Фраксипарин, клексан, аспирин протект -тема N 9

  • 67 734
  • 754
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 126
На мен имунолозите в Надежда ми назначиха Фраксипарин при проблем с плацетарните молекули заедно с Аспирина всеки ден.  Правят се контроли при тях на тези молекули и ако изезне проблем включват фраксито. Така беше при мен.

# 31
  • Мнения: 13 937
Наскомими защо не си пуснеш изследванията за тромбофилии за твое успокоение?

# 32
  • Мнения: 39 367
Фраксипарина без нужда може да бъде опасен. Дават се хиляди левове за инвитро, а 150 лева за изследване не правите. Ред виолет беше с особенно кровосъсирване и най малкия прием на антикоагуланти я докарваше до кръвоизливи.

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 702
Здравейте, момичета!
Тъпото е, че имунолозите нищо не ми казаха за резултатите. По принцип д-р Персенска ми назначи изследване за плацентарни молекули, за да ми каже дали да продължа зарзио/неупоген. За фраксипарин никога не сме говорили.
Като отидох при имунолозите само ме разпитаха какво пия и бия в момента и аз им казах.
Когато трябваше да излезнат резултатите, не получих мейл и се притесних и им се обадих на имунолозите. Видяха, че са готови, но абсолютно нищо не коментираха, а аз исках. Само ми казаха, че ще ми пратят писмото с резултатите пак. Като видях резултата пишеше - да продължи терапията и контрол в 11-12 г.с. Тъй като това не ми даваше яснота за зарзиото, писах смс на д-р Персенска с ЕГН-то си и да ми каже дали да бия зарзио - върна ми да продължа терапията. Аама аз в терапията никога не съм имала фраксипарин.
Защо така? Не е ли безотговорно ако трябва да се включи в терапията фраксипарин, имунолозите да не ми кажат?

Диаманда, а д-р Персенска как прецени, че кръвотока е добър, като тя ни гледа само до 10-та г.с.? Последният ми преглед беше във вторник в 10-та г.с и тя ми каза направо да записвам час за ФМ от еди кои си дати и че повече няма да се виждаме. На снимчицата бебчо е много мъничко - около 3 см. и пак чухме сърчицето. Но за кръвоток нищо не каза...

Момичета, мислите ли, че трябва да се притеснявам и да търся да пускам изследването за тромбофилия в Пловдив и да почна фраксипарин преди прегледа ми другия петък или дотогава аспирин протекта ще ми е достатъчен?

# 34
  • Мнения: 971
Тя нали гледа сърцето и пуска неговите пулсации. щом сърцето си бие както трябва значи няма проблеми с кръвотока. От размерите на плода също се разбира.



Не е хубаво да си разреждаш кръвта на своя глава. Опасно е за теб. Тези терапии задължително трябва да се назначат от лекар.

Последна редакция: пн, 07 сеп 2015, 18:57 от diamanda

# 35
  • Мнения: 1 659
Здравейте, момичета!
Тъпото е, че имунолозите нищо не ми казаха за резултатите. По принцип д-р Персенска ми назначи изследване за плацентарни молекули, за да ми каже дали да продължа зарзио/неупоген. За фраксипарин никога не сме говорили.
Като отидох при имунолозите само ме разпитаха какво пия и бия в момента и аз им казах.
Когато трябваше да излезнат резултатите, не получих мейл и се притесних и им се обадих на имунолозите. Видяха, че са готови, но абсолютно нищо не коментираха, а аз исках. Само ми казаха, че ще ми пратят писмото с резултатите пак. Като видях резултата пишеше - да продължи терапията и контрол в 11-12 г.с. Тъй като това не ми даваше яснота за зарзиото, писах смс на д-р Персенска с ЕГН-то си и да ми каже дали да бия зарзио - върна ми да продължа терапията. Аама аз в терапията никога не съм имала фраксипарин.
Защо така? Не е ли безотговорно ако трябва да се включи в терапията фраксипарин, имунолозите да не ми кажат?

Диаманда, а д-р Персенска как прецени, че кръвотока е добър, като тя ни гледа само до 10-та г.с.? Последният ми преглед беше във вторник в 10-та г.с и тя ми каза направо да записвам час за ФМ от еди кои си дати и че повече няма да се виждаме. На снимчицата бебчо е много мъничко - около 3 см. и пак чухме сърчицето. Но за кръвоток нищо не каза...

Момичета, мислите ли, че трябва да се притеснявам и да търся да пускам изследването за тромбофилия в Пловдив и да почна фраксипарин преди прегледа ми другия петък или дотогава аспирин протекта ще ми е достатъчен?

За твое спокойствие се обади утре на имунолози.

# 36
  • София
  • Мнения: 93
Здравейте, момичета!
Оказах се хетерозиготен носител на Лайден... Можете ли да ме насочите към специалист за второ мнение относно терапията, как да се продължи с проследяването на бременността и прочие?

Много ви благодаря!

# 37
  • Мнения: 126
Искам да попитам тези,които са на терапия с фраксипарин до кога ви казаха, че трябва да се слага? Защото на мен имуноложката ми каза една седмица преди раждане, а наблюдаващият лекар сега -един месец преди термин и се чудя какво да правя  Thinking

# 38
  • София
  • Мнения: 10 700
Всеки до различно слага. Няма универсално правило.

# 39
  • Мнения: 971
Аз утре съм на ФМ и ще питам докторката до кога ще слагам, за да знам колко инжекци да си купя още.

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 5 703
Аз трябваше да спра Фраксипарина в 20 г.с., но ми се размина. Единствено съм хетерозигот PAI 4G/5G, нямам данни за тромбофилия и доктора ми и проф.Кременски казаха, че нямам нужда да слагам. На ФМ се видя проблем с маточната артерия. Леко завишен RI. Ще си се бода още.

# 41
  • Мнения: 3 269
Здравейте, преди години пишех в темата. С фактор 5 Leiden heterozygot съм. Имам успешна и лека бременност с терапия с фраксипарин.

Някой от вас имал ли е проблем с дълго пътуване без радвижване?
Аз нямам идея как успях да направя такава глупост да пътувам с автобус над 20 часа без фраксипарин и раздвижване. След пътуването ми станаха разширени вени, сега имам болки и чакам час при специалист.
На доплер ме гледаха, изключиха тромбоза, но си чакам часа при съдов специалист, за да уточним точно какъв е проблема.

Не знам как на всичкото ми четене и информиране по въпроса, броях за риск само презокеански полети заради налягането в самолета.

# 42
  • Мнения: 1 479
Аз да попитам всички, на инжекции в корема....започнах все по-трудно да намирам места, където лесно да забождам, въпреки ме редувам ляво дясно...иглите ли са тъпи, ъгъла ли не е правилен (45 градуса), или много загрубя кожата...иначе се научих да не си правя синини, но намирането на място ми стана трудно Sad
Вие кога започнахте в ръцете? Там няма ли опасност да напипате мускул?
Мерси предварително

# 43
  • Мнения: 971
Аз да попитам всички, на инжекции в корема....започнах все по-трудно да намирам места, където лесно да забождам, въпреки ме редувам ляво дясно...иглите ли са тъпи, ъгъла ли не е правилен (45 градуса), или много загрубя кожата...иначе се научих да не си правя синини, но намирането на място ми стана трудно Sad
Вие кога започнахте в ръцете? Там няма ли опасност да напипате мускул?
Мерси предварително


Етаниел аз знам че ъгъла трябва да е около 30 градуса. Установих че откакто започнах да си мажа корема с крем против стрии кожата ми е по-мека и иглата влиза лесно.

# 44
  • Мнения: 1 479
Аха...30 градуса е почти полегнала иглата така ли? Аз пък видях, че след душ по-лесно се бие...ще пробвам и крем, ама нали да не си докараме контракции с тия кремове Sad ... Аз си имам стрии от предишното раждане Sad

Общи условия

Активация на акаунт