Отговори
# 525
  • Мнения: 519
Ми не би трябвало да й е малко, тя яде и супа в 19.30, около 150 грама. Следобед й се отваря апетит, та яде на често. Ако махна супата, няма да изкара до млякото. А незнам дали е ок да яде по 200 грама през 2 часа.... newsm78

# 526
  • Мнения: 1 390
Дребния яде вечеря между 100 и 200 грама и после яде към 120-150 мл ам. Нути, пробвай с промени в режима. Явно нещо не ви е наред. А след две седмици сменяме времето, детето в колко часа ще си ляга?! Дребния ще ляга между 8.30-9, зависи как му е по-добре. Така де, тогава ще започваме банята, самото лягане е около половин час след това.

Ах, сигурно и на мен ще ми стане смешно като ми мине бесът. Беше наистина апокалиптично оклепано навсякъде! И дребния рови с ръце из храната, която е успял да разсипе на таблата и тъпче в устата, ама нищо не влиза. Пффф...лудница. много мразя като се окаже, че пак съм си напълнила главата с глупости. А уж проверени, изпитани теории, купища деца по света се хранят с лъжица или поне с пръсти, наш калпазанчо хвърля храна и реве от глад! Хич да не ми се пробва повече.

Иначе за хартии и въобще всякакви боклуци сме първа писта. Яде салфетки. Яде картонени кутии. Яде кестени, аз умирам от ужас. Яде бодливите обвивки на кестените, аз го спасявам от бодлите. Яде чорапи. Всъщност не знам дали има вещество, което да не е храна и той да не го яде. Хич не съм се и притеснила - нищо не му липсва, дивотията му е в повече.

# 527
  • Мнения: 834
И аз имам всичкояд  Joy Клони, клечки, кестени, жълъди, картон също доста хапва, гуменото уплътнение на пералнята  hahaha Просто опознават околната среда.

# 528
  • Мнения: 519
Идея си нямам и аз вече кога ще ляга. Ако не й се беше разбъзикал режимът, щеше да се пада къпане в 8 и 8.30 сън. След последните изпълнения и аз незнам вече....Иначе пробвах да е наспана, да не киселее защото й се спи. И спала, и неспала все еднаква драма. Щя мисля още къде е проблемът. Иначе си яде 3 пъти по 200 плюс супа и прословутото мляко, няма би трябвало да е глад....

# 529
  • Мнения: 157
Ми не би трябвало да й е малко, тя яде и супа в 19.30, около 150 грама. Следобед й се отваря апетит, та яде на често. Ако махна супата, няма да изкара до млякото. А незнам дали е ок да яде по 200 грама през 2 часа.... newsm78

По 200гр през два часа ми се струва множко наистина, но ако му се яде на детето - защо не! Ние се храним през 3 - 3,5ч., понякога дори през 4ч., та затова на по-големи количества.

# 530
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 739
За мен е нормално вечеря и АМ на кратки интервали, защото Зайо не приема АМ като храна, а като..манна небесна  Laughing И 300 да му дам, ще го изпие с обожание. По едно време наистина не го допиваше, но сега пак пие до дупка. Днес например вечеря супа, кисело мляко (не знам колко като количество, може бикъм 150мл) и след 30мин изпи 200мл АМ, в което имаше и малко каша даже (нов метод пробвам да спииии, ако е глад).

Нашият режим към момента е нещо такова, пак да си сверя часовника с вас, май този път ни е ок режимът?

- ставане към 8 и нещо, закуска в 9 (кус-кус или филия със сирене и кис.мляко)
- Обяд към 12, 12 и нещо, ако много му се спи яде малко и след спането си дояжда (супа и малко хляб)
- Спане от 13, около 1.40-2 часа до 15ч
- Към 16-16.30 следобедна закуска- основното от ДК или плодово пюре с хляб (основното не винаги се одробрява)
- към 19.30-20ч вечеря (каквото е останало от ДК + кисело мляко, или каша, или готвено от мен ако има)
- 20.30 АМ (180-200мл) и заспиване до към 21
- иии поне 1 нощно хранене, случва се и 2


Десерт към ДК не взимам, че много рядко го яде. Изобщо вашите обичат ли сладко? Моят бебо май не, а ние и двамата с ММ сме луди по сладкото. Много ми е странно,  давала съм да опитва торта- плюе, кекс- също, десерти от ДК не яде, дори предпочита солети пред бисквити (е и бисквити рядко отказва). За сметка на това плодове обича, има мания към ябълки- постоянно ми ги сочи по книжките и после по плота сочи и ъъъ-ка настойчиво, ако имаме, давам и иска да яде цялата с кората (не че изяжда много). Ако нямаме е много трудно да му отклоня вниманието...Види ли ябълка на живо или картинка, пощурява просто.

Дани, много сладко го описа яденето ви Simple Smile) При нас почти винаги е мацаница, лигавникът не спасява, все успява да си бръкне в купата и да се омаже,  или просто върти глава и лъжицата отива в пазвата му...И завършваме всяко хранене с пълно преобличане и миене на стола (ако не ме мързи),обикновено и аз съм за преобличане...

Инааче за яденето сам- опитва се отскоро, но не може да гребне, иначе уцелва устата с празна лъжица. А днес ми скри шапката- без ад го видя се покатерил по един стол, стигнал масата, взел си киселото мляко с лъжацата вътре и се опитва да яде, даже беше успял да сложи малко в уста (и много по лице и дрехи). Колко самостоятелни ще бъдат скоро, не е истина..

# 531
  • Мнения: 616
За режима само да кажа,не е задължително да се чака до 2 да заспи.Диди също става към 7.30-8 и към 1.30 заспива,даже някога 2-2,30 и спи 3-4 часа ,че даже вечер трудно заспива ,случвало се и в 23.00...Та идеята ми е,че те като минат на 1 сън ще спат много повече,имаме и ние време да се оправим къщата,че и да легнем  Sunglasses.Иначе нашето всекидневие е едно и също-към 8.30 сме станали,оправяме ,закусваме,Диди играе-аз съдомиални,сушилни,перални.В 10.30-11 излизаме до към 1 да играем и вземем кухнята и заспиваме до към 4.30-5...идеално ми идва Simple Smile

# 532
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 739
За режима само да кажа,не е задължително да се чака до 2 да заспи.Диди също става към 7.30-8 и към 1.30 заспива,даже някога 2-2,30 и спи 3-4 часа ,че даже вечер трудно заспива ,случвало се и в 23.00...Та идеята ми е,че те като минат на 1 сън ще спат много повече,имаме и ние време да се оправим къщата,че и да легнем  Sunglasses.Иначе нашето всекидневие е едно и също-към 8.30 сме станали,оправяме ,закусваме,Диди играе-аз съдомиални,сушилни,перални.В 10.30-11 излизаме до към 1 да играем и вземем кухнята и заспиваме до към 4.30-5...идеално ми идва Simple Smile

ехааа, това е мечта някаква, 3-4 свободни часа всеки ден Simple Smile) Моят досега май само един път е спал над 2 часа и то бях залепена до него. Обикновено спи по 1.30-2 часа макс, дори да е на едно спане. Но на две спанета не ни се получава, защото второто заспиване е мъка и е толкова късно, че после по-трудно заспива вечерта...

# 533
  • Мнения: 519
Тя през деня също се храни на големи интервали. Почти не се е случвало да заплаче от глад. И като свърши храненето също не плаче. Проблемът е само след млякото вечер. Сега от една седмица започва активно да киселее около час преди къпането, а след ам е апокалипсис вече. Не е и да й се спи, няма заспиване просто. След като се успокои след драмата няма лягане. Незнам какво е това чудо. Мажа й венчетата за всеки случай, че знам, че никне нещо. Но файда никаква.
Иначе денем е ангел. Папка, спинка, танцува на песнички, ходи, тича, бута, дърпа. Ноооо вечер.......

# 534
  • Мнения: 438
Юпиии - проходихме!
Вчера и оня ден направи няколко крачки,  но без да разбере,  че е сам (аз уж го държах за бодито отзад и го пуснах тайно) Но днес вече се осъзна,  че е без подкрепа и преодоля страха си.  Бяхме седнали с ММ един срещу друг и той обхождаше това разстояние.  След като разбра,  че не е страшно го обърна на игра и настъпи голяма забава.
От седмица някъде ори нас се появи голям проблем със дневния сън. По принцим става между 8-9ч. и после заспива чак в 14. Спеше до към 16.  Но от известно време спи по 40 мин и се буди с рев,  което означава,  че не се е наспал.  По никакъв начин не мога да го приспя отново и незнам как изкарва после до 21.  Струва ми се ужасно малко сън,  сигурна съм че има нужда от повече,  но как да стане,  незнам? 

# 535
  • Мнения: 1 390
Честито, кремолин Simple Smile И дребния наскоро проходи, все още ми е трудно да свикна Simple Smile Вчера даже се чудех какво да правя, той си обикаля наоколо, а аз седя и не знам с какво да се заема Simple Smile Навън също е интересно, макар и в другия смисъл - той търчи и аз след него Simple Smile Simple Smile

Нути, нямам предложения какво може да е. Да й е топло, студено, да не й харесва млякото, да не й харесва режима за лягане? Нямам идея.

Пипи, дребния досега няколко пъти е спал 3-4 часа през деня, но не са съвсем свободни - на всеки час се размърдва и ходя да люшкам количката. Но все пак си е разкош Simple Smile Сладко не обича. Даже бисквити напоследък не яде. Плодове - никакви, дори когато ние ядем. Въобще следобедните закуски са драма.

Да се оплача, дребчото освен че не оздравява, се влошава. Вчера ми вдига над 38 градуса температура, днес пак... не иска (отново) да си пие нурофена, а са спрели свещите нурофен от производство и няма никъде. Където имат са с изтекъл срок. Ефералган свещи имам, но подозирам, че предния път се обрина точно от тях и не искам да давам, ако не е наложително. Притеснява ме така, да не говорим, че е крив като света. А и зъби бая го мъчат...лудница.

# 536
  • София
  • Мнения: 1 740
И аз да се оплача, че тази сутрин имахме повръщане на фонтан....взе ми акъла и на мен......дано е инцидентно. Разбуждаше се сутринта и се закашля, като да се е задавил и в следващия момент повърна, като го вдигнах да го успокоя, че ревна....реши да довърши работата и съответно одрайфа мен и половината стая. Имаше много т.к. в 6:15 беше пил мляко, а драмата стана около 8. Дано не е вирус и да не се повтори, а просто да се е задавил и това да е довело до връщането. Може киселини да ни са се вдигнали нещо.

Хайде тичам да го изведем малко Simple Smile

# 537
  • Мнения: 519
Ще се оправим, ще й хвана цаката Simple Smile
Дани....мн тъпо. Педката ми е казвала, ако плюе температуропоножаващото, че след 30 мин мога пак да опитам. Ние сме ползвали и други свещички, но гледам, че в бг ги няма. Наистина ни е доста ограничен изборът в това отношение Sad
Астинед, дано всичко ви е наред!
Ние днес имаме отново прекрасен ден с добро бебенце. Дано нещо прищрака и си остане и за вечерта така!

# 538
  • София
  • Мнения: 1 740
Еми повърна малко още веднъж и определено мисля, че е вируса дето го изкараха доста деца.....уж не контактувахме с болни ама......каквото е популярно и върлува го хващаме и без да сме на ясла, а като почнем не знам.....взех от тези прахчета хидратин алфа и му спрях храната и сега само обикновени бисквити му давам, не го хареса въпросния разтвор, та му направих от сладичкия гранулиран чай за колики, който още имаме. Ще видим.....дано няма големи повръщания, че сутринта 2 часа чистих и 4-та пералня пускам.

Дани дано се оправите бързо. Много гадно, че ги плюе....аз ги давам направо със спринцовката, но пък ми се е случвало да ги повърне......пробвай Панадол....него може по да го хареса....аз съм се заредила и с Нурофен и с Панадол. Свещички не съм ползвала още. Слагай компреси...много гадно да ти е болно детето.....особено уйкенда, когато няма как и на преглед да се отиде....

# 539
  • Мнения: 1 390
Асти, ако продължи повръщането можеш да слагаш вомитусхил свещички. Все пак, ако има повече повръщане и изглежда, че го боли коремче го заведете на лекар. Но така както описваш и на мен ми прилича на тоя повръщащ вирус.

Дребчото като че ли е по-добре днес, но ако не се оправи ще ходи пак на доктор. Той ходи веднъж, но явно по-тежко го изкарва този път. Стават все по-лоши боледуванията, и предния път не се размина само с температуропонижаващи и витамин ц. За панадол - аз имам ефералган свещи, но подозирам тях като главен виновник за обрива последния път. А и личната ми лекарка ми беше казала, че парацетамола лошо действа на черния дроб и да пия нурофен - това за мен, но се насъбраха фактори против панадола/ефералгана и затова сега се мъчим с нурофен.

Хайде болните да се оправят и спокойна нощ на всички! Асти, при теб особено - дребния като е на диета нощем редовно ми се буди за храна.

Общи условия

Активация на акаунт