Само към любовниците - настоящи, бивши или бъдещи :)

  • 106 229
  • 1 660
  •   1
Отговори
# 1 635
  • Мнения: 4 270
Именно. Основата е една и съща, начините просто различни. Да, точно както си описала.

Разбрахме се

# 1 636
  • Мнения: 6 122
Именно. Основата е една и съща, начините просто различни. Да, точно както си описала.

Разбрахме се

Да. Grinning Peace

# 1 637
  • Мнения: 498
Постоянното търсене на печалба, това е общото и това значи думата меркантилен. Другото е използвачество. Едни могат  с учене, други се залепят за някого, трети продават секс, но оснавата при всички е една и съща - желание за печалба и постоянно подобряване на условията на живот. Това е.

Имам чувството, че все пак говорим за едно и също, но не можем да се разберем.
Да, когато със собствени сили и умения търсиш начин да получиш образно казано печалба е едно, съвсем друго е да легнеш на гърба на друг и да извличаш незаслужена облага. Последното е използвачество и сметкаджийство, меркантилност. Дали сме съгласни с това?



Именно. Основата е една и съща, начините просто различни. Да, точно както си описала.

Е, по тази логика най-меркантилни са децата... Simple Smile

# 1 638
  • Мнения: X
Оф, Anna-Bell , къде видя меркантилност в стремежа човек да търси по-добра работа и да очаква адекватно заплащане на вложения труд?     Laughing
Дай да работи без пари, за да не го сметнат за меркантилен.....
Ама четеш нАучните "книги" като Дявола Евангелието......пък вложи малко мисъл, де.

И какво общо има това с любовниците?Не всички са златотърсачки....    Laughing

# 1 639
  • Мнения: 6 122
Оф, Anna-Bell , къде видя меркантилност в стремежа човек да търси по-добра работа и да очаква адекватно заплащане на вложения труд?     Laughing
Дай да работи без пари, за да не го сметнат за меркантилен.....
Ама четеш нАучните "книги" като Дявола Евангелието......пък вложи малко мисъл, де.

И какво общо има това с любовниците?Не всички са златотърсачки....    Laughing

Е, а какво е? Как се нарича? За какво търси по - добра работа, за да е доволен работодателят, защото работникът работи благотворително ли? Досега не съм видяла, няма и да видя работещ, който не му е зор какви пари получава и малко да му дават все му е тая, той нали не е "меркантилен". Има изключения, но там е друга работата.

И за какво трябва да не го смятат за меркантилен? Въобще какви са тези лицемерни приказки, че "меркантилността" е лошо нещо? Ама като се заправите на светици значи... Всички, абсолютно всички се интересуват от пари и им е зор колко изкарват, а това дали ги е срам, че някой щял да им каже "меркантилен" са си някакви сбъркани разбирания. Кое е лошото на това да си признаеш, че те интересуват парите (не теб лично)? Кое, питам?

Нещо си се объркала аз "нАучни книги" не чета.

# 1 640
  • Мнения: X
Ми не знам какво четеш, ама само четеш, не го осмисляш.Включително и цитата, който си дала назад...
1.Характерен за меркантилизма(в 1 знач.).Меркантилна система.
2.Сметкаджийски,търгашески. Меркантилни прояви.
3.Пристрастен към печалбата
4.Меркантилност - Изразява се в склонността към материализъм.Изгодата за него е на първо място и той би сторил всичко, за да постигне целите си, включително и до прояви на патология - убийство, садизъм и пр.....
Смяташ, че всички, които не искат цял живот да кютат на работа за 400 лв заплата, повишават квалификации за по-добро заплащане, са сметкаджии, търгаши, пристрастени към печалбата или пък, недай си Боже, склонни да убият колега-конкурент?
Меркантилен е този, който иска да получи много, но да не даде нищо.Или минимално....
Човек, който влага определен труд и очаква адекватно на труда си заплащане, не е меркантилен.

# 1 641
  • София
  • Мнения: 1 017
Естествено, че всеки търси по-добра и по-добре платена работа, но не мисля, че това е меркантилност. По-скоро е стремеж да се подобри стандарта на живот (примерно).  
Питаш кое му е лошото на това да си меркантилен? А кое му е хубавото на това?
Цитат
1.Характерен за меркантилизма(в 1 знач.).Меркантилна система.
2.Сметкаджийски,търгашески. Меркантилни прояви.
3.Пристрастен към печалбата
4.Меркантилност - Изразява се в склонността към материализъм.Изгодата за него е на първо място и той би сторил всичко, за да постигне целите си, включително и до прояви на патология - убийство, садизъм и пр.

П.С. Love е писала заедно с мене  Hug

# 1 642
  • Мнения: 6 122
Ми не знам какво четеш, ама само четеш, не го осмисляш.Включително и цитата, който си дала назад...
1.Характерен за меркантилизма(в 1 знач.).Меркантилна система.
2.Сметкаджийски,търгашески. Меркантилни прояви.
3.Пристрастен към печалбата
4.Меркантилност - Изразява се в склонността към материализъм.Изгодата за него е на първо място и той би сторил всичко, за да постигне целите си, включително и до прояви на патология - убийство, садизъм и пр.....
Смяташ, че всички, които не искат цял живот да кютат на работа за 400 лв заплата, повишават квалификации за по-добро заплащане, са сметкаджии, търгаши, пристрастени към печалбата или пък, недай си Боже, склонни да убият колега-конкурент?
Меркантилен е този, който иска да получи много, но да не даде нищо.Или минимално....
Човек, който влага определен труд и очаква адекватно на труда си заплащане, не е меркантилен.


Думата има няколко значения, когато обаче на първо място поставяш печалбата (висока заплата) спокойно можеш да се наредиш в групата на сметкаджийските прояви (направил си си сметката, демек) и склонност към преследване на печалба. Лека форма на меркантилизъм (печалбарство). Пак казвам коренът на думата е "търговски". За това става въпрос, не за крайни състояния, като убийство за пари. Това много малко хора го могат, в интерес на истината. Защото тогава можем да попитаме какво общо има и изпозвача с меркантилизма? Чак да си убие любовника или, когото там използва за пари?! Естествено е, че се е случвало, но много рядко за да е практика, примерно. Знаеш ли колко работещи не искат да дадат нищо, а да получат много? Да ти кажа ли? 99%. Поне в България и подобните й държави е така, затова и завистта им е огромна, към всички успели къде с "меркантилизъм", къде с много, много труд.

Така че смятам, че всички, които не искат да кютат за 400 лева, а търсят по - добър живот са една степен меркантилни и сметкаджии, да. Една степен, която е здравословна, защото да търсим по - добър живот ни е заложено на всички и няма нищо срамно в това. Лошото е, че си умират от мъка и завист, ако някой случайно изкара "лесни" пари, а това вече е болесотворно. Ей Богу, лягат болни, щот и те искат така, ама за тях няма, а и не го могат. Трябва да работят, здраво при това, а не са разбрали, че животът изглежда "несправедлив".

# 1 643
  • София
  • Мнения: 1 017
Думата има няколко значения, когато обаче на първо място поставяш печалбата (висока заплата) спокойно можеш да се наредиш в групата на сметкаджийските прояви (направил си си сметката, демек) и склонност към преследване на печалба.
Тук съм съгласна, но не мисля, че всички хора поставят на първо място печалбата и високата заплата. Естествено, че е важно колко пари ще получаваш за труда си, но мисля, че има хора, които се развиват не само с цел печелене на пари, а примерно трупане на знания, израстване в кариерата или собствените им очи, като повечето пари са следствие и не са задължителни.
Не разбрах обаче кои точно са тези, които си умират от мъка и завист, когато някой друг изкара "лесни" пари? Може би си обяснила по-горе, но не ми се връща да търся, та дали може пак да го обясниш. Не се заяждам, интересна ми е дискусията.

# 1 644
  • Мнения: 6 122
Думата има няколко значения, когато обаче на първо място поставяш печалбата (висока заплата) спокойно можеш да се наредиш в групата на сметкаджийските прояви (направил си си сметката, демек) и склонност към преследване на печалба.
Тук съм съгласна, но не мисля, че всички хора поставят на първо място печалбата и високата заплата. Естествено, че е важно колко пари ще получаваш за труда си, но мисля, че има хора, които се развиват не само с цел печелене на пари, а примерно трупане на знания, израстване в кариерата или собствените им очи, като повечето пари са следствие и не са задължителни.
Не разбрах обаче кои точно са тези, които си умират от мъка и завист, когато някой друг изкара "лесни" пари? Може би си обяснила по-горе, но не ми се връща да търся, та дали може пак да го обясниш. Не се заяждам, интересна ми е дискусията.

Трупането на знания е с цел да ги приложиш за да имаш по висока заплата. Как пък не видях един без причина да трупа знания като изучава обща или специална теория на относителността, или квантовата физика. А пък ръста в кариерата е винаги придружен със заплата. Абе оправдаване на собственото поведение, ей това е, естествено чуждото е "меркантилизъм", а нашето е просто "трупане на знания" или другото много модрно "развивам се". Няма нищо лошо, всички функционираме на този принцип моето е доброто, чуждото е "меркантилното". И какво значение има дали ще използваш парите да си купуваш нещо или за повдигане на самочувствие в собствените си очи? Нали все пари трябват.
Ами почти всички си умират от завист на Николети, Златки, тотомилионери, Делян Пеевски и всякакви, ама всякакви каквито се сетиш, на които уж им е мноого, мноооого лесно. То жълтата преса не напразно е най - четена и най - ама най - гнусна.

Просто казвам, че всеки се прави на много "немеркалтилен" и, че "парите не го интересуват", но истината изобщо, ама изобщо не е такава.

# 1 645
  • Мнения: 620
Срещнах преди доста време един подпис - Физиката е измислена от маговете, за да не ги горят по кладите Wink. И това е много вярно защото физиката и в частност именно квантовата физика са много близки и обясняват доста добре магията и донякъде законите и. Всъщност т.нар. Пари са вид енергия, и оттук и възможностите да се привличат с магически ритуали. Даже ще ви дам един много прост и лесен ритуал за привличане на пари, но внимавайте с него, защото е много желателно получените от него средства да се използват за духовно развитие и усъвършенстване, в противен случай лесно се активира ефекта на бумеранга и се "вземат" по други пътища обратно.

На банкнота със стойност 10лв или повече се пише следното с черен молив:
ARRA AGGA BANDAR <Малкото име> ZIKU ZULUM AGAKU
После банкнотата се похарчва за каквото и да е. Скоро след това се получават и парите.

ЗИКУ е дух, който помага за получаване на парични средства.
ЗУЛУМ е дух, който покровителства търговията и сделките.
АГАКУ е дух, който се използва за зареждане на талисмани и амулети.

# 1 646
  • София
  • Мнения: 1 017
Виж сега, това, което искам да ти кажа е, че не при всеки парите са на първо място и не при всеки единствена цел в живота е да трупа пари независимо на каква цена, като ключовото тук е "независимо на каква цена". Важни са, разбира се, за съжаление няма как без тях. Меркантилни за мене са тези, които поставят трупането на пари на първо място в живота си и са готови на всичко, за да го правят, да премахват хора, които им пречат, без да се съобразяват с начините, по които го правят ит.н. и т.н. Хората, които работят и постигат целите си, без да прилагат този принцип, според мен не са меркантилни. Аз също мисля, че говорим за едно и също, както по-горе с Херц говорехте, но мисля, че ти наричаш всяко нещо свързано с печелене на пари меркантилност, докато аз наричам меркантилност именно това - да се стремиш към печелене на пари, независимо от способите, които прилагаш и това да е основна цел в живота ти, всичко друго да е на заден план, ама наистина всичко.
Колкото до примерите, които си дала за завистта, не мисля, че един интелигентен човек би завиждал на такива като тези... Защото наистина всяко нещо си има цена, само че не всеки го осъзнава. Просто не мисля, че са чак толкова хората, които им завиждат, но може и да бъркам де, знам ли....

# 1 647
  • Мнения: 6 122
Виж сега, това, което искам да ти кажа е, че не при всеки парите са на първо място и не при всеки единствена цел в живота е да трупа пари независимо на каква цена, като ключовото тук е "независимо на каква цена". Важни са, разбира се, за съжаление няма как без тях. Меркантилни за мене са тези, които поставят трупането на пари на първо място в живота си и са готови на всичко, за да го правят, да премахват хора, които им пречат, без да се съобразяват с начините, по които го правят ит.н. и т.н. Хората, които работят и постигат целите си, без да прилагат този принцип, според мен не са меркантилни. Аз също мисля, че говорим за едно и също, както по-горе с Херц говорехте, но мисля, че ти наричаш всяко нещо свързано с печелене на пари меркантилност, докато аз наричам меркантилност именно това - да се стремиш към печелене на пари, независимо от способите, които прилагаш и това да е основна цел в живота ти, всичко друго да е на заден план, ама наистина всичко.
Колкото до примерите, които си дала за завистта, не мисля, че един интелигентен човек би завиждал на такива като тези... Защото наистина всяко нещо си има цена, само че не всеки го осъзнава. Просто не мисля, че са чак толкова хората, които им завиждат, но може и да бъркам де, знам ли....

Аз такива ги наричам алчни, не меркантилни. За да убиеш човек за пари, за мен лично не стига само меркантилност. Това е въпрос на семантика в случая и няма значение, защото и с теб се разбрахме, кой какво имал предвид.  Peace

Не подозираш колко много хора са завистливи, направо не подозираш, честно ти го казвам.

# 1 648
  • Мнения: 1 253
"Меркантилен" идва от думата "merchant", която в превод означава търговец.

И както няма нищо лошо в търговията по принцип, негативното звучене идва когато търговския подход се прилага в приятелски, романтични или семейни отношения, тоест, там където не му е мястото и където е проява на лош вкус да се търси печалба. Хайде стига сте спорили.

# 1 649
  • София
  • Мнения: 1 017
Ние се разбрахме, но пък и ти го обясни добре.  Hug
Иначе за завистливите, може и така да е, не споря, добре, че около мене няма такива или поне аз не съм засегната пряко.

Общи условия

Активация на акаунт