Фраксипарин, клексан, аспирин протект -тема N 9

  • 67 874
  • 754
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 1 480
Иха "лекарската мнителност" аз бих я нарекла по друг начин - "бизнес мнителност", не знам дали сте наясно, но лекари и фармацевти са в много тясно взаимодействие, освен това болниците са търговски дружества и трябва да излизат на печалба...а каква по-добра печалба от най-свидното ти нещо...не обвинявам, нямам преки доказателства...само косвени...

# 361
  • Мнения: 17
Момичета, много моля да споделите вашето мнение,
Имам фактор 5 - хетерозиготен и MTHFR- хомозиготен носител,
Имам детенце на 6г. и при предишната си бременност приемах фолиева кис. от 5мг., аспирин протект и фраксипарин от 0,4. Следеше ме доц. Димитрова, доц. Тодорова /поради проблеми и с щитовидната жлеза/ и всичко мина успешно.
Сега съм отново бременна, но много ме притесни факта, че доц. Димитрова смята че не ми е необходимо да слагам фраксипарин, ако се наложело по-натам може да го включим, докато Тодорова ме съветва да го слагам и този път....
Много съм объркана и притеснена, моля за съвет, искам и този път всичко да мине успешно!

# 362
  • Мнения: 1 349
Лично мнение: при хетерозигот по  фактор V изобщо, ама изобщо не бих се колебала и бих слагала фраксипарина.Както много пъти съм писала тук, мнения и сред лекарите много, но специално за тази мутация си има статистика и аз не бих се двоумила.

# 363
  • Мнения: 13 974
И аз мисля, че за фактор V си е задължителен фраксипарина. Следвай успешната утъпкана пътека от предишното раждане.

# 364
  • Мнения: 17
Лично мнение: при хетерозигот по  фактор V изобщо, ама изобщо не бих се колебала и бих слагала фраксипарина.Както много пъти съм писала тук, мнения и сред лекарите много, но специално за тази мутация си има статистика и аз не бих се двоумила.

Доц. Димитрова ми твърди че в световен мащаб никой с ХЕТЕРОЗИГОТЕН носител не слага фракси, щом не е хомозиготен....

# 365
  • Мнения: 13 974
Хора с хетерозиготно ПАИ, което е далеч по-безопасно слагат фракси понякога, та за фактор V ли няма. Консултирай се с проф.Паскалева в 3-та градска.

# 366
  • Мнения: 123
Мили момичета,
тъй като сте много по-информирани и по-запознати с материята, бихте ли погледнали и моите резултати?  Praynig
Изписан ми е Фраксипарин 0,4 и Неофолик Мета, но не разбрах за кои точно мутации /доколкото разбирам Фактор 5 при мен е нормален?  newsm78 /

# 367
  • Мнения: 1 349

Доц. Димитрова ми твърди че в световен мащаб никой с ХЕТЕРОЗИГОТЕН носител не слага фракси, щом не е хомозиготен....

Хетерозиготното носителство на ф-р V само по себе увеличава риска от съдов инцидент между 4 и 8 пъти в сравнение с нормалния ген, от друга страна бременността също сама по себе си е съществен рисков фактор. В световен мащаб също се практикуват различни подходи; моите уважения, но това че "никой хетероз. носител не слага фракси", е много смело и съмнително твърдение.


Изписан ми е Фраксипарин 0,4 и Неофолик Мета, но не разбрах за кои точно мутации /доколкото разбирам Фактор 5 при мен е нормален?  newsm78 /


Ами заради всички други, в които има мутантни алели Simple Smile Те може да са по-нискорискови от Leiden, но според много специалисти са си достатъчно основание за профилактика.

# 368
  • Мнения: 123
Много благодаря, easy rider  Simple Smile

# 369
  • Мнения: 1 480
Хора с хетерозиготно ПАИ, което е далеч по-безопасно слагат фракси понякога, та за фактор V ли няма. Консултирай се с проф.Паскалева в 3-та градска.
Да, аз съм жив пример за това...но аз имам едно здраво дете и два миседа...ти имаш ли неуспешни? Паскалева е на мнение при мен, че основен виновник е щитовидната...наистина консултирай се с Паскалева (но възможно най-бързо)...гинеколозите не винаги преценяват добре...

# 370
  • Мнения: 2 140
присъединявам се към etaniel, и аз съм с с хетерозигот на ПАИ и слагам фраксипарин, а тази мутация е по-лека от Фактор V Лайден. Но при мен всички бяха единодушни - д-р Стаменов, д-р Сигридов, имунолозите в Надежда, д-р Русев и д-р Паскалева, та в крайна сметка повярвах, че трябва да го бия, въпреки че в генетичните изследвания не пише, че имам повишен риск от тромбофилия. Аз имам един мисед.
etaniel, какво става с теб, как си? влезнах специално да те попитам.

# 371
  • Мнения: 1 480
Sab, благодаря, добре съм/сме слагам утрогестан и пия магнерот, нямам зацапване и контракции, само за два дни спрях фраксито, сега отново си слагам (даже до такава степен свикнах с тия инжекции и сега, както им намерих цаката да ги бия там, където имам стрии и кожата е тънка, направо си ми е терсене, без тях)...надявам се и при вас всичко да е наред Simple Smile

# 372
  • Мнения: 13 974
Да ви кажа честно по-лесно ми е да си бия инжекцията, отколкото да пия хапчетата  Sick

# 373
  • Мнения: 17
Момичета, много моля да споделите вашето мнение,
Имам фактор 5 - хетерозиготен и MTHFR- хомозиготен носител,
Имам детенце на 6г. и при предишната си бременност приемах фолиева кис. от 5мг., аспирин протект и фраксипарин от 0,4. Следеше ме доц. Димитрова, доц. Тодорова /поради проблеми и с щитовидната жлеза/ и всичко мина успешно.
Сега съм отново бременна, но много ме притесни факта, че доц. Димитрова смята че не ми е необходимо да слагам фраксипарин, ако се наложело по-натам може да го включим, докато Тодорова ме съветва да го слагам и този път....
Много съм объркана и притеснена, моля за съвет, искам и този път всичко да мине успешно!
Ходих при Паскалева, според нея да слагам фракси от 0,4 и да спра аспирина, той не ми бил нужен, тъй като всички имунологични изследвания са ми в норма.
Много съм объркана и притеснена. Казва ли ли са ви на вас да ходите за имунологични изследвания в Алекандровса болница, а не при имунолозите на Стаменов?? И Паскалева и Димитрова се изказаха негативно за там...?

# 374
  • Мнения: 1 349
От деня на положителния тест (дори без ф. V).

Общи условия

Активация на акаунт