано, няма да се повтарям Simple Smile
Твърдо против!
Месото съдържа.....

Да, вярно е. Но нищо от изброените не е незаменимо Wink Единственото предимство е, че желязото в месото е хемово и се абсорбира по-лесно. Да, но повечет вегетарианци имат по-голям прием (в сравнение с месоядните) на вит.С и фруктоза, които от своя страна повишават абсорбцията му; статистически желязодефицитната анемия не е по-често срещана  при вегетарианците, колкото и странно да е (даже аз се учудих Simple Smile)

Иаз смятам,че децата трябва да ядат всичко.
Ама какво начи всичко, в някои страни деликатес са червеи, хлебарки, скакалци... Simple Smile И пак е всободен избора на майката, докато тя взема решение за храненето на детето си, дали да му ги даде Wink

За последно, че много дълго стана, как да се храниш не зависи от географската ширина, а от ширината на възгледите ти. А пък шопът, като видял жираф, казал: "Е те такова животно нема!"
Хайде, със здраве  Peace

# 16
  • Мнения: 77
Под 'всичко 'имах предвид плодове,зеленчуци и месо.Това се коментира,доколкото съм схванала в темата,а това,че някой се хваща за думата е отделен въпрос.

# 17
  • Мнения: 599
dvs, никого не съм искала да раздразня и да се хващам за думи Hug Явно всички сме на едно мнение: че е въпрос на избор Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт