Радостта ми е голяма, през МАЙ 2016 ще стана мама!

  • 30 269
  • 732
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 177
Ро.колева,много съжелявам,но ти не падай духом.  Hug

И на мене много ми се яде хляб и тестено,какво става незнам.А аз хляб не ям откакто съм родила баткото ,но явно от бременност на бременност ям хляб. Mr. Green

За секциото ще видим,още е много рано  Laughing

# 631
  • Мнения: 1 176
Относно зодиите - аз съм телец, сигурно си имам кофти страни, но пък хубавите са спокойствие, търпеливост и постоянство. За разкош имам баба телец, майка телец и чакам бебе телец (с термин 16-17 май не вярвам да устиска за близнаци). В общи линии всяка от нас си е със собствено мнение и много-много не се съобразява, като имаме разногласия се полъчава забавно  Joy

Уф да споделя, че цял ден се насилвам да започна един проект който трябва да завърша съвсем скоро, а ми е отпаднало и само се чудя какво друго да се разсеям #2gunfire

# 632
  • Мнения: 2 431
Amandine, това за собственото мнение го пропуснах, а е абсолютно вярно. Simple Smile

# 633
  • София
  • Мнения: 211
Уф да споделя, че цял ден се насилвам да започна един проект който трябва да завърша съвсем скоро, а ми е отпаднало и само се чудя какво друго да се разсеям #2gunfire
Аз имам да довършвам три неща до края на месеца, ама и аз се озъртам само, едно, че съм разсеяна, второ съм уморена и трето с това гадене ...... #Cussing out

А за това, че всеки е индивидуален съм напълно съгласна, но все пак всички представители от дадена зодия си имат някакви характерни страни. Така например аз като водолейче, смея да твърдя, че сме адски свободолюбиви и твърдоглави... Та ми беше интересно "теленцето" как ще се прояви!

# 634
  • Мнения: 741
Здравейте и от мен!
ro.koleva,силно стиснати палци и от мен.От сърце се моля все пак всичко да е наред и дано в петък имаш много хубави новини. Praynig
Относно телците-познавам мисля 2-3 и честно казано взех да се замислям,но все пак си мисля,че зодията не играе кой знае каква роля в характера на човек.Каквото е такова-само живи и здрави да сме.
За секциото-първото ми раждане беше такова,но искренно се надявам и моля сега да бъде нормално,ако има шанс. Praynig
Аз имам един такъв въпрос-как сте с кожата на лицето?По принцип ми се появваха по няколко пъпки преди цикъл и след това изчезваха.Сега челото ми е цялото в ситни пъпки. Crossing Arms

# 635
  • Мнения: 2 532
ro.koleva, стискам палци заедно с момичетата Hug

За секциото, аз раждах по този начин. Сега отново ще е секцио. Понеже съм с късогледство, с първата бременност ме пратиха на консултация с офталмолог и той ми даде препоръка за секцио заради конус миопикус на едното око. Честно казано не мога да се оплача,защото възстановяването ми беше много леко, но все пак от сега ми е леко притеснено. Това си е операция, макар и рутинна, и доброволно не бих я избрала. Но в някои случаи, като се претеглят рисковете, секциото е по-добрият избор.

# 636
  • Мнения: 31
Леле вие днес много сте изписали...
И аз днес си усещам корема по твърд. От няколко седмици на работа ходя с разкопчани дънки(служебно облекло няма как да обуя друго)...
Утре съм на преглед в моя град, а в четвъртък съм в Бургас. Реших че искам на две места да се преглеждам... Моля се всичко да е наред, че с тези ми болки напоследък. Още пия но-шпа. Дано всичко да е наред! Успех и на вас  Wink

# 637
  • Мнения: 276
мамчета,споделете от къде сте ,може с някои да ср засечем

# 638
  • Мнения: 1 109
Добро утро, мамчета!

  Как сте със сънищата? Аз сънувам кошмари почти всяка нощ. Ако не е кошмар, то е поне тягостен сън, от който се събуждам отново с кофти усещане. Миналата нощ беше кошмар, тази пак беше кошмар. Като се събудя посред нощ после не мога да си намеря удобна поза близо час. Изобщо не ми е отпочинало на сутринта... Предполагам, че е заради притеснението - съзнателно, или не- дали всичко ще е наред. Отделно, че имам много работа в офиса. Слава богу, поне кошмарите ми не са свързани с бебето, засега.

Хубав ден ви желая на всички!   bouquet

# 639
  • Мнения: 20
Добавих момичетата, които ми писаха. Ако искат и другите да ги добавя, нека ми пишат ЛС!

И тъй като до финала на темата имате съвсем малко е време за избор да заглавие. Ето няколко от нас, а вие пишете вашите предложения в темата и довечера, ще пусна анкета, за да си изберете.

Малки МАЙски слънчица радват мама с тупкащи сърца!

МАЙските мами блестят - мънички сърца туптят!

Идва есента, а с нея туптеж на МАЙски сърчица.

Ето есента дойде, а МАЙчето расте, расте!!!



И ако някой може да прави новите теми, нека се заеме!

# 640
  • София
  • Мнения: 211
Добро утро на всички!!!!!!!!!!!
Започва работния ден, а на мен ми се спиии и естествено ми се гади ...  Laughing Laughing
Относно пъпките - rosit@ попринцип и аз съм като теб преди цикъл 1-2, ама сега нещо гледам постоянно ми се появяват и това много ме дразни, правя маски и си купих от тези листчетата за попиване на омазняването.
Относно сънищата - whoowhoo , нямам кошмари, но сънувам страшно много и то все някакви странни неща, ама  наистина супер фантастични и много...
Относно секциото - на мен ми е първа бременост, но моето АГ, при което ходя от години ми каза, че ще се наложи сигурно да раждам секцио поради мед.причини. Честно казано аз хич не се натискам и се надявам да го избегна, макар че ако има дори и минимален риск за детето или мен бих го избрала. Ако ще е естествено се надявам да има възможност за епидурална упойка..
Да попитам вие как сте със слюнко отделянето? Аз съм като лама тея дни.....

# 641
  • Мнения: 116
Добро утро, момичета!  Hug
Ro.koleva, късмет и от мен! Дано стане, каквото е най-добро за теб! 
Аз влизам за отчет, че вчера бях на първият си преглед. Видях и чух "бобеното зрънце" 😊 . Пуснаха ми изследвания кръв и урина и секрет заради онова мое течение и сега чакам резултати. Вчера бях 7сед и 6 дена. Терминът е потвърден 11.05. Живот и здраве.
За раждането да споделя, че изпитвах в пъти по-голям страх преди второто раждане от колкото преди първото. За сметка на това, обаче, второто раждане ми беше много по-бързо и лесно. Не знам този път как ще е.  Thinking .
За гаденето вчера АГ-то ми предписа едни витамини pregna plan morning sickness, но съм взела само веднъж засега и не мога да кажа дали помагат.
Хубав ден на всички!

# 642
  • Мнения: 44
Ro.kolevaPraynig всичко с теб да е наред и да останеш в редиците на тази група!

От самото начало гърдите ми са подути и болезнени. Горещи. Тази нощ ми се случи следното: събудих се умираща от студ. Гърдите ми горяха. Нямах температура, но така ме тресеше. Завивала съм се като през люта зима. Минаха повече от 15мин. докато се успокоя и спра да треперя.
Спомням си, че след като родих първия път и ми слизаше кърмата ми се случваха, няколко поредни вечери същите неща. В момента в който се изцедях и ми минаваше. Малкия беше в кувьоз и бях на цедене.
Сега се питам на какво може да се дължи и как да преодолея тази болка в гърдите. Тогава се облекчавах с изцеждането, но сега...?

# 643
  • Cтраната на чудесата
  • Мнения: 143
Здравейте момичета ! Вчера бях на преглед,а лекарката ми каза:"Ами има,тук нещо,но още е малко да се види повече" #Crazy   попитах яв коя г.с. съм ,а тя каза в 7 . Не ми е казала има ли тонове,няма ли ,много се притеснявам.Иначе изследванията са ми супер.

# 644
  • Мнения: 510
Мен пък изобщо не ме притеснява раждането, само да докарам до там нещата. Предните 2 са естествено. Честно казано много ме е бъзе от секциото и стискам палци да съм си пак нормално раждане.  В момента след консултация и със гинеколога пия Аспирин Протект през ден. По-добре от Фраксипаринова терапия всеки ден.  Слагах и чорапогащника, който ми изписа съдовия...малеее, докато го обуя...се изпотих и имах нужда от баня.
Болезнените и подути гърди вероятно са в резултат на хормоналните промени. Аз предните 2 пъти се нацицорвах и зърната и гърдите започваха да ме приболяват така рано-рано още първите месеци. Всъщност то това е и един от признаците на бременност. Но сега вероятно заради съпътстващото бременността кърмене нямам подобен дискомфорт и усещания.
До тук сме 3 момичета май с термин 11.05?
Днес във Варна едно ветровито и мрачно....зимата напомня за себе си. Навсякъде у дома светят лампите. Направо ти иде да си легнеш и да проспиш целия ден. Аз 2 дена почти нямам гадене, вероятно хладното време ми се отразява добре. Дано преминава вече.

Общи условия

Активация на акаунт