Фраксипарин, клексан, аспирин протект -тема N 9

  • 67 690
  • 754
  •   1
Отговори
  • Мнения: 39 295
Нова тема.
Линк към старата http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=797413.0;topicrefid=14

Последна редакция: вт, 18 авг 2015, 09:26 от sigma

# 1
  • Мнения: 316
Shmoksi , моята бременност е от ин витро от втори опит в клиника Щерев. След първото неуспешно ин витро ми назначиха генетично изследване за вродена тромбофилии. Оказа се, че при мен риск от спонтанни аборти,  прекламсия, увреда на плода е много висок и за това знаех, че при следващия опит след трансфера и при положителен тест превантивно, за да се избегнат тези рискове ще съм на фраксипарин!  Не се притеснявай излишно - ти си вече на финалната права, според мен щом влезеш в 36 г.с може да спреш Фраксипарина и да чакаш срещата с бебо! Имай в предвид,  че аз родих планирано в 36 г.с + 3 дни, при бременност с близнаци ситуацията е деликатна. При мен имаше разлика  между децата цял 1 кг. Едното се роди 1,900, а другото 2.900 т.е. едното е растяло за сметка на другото и навременното раждане е било изключително важно. Всичко ще бъде наред Фраксипарина си е свършил работата! Леко раждане!

# 2
  • Мнения: X
Благодарности за темата.
А след консултация  в НКБ,при мен Клексана седмици след раждането и по време на стимулация. Лекарят каза, че ще бъде интересно да научава как се развива нашия случай.
 Каза, че е рано да гледаме тромбоцитите в динамика, че ще се видим в около 8г.с.

Последна редакция: ср, 19 авг 2015, 08:19 от Анонимен

# 3
  • Мнения: 1 479
Странно...на мен Паскалева не ми каза нищо за тромбоцитите и каза да отида след 5 месеца на контрола #Crazy... Защо при вас е толкова често следенето?

# 4
  • Мнения: X
Всеки пациент е индивидуален случай.

# 5
  • Мнения: 1 347
според мен щом влезеш в 36 г.с може да спреш Фраксипарина и да чакаш срещата с бебо! 
Тромбофилията може да има различни опасни проявления, не само за бебето. Обикновено е препоръчително фраксипаринът да се продължи до последно (спира се само колкото за безопасност на раждането, стандартно не повече от 24 ч., ако е планирано, при естествено не съм сигурна) и после да се продължи още месец или дори два (или да се застъпи с друг антикоагулант, ако се очаква по-голяма продължителност на терапията). Не пречи на кърменето.

# 6
  • София
  • Мнения: 10 698
Въпреки, че нямам тромбофилия спираха фраксипарина макс 10 дни преди секцио,  първия път в 39гс,втория път в 40 гс.  След секцио ми слагаха 5 дни.
Моля не давайте съвети кога и дали да се спира фраксипарина на бременна жена. Има лекар-  следящ бременната.
С първата бременност или иначе казано четвъртата,  пусках пълна Хемостаза на две седмици.


Сигме мерси за темата.

# 7
  • Мнения: 441
Разбира се, че има нормално раждали с Фраксипарин. Това не предразполага към секцио, а напротив.
Секциото си е операция, следователно води до повишен риск от тромбози и пулмонарен емболизъм. Следователно, при всички с вродени тромбофилии, при които няма други показатели, трябва да избягват секциото.
При мен спряха Фраксипарина 3 дена преди раждането и го замениха със система Ликемин, изчакаха да мине действието на фраксипарина за да индуцират раждане (аз съм от редките случаи, при които фраксипарина се усвоява по-бавно при бременност) и 6 часа след раждане ми поставиха Фраксипарин (2 пъти дневно по 0.7 на инжекция), 3 месеца след раждането слагах.

# 8
  • Мнения: 1 256
Момичета здравейте!
Искам да попитам някоя от вас пие ли Folbiol, турска фолиева киселина?

# 9
  • Мнения: 1 659
Сигма, мерси за темата!
Момичета, знаете ли или при някоя от вас да и е изписвано фраксипарин/клексан при последващ опит след мисет аборт без да има вродени тромбофилии ?
Аз ще правя опит в близите месеци и се чудя дали и тази екстра ще ми дойде до главата.

# 10
  • Мнения: 2 153
Сигма, мерси за темата!
Момичета, знаете ли или при някоя от вас да и е изписвано фраксипарин/клексан при последващ опит след мисет аборт без да има вродени тромбофилии ?
Аз ще правя опит в близите месеци и се чудя дали и тази екстра ще ми дойде до главата.


Аз съм така Simple Smile Въобще не ми се нрави, но се боцкам...

# 11
  • София
  • Мнения: 10 698
Аз нямам тромбофилия, но имам: миседИ, неусвояване на фолиева,4г/5г ,НК клетки високи,Б лимфоцити, рецепторни C3 C4, лоши молекули на плацентата и бодох 18 месеца-2 бременности.
С едното бебе развих прееклампсия,а с другото гестационен диабет. ooooh!

# 12
  • Мнения: 1 256
Аз нямам тромбофилия, но имам: миседИ, неусвояване на фолиева,4г/5г ,НК клетки високи,Б лимфоцити, рецепторни C3 C4, лоши молекули на плацентата и бодох 18 месеца-2 бременности.
С едното бебе развих прееклампсия,а с другото гестационен диабет. ooooh!

Здравей!
Разбра ли на какво се дължи това?Защо си развила прееклампсия и диабет?

# 13
  • Мнения: 1 256
Момичета, аз пак съм с въпрос. Искам да попитам може ли фраксипарина да бъде спрян по всяко време на бременността или си зависим от него до края на бременността. Предстои ми да си слагам, макар да не знам въобще дали е необходимо.

# 14
  • София
  • Мнения: 10 698
Карина,  кога ще се спре фраксипарина  е индивидуално.

Общи условия

Активация на акаунт