Истанбул [тема 38]

  • 88 079
  • 741
  •   1
Отговори
# 645
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Ааа... кога ще цъфнат? Да знам, информативно... Sunglasses


68... какво... дни ли... не са ли много за лалетата?

# 646
  • Мнения: 487
Ааа... кога ще цъфнат? Да знам, информативно... Sunglasses


68... какво... дни ли... не са ли много за лалетата?

68 са дните до моето следващо ходене в Истанбул , този път не заради лалетата , а на тимбилдинг...Разбира се, ако има останали лалета в края на април, още по - добре...
А кога ще цъфнат лалетата - както винаги, когато си поискат:)

# 647
  • Мнения: 487
Все се каня да питам и все забравям - откъде в Истанбул може да се купят кори за баници?
Легенди слушам за някакви кори, но нито ги знам как изгледат, нито - откъде да се купят....

# 648
  • Мнения: 6 031
Ааа... кога ще цъфнат? Да знам, информативно... Sunglasses


68... какво... дни ли... не са ли много за лалетата?

68 са дните до моето следващо ходене в Истанбул , този път не заради лалетата , а на тимбилдинг...Разбира се, ако има останали лалета в края на април, още по - добре...
А кога ще цъфнат лалетата - както винаги, когато си поискат:)
Алооо, я не ме дразнете с това 68...
Аз даже и статистическа дата нямам.  Mr. Green
Хубавото е, че мога да тръгна натам във всеки един момент.
Обаче... обичам да съм там през лятото.

Все се каня да питам и все забравям - откъде в Истанбул може да се купят кори за баници?
Легенди слушам за някакви кори, но нито ги знам как изгледат, нито - откъде да се купят....
Аз съм купувала от супермаркет Реал в Мол Форум. Предполагам, че на още много места има.

# 649
  • Мнения: 1 825
Попаднах на оферта с 3 нощувки за 101лв и съм  Shocked
Направо ме тегли натам Laughing Някой ходил ли е наскоро и как е обстановката?

# 650
  • Мнения: 487

Обаче... обичам да съм там през лятото.

Все се каня да питам и все забравям - откъде в Истанбул може да се купят кори за баници?
Легенди слушам за някакви кори, но нито ги знам как изгледат, нито - откъде да се купят....
Аз съм купувала от супермаркет Реал в Мол Форум. Предполагам, че на още много места има.


мерси за корите:) Ако не успея през април, през юли ще си взема( и за тогава успях да организирам малка групичка)....Simple Smile Все се каня да отида на вечерния съботен тур  с корабчетата, и все нещо става, така че, живот и здраве, това лято се надявам да успея...

# 651
  • Мнения: 487
Попаднах на оферта с 3 нощувки за 101лв и съм  Shocked
Направо ме тегли натам Laughing Някой ходил ли е наскоро и как е обстановката?


Само погледнете да няма някоя задължителна екскурзия от 15 - 20 евро или магистрални такси...
Тя обстановката си е като навсякъде в Европа - несигурна, но така ще е дълго време занапред...

# 652
  • Мнения: 1 825
Благодаря, утре ще се обадя да видя какво ще кажат.
Не съм била в Истанбул от 2012г и мноооооого ми се ходи, направо се влюбих тогава в този град Simple Smile И 100 пъти да отиде човек, все ще има какво да види според мен.

# 653
  • Бургас
  • Мнения: 187
И аз не бях ходила от август 2012.
В четвъртък 23:30 отпътувахме от Бургас с автобус на Караджъ, който тръгва от Варна.
Автобуса беше стар, малък и пълен, но шофьора караше толкова внимателно, че дори на мен, която ми става лошо дори и по магистрала, ми беше добре.
Минахме митница за 5 минути и в двете посоки.
Офертата е с 2 нощувки, т.е. 3 пълни дни, със закуска за 108 лв. на човек. Включва и трансфер до Мол Форум и посещение на Къркларели. Не сме плащали допълнителни екскурзии.
Пристигнахме в 5:30 и за съжаление нямаше свободни стаи, затова поспахме във фоайето на 4 звездния Buyuk Sahinler /бяхме заявили 3 звезден, но явно имаме късмет/
Към 8:30 решихме, че няма да проспиваме времето до настаняване и тръгнахме пеша посока Еминюню, покрай Капалъто. Влязохме в Египетския, снимки с гълъбите около джамията и хайде на ферибота. Още на първия павилион до хотела купих Истанбулкарт /взеха ми 8 лири/.
Ферибота Еминюню - Кадакьой ни таксува 2,45. навсякъде другаде 2,30. Един път направи намаление при прекачането от метро на Мармарай и само на първият /пътувахме 4-ма/.
Пихме кафе -предпочетохме нес - с мляко или без няма значение, цената е 4 лири на едно от многото заведения точно на 10 метра от бика.Разходихме се в Мода и тръгнахме да търсим петъчен пазар в района, но се оказа много далече, а вече бяхме стигнали пеш до стадиона на Фенербахче. Върнахме се и седнахме да обядваме на Пехливан-а. Две порции кюфтета, салата бамя, 2 айряна и 1 кюнефе - 33 лири.    Пихме безплатен чай, ползвахме тоалетна и продължихме пеш към метрото. Метро - Мармарай и слязохме на Йеникапъ. Валеше, но така или иначе се прибирахме към хотела и тръгнахме пеш до хотела. Настанихме се и поспахме 2 часа. Вечерта хванахме метрото от Везничилер и слязохме на левент. Разходихме се в Каньон /имаше концерт на някаква тяхна група и беше пълно с народ около сцената на 1-я етаж/ На следващия ден програмата беше - разходка в квартала, с метрото до Сапфир,връщане с метрото до Таксим,Истиклял, кула Галата, моста Галата и  с трамвая към хотела. На обяд хапнахме от дюнерите на Таксим - 5,6,7 лири за пилешки според питката. И двете вечери хапвахме от рибата, която продават незаконно на колички в квартала. Мнооооого вкусна хамсия със салата и хляб за 8 лири порцията. Втората вечер докато правеше нашата поръчка, някой му звънна по телефона и хукна да бяга с количката, ама ни изчака в съседна пресечка и продължи да продава Simple Smile Сутринта в неделя освободихме хотела и отпътувахме за МОЛ Форум. Ние сме ходили в аквариума, затова обиколихме магазините и пихме кафе през двата свободни часа. В Къркларели имахме около час почивка. Използвахме времето да купим кори и лимонада. Пристигнахме в Бургас около 18 часа.

ПП Водач беше Силвия. Държа се много професионално. Не ни е карала да записваме допълнителни екскурзии. Много сме доволни.

# 654
  • Варна
  • Мнения: 4 221
galinagd, хубаво е, че сте си изкарали добре! Отдавна никой не бе споделял за пътуване...  bouquet

Правилно ли разбирам, че цената на пътуване с Истанбулкарт в момента е 2.30, в общия случай? И разбра ли каква е понастоящем цената на пътуване с жетон?
Колкото до отстъпката, такава се случва само при прекачване в рамките на определено време, което не е ясно съвсем точно като граници, и само за първия, ако с картата пътуват няколко човека - това поне сме го установили със сигурност.
Заинтригува ме с тази хамсия. Thinking А бързото изнасяне на продавача е заради хайките, които постоянно правят вечер, особено в района на Лалели, заради нерегламентираната търговия там. Упражняващите я имат добре организирана система за оповестяване hahaha и се предупреждават едни други. Изчезват "яко дим" с все стоката за секунди и след минути обикновено се връщат.
Полезна е информацията, че пазарът в Кадъкьой не е удобен за достигане пеша. Този в Бакъркьой също е в петък и е леснодостъпен с метрото.
От работата на Силвия и ние винаги сме били доволни. Това, което ми е ново, е че сте тръгнали от хотела след закуска, а не в 12 часа, както правехме преди. До такава степен им знаех програмата, че не забелязах тази промяна, докато не прочетох, че в Бургас сте били в 18 ч. Преди часът беше ок. 22.
Предполагам, че причината за тази промяна е фактът, че в новите им програми в неделя водят във Виаленд, а той в момента не работи. Но все пак, това може да се компенсира с време в Истанбул сутринта, както преди. Жалко, това беше един от плюсовете на програмите на Караджъ, в сравнение с другите фирми. Реално така трети ден няма...

Du, друго си е да си има дата човек.  Hug Кой съботен тур с корабчетата визираш?
Скрит текст:
Колкото до корите, аз предпочитам тези, които се продават неопаковани, на огромни купове. Но такива обикновено има по пазарите. В Лозенград знам къде има на центъра, но ти минаваш през Одрин, май. С тях правя различни баници.
От скоро открих и едни триъгълни, опаковани, с които се правят пържени пурички. Моя приятелка ми ги взе от човек, който носи турски стоки тук, но ги има там в магазините.

Мимии, ти пък, чак да се дразниш... Да видя - не вярвам. Ти даже Мароко отрази набързо, пък един Истанбул ли няма да запишеш.

Последна редакция: пн, 15 фев 2016, 20:28 от beljata

# 655
  • Бургас
  • Мнения: 187


Правилно ли разбирам, че цената на пътуване с Истанбулкарт в момента е 2.30, в общия случай? И разбра ли каква е понастоящем цената на пътуване с жетон?
Да, цената с картата е 2,30. Не разбрах колко е жетона.

Заинтригува ме с тази хамсия. Thinking

Много е вкусна и я пържи по много интересен начин. Хваща опашките една след друга и я пуска в олиото като ветрило. Така като я обръща, опашките са залепнали и не трябва да я хваща една по една и става бързо. И двете вечери го открихме на едно и също място - на 100-тина метра от хотела - надолу по баира



Това, което ми е ново, е че сте тръгнали от хотела след закуска, а не в 12 часа, както правехме преди. До такава степен им знаех програмата, че не забелязах тази промяна, докато не прочетох, че в Бургас сте били в 18 ч. Преди часът беше ок. 22.
Да и аз бях останала с впечатлението, че ще се приберем около 23 часа, но и така съм доволна.

# 656
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Все пак друго си е да имаш време сутринта в неделя за разходка. Ние обикновено след закуска отивахме до Египетския пазар за последни покупки и зареждане с цветове и аромати, пиехме нещичко там с изглед към любимата кула и се връщахме към 11:30, 11:45 за "излитане". После отивахме до Форум, а оттам - през Къркларели.
Един път от хотела ни заведоха на кабаташ, за да чакаме тези, които бяха на островите и имахме прекрасни 2 часа в кафенето до часовниковата кула на Долмабахче... Това значеше по-малко време във Форум, но това пък въобще не е било драма. Друг път един автобус взимаше "островитяните", а нас водеха направо в МОЛ-а... Така или иначе, ценно време.

Хамсията на стотина метра от хотела ви още надолу, така ли? Доколкото помня, той е по баира надолу от спирката при Университета.

# 657
  • София
  • Мнения: 13 165
Ето ги тарифите на една от фериботните фирми. Вече има различни цени за различните направления, но жетонът е 4 лири за всички (без островите). http://www.sehirhatlari.com.tr/tr/seferler/ucret-tarifeleri-339.html  Какво ли значи AKTARMA? Гугъл превежда думата като трансфер, но не мога да разбера какво искат да кажат.  newsm78

# 658
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 457
 :shock:2.30Б.си,няма лабаво!
Да кажа,че бадемитИ цъфнаха у Варната,туй дава нишан за ранен лалелски напън.мдааа. Mr. Green
Беличке,хамсийка от абито да утървеееш,ах,ах,скоро да поправиш
тоз фелер!
Галинадг,благодаря за разказа.
Аз видях поста ти за Кадъкьой и пазаря,но не знаех,че тръгвате толкоз скоро,иначе щях да дам насоки за този във Фъндъкзааде.
И през м.ноември групата и Силвия
тръгнаха в 9ч  Sadот хотела за Виаленд.Ама ние -йок.Уговорихме заказано със Силвето във Форума и си направихме нашта си неделна програма.Добре,че едно булче Mr. Green го загубили в Виаленда,че закъсняха и за Форума и така се удължи Исттайминга.Голяма забивка с тез Молове и ранно тръгване.Два деня си е,както и Белята е казала.
И какъв пък малък рейс ще да е бил?

# 659
  • Бургас
  • Мнения: 187
Е малък, ама не чак толкоз - Сетра беше от старите модели...около '95 година, значи 48 места.

За рибката - виж в Гуглето къде е хотела. Като застанеш с гръб в дясно и на 20 метра тръгваш в ляво по един много стръмен баир и на 80 метра надолу е булевард - така като гледам е ъгъла на Koska и Turkeli

Общи условия

Активация на акаунт