Проблем "ранно ставане" - посъветвайте ме!

  • 2 815
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 740
Като пораснат, се променят. С моя Бобо /9 клас/, онзи ден имахме мила случка. Ставам аз в 6 ч., измивам се, приготвям му закуска, будя го за учулище и отивам да си доспивам. Става той, измива се, закусва и... отива да си доспива. Познайте за кой час се събудихме всички.

# 16
  • Мнения: 2 125
Като пораснат, се променят. С моя Бобо /9 клас/, онзи ден имахме мила случка. Ставам аз в 6 ч., измивам се, приготвям му закуска, будя го за учулище и отивам да си доспивам. Става той, измива се, закусва и... отива да си доспива. Познайте за кой час се събудихме всички.

 Joy Joy hahaha

# 17
  • Мнения: 240
Ох, познат проблем! И моят син става с кокошките , няма значение кога е легнал.От раждането му до сега не съм се наспала и един ден.Няма оправия. Важно е да са живи и здрави, ние също за да ги отгледаме!

# 18
  • Мнения: 5 622
МОят син, както може да спи до 9.30, така може да скокне и в 7 часа. НО вярвайте ми, не съм изгубила оптимизма си, че всяка следваща сутрин, ще е от тези, когато става след 9 часа....

Моята тайна да спи до 9 часа е като стане рано-рано, да го вземем при нас в леглото. Помага.

# 19
  • Мнения: 7 837
Моята тайна да спи до 9 часа е като стане рано-рано, да го вземем при нас в леглото. Помага.

И аз така правя  Grinning

Много често се буди към 6 часа и като го взема при нас, спи поне още 1 час, а понякога и 2  Grinning

# 20
  • София
  • Мнения: 529
ох! Praynig Да ви кажа честно, докато четях темата си отдъхнах. И то, не защото открих начин да накарам моят дивак да спи до по-късно, а защото видях колко още са на това дередже:))) Така че мами дерзайте! Laughing

# 21
Големият ми син е почти на 9 години, а чак напоследък започна да се буди "късно" - към 7:30-8:00 часа (ако не е на училище сутрин) Laughing Обаче и ние спасявахме положението през почивните дни с детските канали на ТВ-то и кроасан до дистанционното Blush Е, беше към 5-годишен, когато се престраших да го направя за първи път Wink Сега пак забравих за съня, че малкият се оказа "петленце" - разпява се с първата дневна светлина Twisted Evil Е, аз свикнах да се наспивам бързо, за 4-5 часа (по принцип обичам да стоя будна до късно)... А като си спомня как като тинейджър ако имах възможност спях по 12 часа... Ех, мили спомени Mr. Green Май съм си отспивала и занапред   sleepuu
Така че съвета ми е - свиквай на недоспиване Laughing

# 22
  • Мнения: 388
И при нас е така 6.30-7ч.най-късно са будни и двете.
 А аз ставам преди тях,да имам време за глъдка кафе. Grinning

# 23
 Да свиквам на недоспиване  няма нужда ,защото аз и не обичам да спя по много, нито преди , нито сега. Дори като бременна не ми се спеше. Проблемът е че той буди баша си , който определено не се наспива с малко и най-вече сестра (на 6 месеца) си която след това цял ден е нервна. А за взимането между нас вече мисля че споменах - то е въртене , подръпване , подвикване та по-добре да е станал. пробвах номера с кроасана , ама момчето си ми го носи и ми обяснява че ще папа в градината при децата - сладур!. Нещо ,което ме притеснява е че именно малкото сън ще го разболее, но засега ми е здравичък , дивичък и щастливичък - какво повече мога да искам Sunglasses

# 24
  • Мнения: 5 531
И ние ще се включим в отбора на ранобудниците.Моята щерка става сутрин в 6,3-7ч.Часовник не ни е нужно да навиваме.Тя вече е на 3,5 така че поне се облича сама и си играе докато и ние се надигнеме.Но за сметка на това вечер е в кревата най - късно в 9ч.

# 25
  • Мнения: 3 861
Аз пък моят сутрин не мога да го събудя за ясла. Сърди се, дърпа си одеалцето обратно и се обръща да си доспи все едно не съществувам Crazy

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
И аз да попитам тук, за да не пускам нова тема... Simple Smile
 Беба тръгва на ясла след около 3 седмици и не знам какво да правя с режима и. Тя заспива много късно независимо колко е спала през деня. Обикновено след 24.00 часа Shocked през нощта, а сутрин спи до много късно-11.00-12.00....Не се буди-спи си добре детето. Обаче какво ще правим сега идея си нямам. Опитвала съм да я слагам към 21 часа и съм успявала да я приспя, но след час е пак будна и пак игри...Мислите ли, че в яслата ще и се оправи режима? Аз така или иначе трябва да я будя рано сутрин...Забравих да кажа-има и поне едно спане след обяд....

# 27
  • Мнения: 3 861
И аз да попитам тук, за да не пускам нова тема... Simple Smile
 Беба тръгва на ясла след около 3 седмици и не знам какво да правя с режима и. Тя заспива много късно независимо колко е спала през деня. Обикновено след  Shocked през нощта, а сутрин спи до много късно-11.00-12.00....Не се буди-спи си добре детето. Обаче какво ще правим сега идея си нямам. Опитвала съм да я слагам към 21 часа и съм успявала да я приспя, но след час е пак будна и пак игри...Мислите ли, че в яслата ще и се оправи режима? Аз така или иначе трябва да я будя рано сутрин...Забравих да кажа-има и поне едно спане след обяд....
Буди я рано сутри 7.00 - 7.30 в колкото ще ставате и за ясла пък да видим дали ще седи до 24.00 часа. Но не я оставяй през деня да спи повече от 2 часа.

# 28
  • София
  • Мнения: 3 421
 Като порастнат започват да спят до по-късно, сега търпение Mr. Green

 Дъщеря ми от бебе до 6.30-7.00 се събуждаше и не търпеше никой да спи. Нямаше значение кога си ляга, просто се будеше рано.
Миналата седмица в неделя спа до 10 часа сутринта и ние с мъжа ми го отбелязахме като събитие в нейният 6 год.живот-не можех да повярвам, че съм се събудила преди нея.
 Докато синът ми винаги е бил поспалив-като мен. Много ми беше хубаво като бях с него по майчинство - спяхме си до късно дружно, докато не се събудех аз и той си спеше.
И аз да попитам тук, за да не пускам нова тема... Simple Smile
 Беба тръгва на ясла след около 3 седмици и не знам какво да правя с режима и. ....

Ще си го регулира сама. Изморяват се в яслата и вечер заспиват по-рано. Още повече сънят в яслата е по-малко от колкото спят в къщи.

# 29
  • Мнения: 382
Ами моя син - големия... все още си става по това време Wink Няма събота, няма неделя... Аз обожавам да спя (е сега с бебето няма как), но преди това - беше се научил - като се събуди - лежи в леглото завит и пуска детско - докато аз не стана Wink Това като малък. Сега вече става, облича се, пак си пуска детско, като огладнее - нескуик, мляко и в микровълновата Hug Не ни буди. Сега се надявах малкото да е поспаланко като мене, ама не би - и той ранобудник се очертава Sad

Общи условия

Активация на акаунт