Само към любовниците - настоящи, бивши или бъдещи :)

  • 106 233
  • 1 660
  •   1
Отговори
# 1 605
  • Мнения: 6 122
А не си ли се замисляла, че жената на твоя бивш е станала такава, защото го е видяла колко струва?
Ти нали си обичана, планове за деца правите, пък се "влюбваш" в други?

Това пък е тежка глупост - да "станеш" за да вмениш вина или наказваш. Вместо да си вдигнеш главата и да си тръгнеш с достойснтво.

Е, да де ама като е зависима финансово от него, няма къде да мърда. Стои, търпи и от време на време показва ноктета.

Цитат
Anna-Bell, описваш идеалния вариант за общуване, но в реалния живот се оказваш използван под една или друга форма. Не знам какво точно имаш предвид, но очевидно въртиш около някаква конкретна ситуация. Страх, интелигентност…Какво общо имат? Сама казваш, че „ако някой е използван системно, и му е невъзможно  да отстоява себе си като заяви пряко, че не желае да бъде използван, …“, т.е докато заявиш несъгласието си, ти реално може да се окажеш използван. Затова питам, ако трябва да съхраниш себе си, по какъв начин елиминираш възможността да те използват инцидентно дори? Аз си питам, защото на приказка всеки го може, интересува ме в живота как става.   

Херц, не въртя към определена ситуация. Общо говоря.
Разбира се, че в живота се оказваш използван под една или друга форма и не винаги можеш да реагираш. Точно така. Обаче в много ситуации можем да реагираме. Ще дам няколко конкретни примера за заявяването на себе си, за да стане по - ясно. Например, влюбено момче, което е системно използвано от момиче, което е видно, че няма никакви чувства. Закарай ме там, вземи ме посред нощ, дай ми пари, купи ми това. Когато й е скучно е "добре дошъл", когато обаче си има компания грам не се сеща. На работното място шефове, които натоварват работника с нови задължения, но забравят да му "натоварят" и заплатата. Това системно.  Таксиметровият шофьор, чийто апарат цъка стремглаво и нереално и за 5км. плащаш 20лв. Влюбено момиче, което е изпозвано само и единствено за секс от момчето. Когато му се прииска се обажда, когато не му е необходима не я търси. Приятели, които са "приятели" само в нужда от паричен заем, който после не връщат, но защо ли за пети път го получават. Това са само дребни примери на използвачество, но ако някои от тях не могат да бъдат избегнати  в началото, то поне могат да бъдат спрени о време. Това имам предвид под "отстояване на себе си".

# 1 606
  • Мнения: 2
Loshata, незнам дали тук е мястото на темата, но аз съм била на твое място и знам какво е. Бях на 18, когато се запознах с мъж на 35, женен с две деца. Така ме омая, че не можех да мисля за нищо друго. При нас беше така той звъни дори в три през ноща, а аз когато съм сигурна, че е сам. Накрая свикнах. После се омъжих и сексуално връзката ни приключи. Макар че все още имам тръпка между нас не сме си позволявали интимности, но затова пък си споделяме семейните несгоди и продължаваме да се виждаме. Сега след 9 години, които ни види как разговаряме или как реагираме един на друг си мисли, че сме любовници. Просто накарай твоя човек да направи така, че жена му да не се съмнява в теб и да може свободно да си комуникирате с него! Пожелавам ти много приятни емоции и всичко от тази връзка да бъде в твоя полза.

# 1 607
  • Мнения: X
Loshata, незнам дали тук е мястото на темата, но аз съм била на твое място и знам какво е. Бях на 18, когато се запознах с мъж на 35, женен с две деца. Така ме омая, че не можех да мисля за нищо друго. При нас беше така той звъни дори в три през ноща, а аз когато съм сигурна, че е сам. Накрая свикнах. После се омъжих и сексуално връзката ни приключи. Макар че все още имам тръпка между нас не сме си позволявали интимности, но затова пък си споделяме семейните несгоди и продължаваме да се виждаме. Сега след 9 години, които ни види как разговаряме или как реагираме един на друг си мисли, че сме любовници. Просто накарай твоя човек да направи така, че жена му да не се съмнява в теб и да може свободно да си комуникирате с него! Пожелавам ти много приятни емоции и всичко от тази връзка да бъде в твоя полза.
Честно, това е толкова гадно и долно, че .....
Скрит текст:
ще си позволя и аз да бъда лоша-дано в обкръжението на мъжа ти, респективно семейството ви, има една такава любима негова жена, споделяла леглото му.....и знаеща всичките ви семейни несгоди и тайни.
Как се гледате сутрин в огледалото?!

# 1 608
  • Мнения: 2
Loshata, незнам дали тук е мястото на темата, но аз съм била на твое място и знам какво е. Бях на 18, когато се запознах с мъж на 35, женен с две деца. Така ме омая, че не можех да мисля за нищо друго. При нас беше така той звъни дори в три през ноща, а аз когато съм сигурна, че е сам. Накрая свикнах. После се омъжих и сексуално връзката ни приключи. Макар че все още имам тръпка между нас не сме си позволявали интимности, но затова пък си споделяме семейните несгоди и продължаваме да се виждаме. Сега след 9 години, които ни види как разговаряме или как реагираме един на друг си мисли, че сме любовници. Просто накарай твоя човек да направи така, че жена му да не се съмнява в теб и да може свободно да си комуникирате с него! Пожелавам ти много приятни емоции и всичко от тази връзка да бъде в твоя полза.
Честно, това е толкова гадно и долно, че .....
Скрит текст:
ще си позволя и аз да бъда лоша-дано в обкръжението на мъжа ти, респективно семейството ви, има една такава любима негова жена, споделяла леглото му.....и знаеща всичките ви семейни несгоди и тайни.
Как се гледате сутрин в огледалото?!


Ами да Ви кажа гледам се! Както казах нашата връзка приключи когато се запознах със мъжа, който сега е мой съпруг. Просто останахме приятели и то мога да кажа много добри. Това, че се виждаме на кафе или на обяд, не ми се струва изневяра. Той е просто бившия. Нима не е нормално да поддържаш добри отношения с някой само защото сте имали връзка. Незнам! Може и да греша!

Последна редакция: чт, 17 сеп 2015, 13:21 от i_ATANASOVA

# 1 609
  • Мнения: X

Връзката ви не е приключила.
Това, че не правите секс, не значи край на връзката....всъщност, вие имате (поне по твоите думи) изключително силна емоционална връзка.
Макар че все още имам тръпка между нас не сме си позволявали интимности, но затова пък си споделяме семейните несгоди и продължаваме да се виждаме. Сега след 9 години, които ни види как разговаряме или как реагираме един на друг си мисли, че сме любовници.
Не си позволявате интимности, най-вероятно защото ти се "дърпаш".Но ако в брака ти се появи криза, няма да ви трябва много време, за да включите отново секса в програмата ....щото любовника седи, и чака, и се надява....Защо мислиш, си играе на "платонична любов" с теб?
А факта, че обсъждаш мъжа си и недостатъците му с любовника си дори няма да го коментирам.
Затова ти написах, дори само за момент да се поставиш на неговото място-т.е., как мъжът ти редовно се среща с неговата си любовница и се оплаква от теб и мрънкането ти/нескопосаните ти манджи/"кривото" ти гладене/занемарената къща/малката ти заплата/кресливите деца, които все не успяваш да усмириш и възпиташ/досадните ти родители и как вечно киснат у вас/или каквото там му е докривяло от теб....И как седи, и чака, и се надява любовницата най-после да склони пак да върнат секса във връзката си.

# 1 610
  • Мнения: 2 931
Но съм сигурна, че щеше да е друго в брака им, ако жената не се опитваше да го мачка и се държеше все пак като съпруга. Не казвам, че е лесно, аз не бих могла, но тя хем не го напуска, а е с него (защото най-малкото финансово той я носи на ръце, освен това си е добър и коректен човек, като изключим, че пое$ва), хем наистина живеят в мъчение, поне частично причинено от нея. Интересно ми е колко от праведните съпруги са така -- хем приемат всички плодове от труда на  съпрузите си, хем ги мачкат и нараняват целенасочено.
      Радко действителността е такава, каквато мъжете описват на любовниците си. Казвам го на база опит - личен и чужд, ако на един мъж не му е удобен брака, той си тръгва, независимо дали има или няма любовница. Този, който описваш е подсилвал лошото в брака си за самооправдание (или може би оправдание), но нещо го е държало в този брак - удобство, обич към съпругата, отговорност към децата, най-вероятно всичко накуп. Просто си е бил кръшкач. Другата порода зарязват всички ангажименти към семейство и дом, влюбват се и обикновено причината да не продължат с любовницата стои вън от техните възможности.

# 1 611
  • София
  • Мнения: 3 099
Ама вие тук сериозно ли?!!

Едните седнали да търсят утеха, другите да начукват вина на първите! От която и страна да сте, по-добре гледайте да се чувствате в хармония със себе си, не с него, със семейството му, със семейството си...

Никой няма да Ви пази съпруга и няма административно-социални окови, които да Ви го гарантират само Ваш. Нито пък следва да Ви тревожи семейната му агония ако сте "другата" - това е негов проблем, Вашата работа е да се радвате максимално един на друг.

Стандартно отклонение е любовницата да драпа да стане съпруга, а после да търси съвети за справяне с говедото.

# 1 612
  • Мнения: 14 162
А не си ли се замисляла, че жената на твоя бивш е станала такава, защото го е видяла колко струва?
Ти нали си обичана, планове за деца правите, пък се "влюбваш" в други?

Това пък е тежка глупост - да "станеш" за да вмениш вина или наказваш. Вместо да си вдигнеш главата и да си тръгнеш с достойснтво.
Имах предвид, че се държи лошо с него и "не го уважава", защото може да е разбрала за шавливия му характер. А иначе и той, след като така "страда" е логично да си тръгне, а не да търпи подобно неуважително поведение. Според мен само те двамата си знаят отношенията и защо са заедно. А това с "жена ми не ме разбира, страшна усойница е и не правя секс с нея, ама заради децата" е толкова изтъркано и все още жените се връзват и си мислят, че "спасяват" мъжа от злобната му жена, която никога не го е обичала.

# 1 613
  • София
  • Мнения: 3 099
Само дето липсата на семеен секс при много хора е тъжна реалност, изобщо не е изтъркана лъжа за пред любовницата Simple Smile

# 1 614
  • Linz
  • Мнения: 11 619
А изтъркано пред кого да е? Това оправдание винаги е вървяло и винаги ще върви.

# 1 615
  • Мнения: 2 811
Но съм сигурна, че щеше да е друго в брака им, ако жената не се опитваше да го мачка и се държеше все пак като съпруга. Не казвам, че е лесно, аз не бих могла, но тя хем не го напуска, а е с него (защото най-малкото финансово той я носи на ръце, освен това си е добър и коректен човек, като изключим, че пое$ва), хем наистина живеят в мъчение, поне частично причинено от нея. Интересно ми е колко от праведните съпруги са така -- хем приемат всички плодове от труда на  съпрузите си, хем ги мачкат и нараняват целенасочено.
     Радко действителността е такава, каквато мъжете описват на любовниците си. Казвам го на база опит - личен и чужд, ако на един мъж не му е удобен брака, той си тръгва, независимо дали има или няма любовница. Този, който описваш е подсилвал лошото в брака си за самооправдание (или може би оправдание), но нещо го е държало в този брак - удобство, обич към съпругата, отговорност към децата, най-вероятно всичко накуп. Просто си е бил кръшкач. Другата порода зарязват всички ангажименти към семейство и дом, влюбват се и обикновено причината да не продължат с любовницата стои вън от техните възможности.
точно заради това споменавам, че това не е действителност, която ми е описванакато любовница. аз любовница не съм била, а просто съм имала период на секс и страст с този мъж, но с него сме колеги и добри познати и освен това спортуваме в един клуб. Наблюденията ми не са от неговите думи към мен като любовница, а от неговите думи към мен след това, лични наблюдения, думи на общи познати и прочее. Не казвам, че жена му е лош човек, а просто, че и двамата са стигнали до ситуация, в която са  нещастни заедно и дистанцирани един от друг и то не без нейна помощ. Иначе аз и с жена му си общувам чат пат на повърхностни теми и с него също и с двамата, но просто понеже го познавам и виждам какво и що. В случая забежките не са проблемът между тях, а особено пък конкретната любовница.  

# 1 616
  • Мнения: 279

Връзката ви не е приключила.
Това, че не правите секс, не значи край на връзката....всъщност, вие имате (поне по твоите думи) изключително силна емоционална връзка.
Макар че все още имам тръпка между нас не сме си позволявали интимности, но затова пък си споделяме семейните несгоди и продължаваме да се виждаме. Сега след 9 години, които ни види как разговаряме или как реагираме един на друг си мисли, че сме любовници.
Не си позволявате интимности, най-вероятно защото ти се "дърпаш".Но ако в брака ти се появи криза, няма да ви трябва много време, за да включите отново секса в програмата ....щото любовника седи, и чака, и се надява....Защо мислиш, си играе на "платонична любов" с теб?
А факта, че обсъждаш мъжа си и недостатъците му с любовника си дори няма да го коментирам.
Затова ти написах, дори само за момент да се поставиш на неговото място-т.е., как мъжът ти редовно се среща с неговата си любовница и се оплаква от теб и мрънкането ти/нескопосаните ти манджи/"кривото" ти гладене/занемарената къща/малката ти заплата/кресливите деца, които все не успяваш да усмириш и възпиташ/досадните ти родители и как вечно киснат у вас/или каквото там му е докривяло от теб....И как седи, и чака, и се надява любовницата най-после да склони пак да върнат секса във връзката си.

Накрая може да се окаже, че имат по-силна емоционална връзка по между си от колкото със съпрузите си. Жалко, че не го вижда, било нормално с бившия/та да си пиете кафето и споделяте проблемите  Crazy

# 1 617
  • Мнения: 6 122

Връзката ви не е приключила.
Това, че не правите секс, не значи край на връзката....всъщност, вие имате (поне по твоите думи) изключително силна емоционална връзка.
Макар че все още имам тръпка между нас не сме си позволявали интимности, но затова пък си споделяме семейните несгоди и продължаваме да се виждаме. Сега след 9 години, които ни види как разговаряме или как реагираме един на друг си мисли, че сме любовници.
Не си позволявате интимности, най-вероятно защото ти се "дърпаш".Но ако в брака ти се появи криза, няма да ви трябва много време, за да включите отново секса в програмата ....щото любовника седи, и чака, и се надява....Защо мислиш, си играе на "платонична любов" с теб?
А факта, че обсъждаш мъжа си и недостатъците му с любовника си дори няма да го коментирам.
Затова ти написах, дори само за момент да се поставиш на неговото място-т.е., как мъжът ти редовно се среща с неговата си любовница и се оплаква от теб и мрънкането ти/нескопосаните ти манджи/"кривото" ти гладене/занемарената къща/малката ти заплата/кресливите деца, които все не успяваш да усмириш и възпиташ/досадните ти родители и как вечно киснат у вас/или каквото там му е докривяло от теб....И как седи, и чака, и се надява любовницата най-после да склони пак да върнат секса във връзката си.

Накрая може да се окаже, че имат по-силна емоционална връзка по между си от колкото със съпрузите си. Жалко, че не го вижда, било нормално с бившия/та да си пиете кафето и споделяте проблемите  Crazy

Е, кое му е ненормалното?

# 1 618
  • Мнения: 2 811

Стандартно отклонение е любовницата да драпа да стане съпруга, а после да търси съвети за справяне с говедото.
култово!

# 1 619
  • Sofiq
  • Мнения: 149

Стандартно отклонение е любовницата да драпа да стане съпруга, а после да търси съвети за справяне с говедото.
култово!

В едно изречение е изчерпана цялата тема...  Joy

Общи условия

Активация на акаунт