Истанбул [тема 38]

  • 93 123
  • 741
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 161
Искам да отидем с мьжа двамата приемсм предложения за добри места за 3нощувки не дьржа на лукс а искам добра локация защото ще сме сами за пьрви пьт.

# 571
  • Мнения: 227
Привет на всички  Hug
Планувала съм малка работно разходка (ако мога така да го нарека) до Истанбул април месец и имам питане. Най-вероятно ще отседнем в Шишли, но ще се наложи да отскочим до азиатската част по работа. До сега разглеждах картата на градския транспорт и доколкото разбирам европейската и азиатската част са свързани с метро, което в момента се разширява. Питането ми е как най-бързо може да стане предвижването между Шишли и Суадийе (ако правилно съм ги изписала), защото за кратки разстояние мислехме или пеша или с Юбер, а това е около 20 км.
Ще съм благодарна на всякакви предложения

# 572
  • Мнения: 487
Искам да отидем с мьжа двамата приемсм предложения за добри места за 3нощувки не дьржа на лукс а искам добра локация защото ще сме сами за пьрви пьт.

Била съм в този хотел, който препоръча първо Бялк,Hurriyet Hotel :

http://www.booking.com/hotel/tr/hurriyet.html?aid=376395;label=b … 1001448:li:dec:dm


Той е на пешеходно растояние от всякакъв транспорт - на 2 минути от трамвая, на 30 секунди от Мармарай, на 10 минути от корабчетата и на 15 минути от метрото(може и да е по - малко, но със сигурност не е далеко).Намира се точно до гара Сиркеджи.

Този, Gul Sultan Hotel, e до него - същия клас е, зависи кой ще даде по - добра цена:
http://www.booking.com/hotel/tr/gulsultanhotelistanbul.html?aid= … 1001448:li:dec:dm

Иначе, ако искате да сте около Истиклял, аз съм си запазила хотел, който има и паркинг, но още не съм ходила в него, видя ми се на хубаво място(аз си търсех точно около Истиклял)

Taksim Yazıcı Residence ,
https://www.booking.com/hotel/tr/taksim-yazici-residence.bg.html … 354889b7e9;dcid=5


До него съм си харесала хотел,за който също имам резервация (понеже ще сме голяма група и не може да се съберем в един хотел):

Hotel Residence ,
http://www.booking.com/hotel/tr/residence.bg.html?label=fac419jc … p;type=total&

последните два хотела са от двете страни на Галатасарай лицей, изглеждат ми съвсем прилични.

Последна редакция: нд, 03 яну 2016, 21:56 от Du

# 573
  • Мнения: 487
Привет на всички  Hug
Планувала съм малка работно разходка (ако мога така да го нарека) до Истанбул април месец и имам питане. Най-вероятно ще отседнем в Шишли, но ще се наложи да отскочим до азиатската част по работа. До сега разглеждах картата на градския транспорт и доколкото разбирам европейската и азиатската част са свързани с метро, което в момента се разширява. Питането ми е как най-бързо може да стане предвижването между Шишли и Суадийе (ако правилно съм ги изписала), защото за кратки разстояние мислехме или пеша или с Юбер, а това е около 20 км.
Ще съм благодарна на всякакви предложения

Не знам дали може да е бързо предвижването в Истанбул, дори и с такси, като се има предвид движението - ако трябва да сте с точен час, тръгнете доста по - рано. Аз ползвам този сайт като си търся транспорт - buradanoraya.com, но ми даде 80 минути от Шишли до Suadiye (и аз не съм сигурна в произношението:)

Последна редакция: нд, 03 яну 2016, 21:57 от Du

# 574
  • Мнения: 227
Мерси DU. Наистина е лудост с предвижването. Има и вариант да спим в азиатската част, но тогава ще се пътува към европейската и просто е забавен момента  Laughing . Имам още малко време да го измисля Simple Smile Благодаря за сайта, ще го разгледам и него.

# 575
  • София
  • Мнения: 16 369
Мерси DU. Наистина е лудост с предвижването. Има и вариант да спим в азиатската част, но тогава ще се пътува към европейската и просто е забавен момента  Laughing . Имам още малко време да го измисля Simple Smile Благодаря за сайта, ще го разгледам и него.

Да предупредя за сайта - ако прекачването е на спирки, които са през улицата или например на 20 метра една от друга, сайтът не счита, че има връзка и дава някакви безумни маршрути. Около Кабаташ и Бешикташ имаше такива недоразумения, но със сигурност и на други места.

# 576
  • Мнения: 487
Мерси DU. Наистина е лудост с предвижването. Има и вариант да спим в азиатската част, но тогава ще се пътува към европейската и просто е забавен момента  Laughing . Имам още малко време да го измисля Simple Smile Благодаря за сайта, ще го разгледам и него.

Да предупредя за сайта - ако прекачването е на спирки, които са през улицата или например на 20 метра една от друга, сайтът не счита, че има връзка и дава някакви безумни маршрути. Около Кабаташ и Бешикташ имаше такива недоразумения, но със сигурност и на други места.



И аз благодаря за предупреждението:)

# 577
  • На юг от тук
  • Мнения: 3 368
Май никой не посрещна 2016 в Истанбул.
Снежни снимки от Beykoz Otağtepe/за жалост не са мои/





# 578
  • Мнения: 6 031
Тези дни видях прекрасни снимки от снежен Истанбул!  Heart Eyes

Показвам ви няколко от фейса:

Sarıyer










KKATINNA, много хубави снимки!  Laughing

# 579
  • Мнения: 8 136
Тези дни видях прекрасни снимки от снежен Истанбул!  Heart Eyes

Показвам ви няколко от фейса:

...


...

Чудесни  Hug, а тази ми е любима.

# 580
  • Мнения: 876
Здравейте, пожелавам на всички прекрасна нова година и дано да можем да качваме повече наши снимки от любимият град тази година.
Никога не съм виждала на живо снежният Истанбул, ослушвам се за едно февруарско ходене, но май няма да стане.

# 581
  • Мнения: 1 513
Бях там за НГ и успях да се насладя на тази зимна приказка, но за съжаление снимките от телефона ми станаха с ужасно качество.  ooooh! Някои хора се радваха на снега като малки деца, а междувременно снежните човеци изникваха като гъби, като този, публикуван от Мимии.  Grinning Видях града от друга перспектива и мога да кажа, че и снежен, и пролетно-летен - винаги ме кара да се влюбя в него.

# 582
  • София
  • Мнения: 783
ЧНГ на всички!

Да попитам, за детски билет във Виаленд има ли значение височината на детето, както по други паркове, или само годините? Детето в нашата компания е доста височко, та не знам какъв билет да му купя  Laughing

# 583
  • Мнения: 60
Още не съм свалила снимките от фотоапарата затова ще покажа само тази от телефона.

# 584
  • Мнения: 161
 Виаленд може ли някой да каже става ли за дете на 5,5г има ли такива атракции.Заслужава ли си да се ходи каква е цената.

Общи условия

Активация на акаунт