Радостта ми е голяма, през МАЙ 2016 ще стана мама!

  • 30 212
  • 732
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 604
Аз си пия поне едно кафе на ден иначе ще убия някой. Joy

# 706
  • Мнения: 510
За фолиевата - и аз съм на Неофолик.
Витамини не пия. Акушерката от предната бременност ми беше казала. че витамини преди 4-5 месец не е хубаво да се пият, нещо свързано с твърде бързо вкостяване .... ох, не помня обяснението, ама за плода не беше много добре, така ми се е запечатало в ума. Освен това есента има доста разнообразие от естествени източници на витамини - грозде, ябълки, круши, нектарини, праскови, тук таме могат още да се намерят пъпеши и дини....Много по-пълноценно се усвояват от организма чрез фибрите на плодовете.
Кафе - да пия, по 1, не мога без кафе и без това съм с ниско кръвно, Шъ Умръ просто, ако не пия. И вода се опитвам да пия, въпреки, че като захладня сега не ми се пие много, но на малки глътки, по-малко се опитвам.
Да си призная, трета бременност и никога не са ме преглеждали с вагинален ехограф, и не се и натискам. Достатъчни са ми 2те пребърквания за секрет по ЗК и после редовните прегледи за разкритие преди раждането.
Добре дошли на новите майчета. Леко и безаварийно бременеене.

# 707
  • Мнения: 1 109
Аз пък съм изненадана, че доста от вас не са били преглеждани никога с вагинален ехограф. За мен е първа бременност, но на всеки регулярен преглед при гинеколог съм минавала и такъв преглед.
Аз лично не го намирам за неприятно, или поне със сигурност не боли. На мен ми е по-неприятно, когато поставят спекулума.
  Относно този преглед за проверяване за разкритие, който се прави при напреднала бременност, в 9-я месец, ако не се лъжа, четох на много места, че е много болезнен. При вас как беше? И какво го прави толкова болезнен? С какво се различава от нормален гинекологичен преглед?

# 708
  • Мнения: 510
Много зависи от ръката на гинеколога, но когато започне да се скъсява шийката и всичко става много чувствително и може да понаболи - да, особено, ако е тръгнало разкритие. Гинеколога проверява дали е слязло ниско бебето, дали е омекнала шийката, има ли разкритие (повечето го измерват с пръстите си), не е повече от 3-4 минути принципно. Абе, не бързай да се притесняваш, далечна е още Grinning. Да я докараме до там всички първо Simple Smile

# 709
  • София
  • Мнения: 530
И аз досега на всички прегледи съм имала и преглед с вагинален и определено поставянето на спекулума е мнооого по-неприятно.

# 710
  • Мнения: 1 109
Абе, не бързай да се притесняваш, далечна е още Grinning. Да я докараме до там всички първо Simple Smile

Мъдри слова! Grinning

# 711
  • Мнения: 2 532
При мен с първата бременност от рано се знаеше, че ще съм секцио и не са ме преглеждали за разкритие. Ама преди самата операция док ме провери, а след това постави и катетъра. Като цяло това са ми най-лошите спомени от секциото ooooh!
Прегледът с вагинален ехограф хич не може да се сравнява с ръчното човъркане ooooh!

# 712
  • Мнения: 198
Добре дошли на новите мами! Лека бременност и здрави бебчета накрая пожелавам.
Да се включа и аз по темите:
Фолиева киселина, пия Абохолик мета засега на своя глава, след прегледа ще видим какво ще изпише АГ-то. Предната бременност до 5 месец пиех Огестан и след това Пренатал. Иначе и аз съм за пресните плодове и зеленчуци, но за всеки случай и витаминчета да има.
Учудвам се много за количеството вода, което са "предписали" на някои от вас- предната ми бременност Аг-то ми ме караше да пия по три, да три литра на ден, без изключение. Беше ми обяснила, че при бременните много често кръвното варира и  голямото количество вода го стабилизира, както и че е превенция на съпътстващия в големите месеци запек. Вероятно е истина- моето си беше 110/ 70 от първия до последния преглед в родилното.
Относно кафето- без него не мога. Освен ако не е изрично забранено, няма смисъл да се спира. С номер 1, пиех до края по две еспресо. После с кърменето се ограничавах само по едно, но този период едва го изкарах. Сега пак не смятам да го спирам, освен ако док не забрани.

Забелязвам, че и на мен ми се гади тази бременност, но с приема на повечко вода нещата се нормализират. За чая от джинджифил и аз зная, но пък той предизвиквал контракции  Thinking
А, да щях да забравя за стриите- имам неразтеглива кожа и още от началото започнах да се мажа с олиото за бременни на Палмерс- ползвах го и месец след раждането. В резултат нямам нито една стрия от бременността. Смятам, че е добре от рано да се започне, за да се овлажни и подготви кожата за разтягането. Този път пак така ще процедирам.
Мен  също почти всеки път са ме преглеждали с вагинален ехограф и не ме е боляло, но има значение и гинеколога разбира се. За бременност- до четвъртия месец ме преглеждаше с него и след това с коремния и никога не съм кървяла след това. В средата на девети месец моето АГ ми направи преглед за разкриети, но беше изключително внимателна. Предупреди ме, че , може да ме заболи, но не ме. Целта и не беше да получа разкритие, а да провери започнало ли е такова. Чак вече в родилното ми правиха същинския преглед и е болезнен да, но както са писали преди мен- дотогава има доста време Simple Smile

# 713
  • Мнения: 1 109
За чая от джинджифил и аз зная, но пък той предизвиквал контракции  Thinking


Това не го знаех Shocked Аз четох на 2-3 места, че не е добре да се прави чай от сух джинджифил, но от корен е полезен. Ще спра да го пия тогава, преди да се консултирам с лекар.
 Мерси!

П.С. Почвам да имам усещането, че за всяко нещо, което ми хрумне да хапна, или пийна, трябва да проверявам дали не е противопоказно. Четох, че и чаят от мента предизвиква контракции, а за мен е любимия ми чай.

# 714
  • Мнения: 510
Чаят от мента е противопоказен при кърмене - използва се за намаляване и спиране на кърмата. Защо да предизвиква контракции? Зимата и на мен ми е любим.

# 715
  • Мнения: 358
whoowhoo, аз затова вече не смея да чета статии какво трябва и не трябва. 2 мнения по един въпрос рядко има.  newsm78 Та за мое успокоение, се вслушвам в тялото си доколото мога. Кафе не пия от преди да разбера, че съм Б. Миризмата му ми беше неприятна. Вчера от глезотия реших да си купя едно безкофеиново. Да ви кажа, изхвърлих го.  Sick Едва ли ще ми се прияде нещо, което да е вредно.

# 716
  • София
  • Мнения: 211
Вие казвате да се консултираме с лекар за всяко нещо, а аз се замислих колко са вредни всички неща, които са по принцип разрешени като не си бременна..... Яко се тровим...
Аз вече взех да се вбесявам... Като има казах на моите шефове какво е положението и че искам малко отпуска и юруш всичко да свърша, пък то ми е лошооооооо, накрая ще им тегля една майна и ще си взема болничен, като не разбират от дума....
Аз се опитах да заменя кафето с чай, ама и от него ми се гади... като изключим колко е трагично на моменти ми става смешно  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Оправи ме това бебе.... Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 717
  • София
  • Мнения: 530
Аз също си варя корен от джинджифил и го ползвам при настинка и даже снощи си направих, понеже от 2 дни много кашлям, но се ходи до тоалетна още по-често от него Simple Smile

# 718
  • Мнения: 358
Ех, MALCHO11, само това ги орапвя тия работодатели понякога! Аз още не смея да кажа, понеже така или иначе си ме товарят. А представям си какво ще е,ако знаят. Ще има юруш за всичко, още 100 командировки...Аз се чудя как ще отида на 1 другата седмица. Утре ще се консултирам с лекар какво да правя. Ама определено не мисля да се подлагам на упражнения за луди за едното потупване по рамото.

# 719
  • София
  • Мнения: 530
И при нас е ужас, сега искат да обикаляме по улиците да раздаваме брошури, а то е леко студено, и аз мисля да си взимам болничен, иначе не смея да казвам още, поне сърце да чуя и тогава

Общи условия

Активация на акаунт