За пенсионната реформа и възрастовата разлика...

  • 6 480
  • 94
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 344
Съболезнования за автора... Sad
Обаче не разбирам какво общо има това с пенсионната реформа.
Хора умират на всякаква възраст, в пенсионна е най-естествено и логично.

Съгласна съм с Ън.
Тези дето хич не ги вълнуваше пенсията и нямаше да доживеят, сега се тюхкат защо са работили без договори и нямат стаж.
Ами, ето че доживяха и стигнаха до пенсия.
Така, че мислете!
Времето си лети и трябва да се мисли отрано.

За имотите - да не живееш в града, в който е имота, е доста рисково.
Като наемодател, в голям град, мога да кажа, че не е безпроблемно и гарантирано като доход.
Има много ядове, данъци, ремонти, не е само да прибираш парите.
А и трябва да го купиш, все пак.

За да живееш само от наеми, са ти нужни минимум 2, дори 3 имота за отдаване.



Аз и затова съм подчертала, че при отдаване имот под наем трябва обязателно да се упражнява контрол, а и съответно да се планират необходимите последващи ремонти. Мисля, че никой не би разчитал единствено и само на наеми от имоти, за да преживява на старини. Става въпрос за подпомагане на държавната пенсия с допълнително финансово перо- в случая наем от имот... Stop

# 61
  • Мнения: 344
1000 к си изкарвам от това на месец, не е много, но не е и малко. Дали да ти кажа? Дори за горното бих взела пари, ама аре.

 Rolling Eyes Нищичко не разбрах от това, което сте писали.... и изобщо кое мнение конкретно коментирате и какво имате впредвид?! Ако не ти се обяснява, защо изобщо се включваш- мисли не можем да четем... Stop

# 62
  • Мнения: 54 976
Многоточие, към мен ли беше твоя пост?

# 63
  • Мнения: 344
Многоточие, към мен ли беше твоя пост?

Ще си позволя да "отговоря" от името на Многоточие Grinning: Не, нейния отговор е към Ери...каква объркация само... Grinning

# 64
  • out of space
  • Мнения: 8 576
1000 к си изкарвам от това на месец, не е много, но не е и малко. Дали да ти кажа? Дори за горното бих взела пари, ама аре.

 Rolling Eyes Нищичко не разбрах от това, което сте писали.... и изобщо кое мнение конкретно коментирате и какво имате впредвид?! Ако не ти се обяснява, защо изобщо се включваш- мисли не можем да четем... Stop

Обяснявам- в отговор на потребителката .............
Инвестицията в злато е убийствено тъпа в момента. Тя ме пита защо. Няма да й кажа, защото на мен ми струва безсънни нощи, за да разбера точно как стои въпросът. Писах, защото се твърдеше, че това е супер инвестиция- е, не, не е.

# 65
  • Мнения: X
Не съм твърдяла, че е супер инвестиция, но е по-умна инвестиция от имот за мен. Нямам нерви да се разправям с наематели, данъци и други съпътстващи един имот под наем простотии. Имот под наем ще го мисля по същия начин, по който ти мислиш инвестиционното злато. Не, мерси.
За мене всичко, което не е на загуба, е вид вложение. Имотът за мен по начало си върви със загубите.

# 66
  • Мнения: 344
1000 к си изкарвам от това на месец, не е много, но не е и малко. Дали да ти кажа? Дори за горното бих взела пари, ама аре.

 Rolling Eyes Нищичко не разбрах от това, което сте писали.... и изобщо кое мнение конкретно коментирате и какво имате впредвид?! Ако не ти се обяснява, защо изобщо се включваш- мисли не можем да четем... Stop

Обяснявам- в отговор на потребителката .............
Инвестицията в злато е убийствено тъпа в момента. Тя ме пита защо. Няма да й кажа, защото на мен ми струва безсънни нощи, за да разбера точно как стои въпросът. Писах, защото се твърдеше, че това е супер инвестиция- е, не, не е.


Аха, аз пък си мислех, че визирате негативно инвестицията в недвижими имоти. newsm78

# 67
  • out of space
  • Мнения: 8 576
Имотът е чудесна инвестиция, но който се е сетил преди няколко години. В момента цените са ъп и по-скоро ще се загуби.
Мнението ми е лично и не е препоръка.

# 68
  • Мнения: 344
Но зависи все пак къде е имота- в малък град не е печаливша инвестиция си мисля... Thinking

# 69
  • София
  • Мнения: 17 405
O, KAG, толкова съжалявам, моите съболезнования!

# 70
  • София
  • Мнения: 1 017
В момента може да не е разумна инвестицията в злато, но това не означава, че след време ще продължи да е така. Пък и никой не казва, че примерно утре ще инвестира в няколко кюлчета  Laughing Самото злато като такова си е сигурна инвестиция, просто трябва да се следи пазара.

# 71
  • Мнения: 2 266
Честно казано аз съм насочена малко консуматорски или следвам сентенцията от една песен: "Носете си новите дрехи, момчета
Падаме, както ходим, умираме, както спим ..."

На частни пенсионни фондове не успях да повярвам.



А, според мен трябва да се търси баланса- не е зле да си носим новите дрехи, но и за старините да не забравяме. Сигурно в Бг частните пенсионни фондове нямат популярност, но в Западна Европа доста хора разчитат на тях в един по-късен етап от живота си. Naughty



В Америка също се разчита на тези фондове в един по-късен етап.

# 72
  • Мнения: 1 748
Подкрепям, че в момента не е ок да се инвестира в злато. Първо, продава се скъпо и второ постоянно се върти спекула, че има определени много големи залежи, които ако се разработят цената му ще падне. В глобален политически план, никога не знаеш, дали след 2-3 години на някоя от държавите с такива залежи няма да й стане изгодно да срине цената на златото. Това, естествено, е много повърхностно казано. Можете да задълбаете и да прочетете повече.

Колкото до инвестицията в имоти, според мен не е ок да се инвестира с цел наем, щото трябва да се разправяш. По-смислено ми се вижда да проучиш световния имотен пазар и къде по света се очаква имотите тенденциозно да поскъпнат. Купуваш там, държиш ги празни, чакаш да поскъпнат и продаваш. След това купуваш на друго перспективно място. Но това си иска да се чете и да се проучва, а не само да се цъка в имот.бг и после да се цъка с език, колко е лошо всичко Simple Smile

И за последно, инвестицията в децата не е изгубена, ако човек отгледа 3-4 деца, образова ги и ги възпита добре, когато остарее те няма да го оставят. Не казвам да им досажда, но ще му помагат финансово.

# 73
  • Мнения: 5
 Rolling Eyes Темата я пуснах с болка. След пенсионирането, стандарта на живот пада, ясно е. Имах предвид, не с колко пари ще живея, а с кого!
При възрастова разлика 5 години между съпрузите, мъжът ще изчурулика в къщи сам 5 години като пенсионер, докато чака и съпругата му да се пенсионира. При въведената еднаква възраст за пенсиониране 65 години. Когато и съпругата се пенсионира, съпругът ще е на 70 години. Ако е жив.
А при по-голяма възрастова разлика....?
Щастлив съвместен пенсионерски живот. Ще го има ли?

# 74
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 446
Николай, ако на мъжът му се работи и има сила - да си работи  Wink

Скрит текст:
ММ, да сме живи и здрави, ще бъде млад пенсионер. Ще има да ме чака, а ако не променяха критериите за пенсиониране имаше опция да се пенсионира след 2 години.

Общи условия

Активация на акаунт