Отговори
# 360
  • Мнения: 519
Фиона, не знам правилно ли разбрах въпроса за занимаването. Значи отивате ти и децата и правите всичко заедно. Групата за непроходили протича така - сядате в кръг всички бебета и зад тях родителите, правите масаж и потупване да загреят, после родителите поставят бебоците на колена и ги друсат нагоре - надолу и настрани. Всичко е в такт с детски песнички, които вървят в момента. После има малко танци с бебоците на ръце. И после вече е различно - понякога си подават топка, друг път сядат на нея и правите упражнения, вчера на едно фризби седнаха и ги въртяхме около оста им в двете посоки. Тукат по топки с ръчички, пляскат, лягат на големите топки за гимнастика по корем и докато ги придържаме за кръстчетата леко търкулваме напред, за да се научат да протягат ръчички за опора като падат. И с едни дрънкалки дрънка в такт с музиката, да развиели чувство за ритъм. Накрая има свободно време, едни 15 минути, в които или пързалка, или топка за гимнастика, или тунел за пълзене, или бебокът в одеалце и люлеене от двама души. В общи линии всичко си правиш сам по подражание на две сладки каки, които показват и обясняват какво се случва в момента. Накрая сядат на пъзела под едно голямо шарено платнище и ние отгоре го вдигаме/спускане и въртим, а те го гледат хипнотизирано. Всеки път има по нещо ново май, та незнам това ли е целият им репертоар. За по-големи деца не знам как ще е, така де, за проходили. Има поне три големи коша с уреди за занимания, сигурно ще е доста по-различно. Като идея ми харесва, защото бебата е станала доста срамежлива и мн ме търси. Мисля, че това е добър преход към игри с други хора и бебета, т.к. и аз съм там и тя е спокойна.
И аз съм вдигнала мерника на България мол, само незнам кога ще се докопам до там.....

Последна редакция: сб, 26 сеп 2015, 16:34 от Nutty

# 361
  • Мнения: 2 653
Nutty, благодаря за отговора! Все пак има някой да ви показва, а не просто да ползвате тяхната зала със специфични съоръжения. А в мола не е кой знае какво, но пък момчетата се занимават, понеже им е ново и интересно. Има едно голяма къщичка, 1 голям крачкомобил, едни пищящи гумени прасета, дървени колички и от онези smart frames. Има голям замък за подскачане и басейн с топки. С гумени пъзели е по пода и е оградено с пластмасова детска ограда, стабилна. Има маси към заведението непосредствено до кътчето.

# 362
  • Мнения: 519
Има, има. Каките са готини, определено имат отношение към децата.

# 363
  • Мнения: 616
И Дидо плаче след банята,но му намерих цаката-първо,да,изтеглям с 15-тина минути банята и второ-преди приготвях всичко за сън-загасен тв,само на нощна лампа,с млякото и да спи.И забелязах,че като излезнем от банята и не го оставя веднага да го оправям,ами го гушна да погледаме тв,или да поиграем с някоя играчка,няма проблем след 5-10 минути го оставям в кошарата и почваме да се оправяме за сън Simple Smile

# 364
  • Мнения: 519
 И това ще пробвам.....само да спре това чудо.

# 365
  • София
  • Мнения: 1 110
Няма Киндиру вече в Младост.  Sad Ще се огледам за друга близка дестинация.
Голям зор с тези зъби... Днес я оставих на майка ми следобед, за да поизчистя кочината, че утре ще правя прощъпулник... ами дори майка ми се оплакваше, че е била кисела и е искала само гуш и за ръчичка. Толкова бавно зъбоникнене не знам дали има при друг. На всичкото отгоре нощес след 4ч. беше будна един час. Заспа в 5,30ч, аз заспах в 6, трябваше да ставам в 7. Лудница! Shocked
Стига оплакване, утре ще разказвам за прощъпулника като мине. Лека вечер!

# 366
  • Мнения: 834
На всичкото отгоре нощес след 4ч. беше будна един час. Заспа в 5,30ч, аз заспах в 6
Това беше моя реплика, трябваше аз да я кажа  Joy На третото оставяне в леглото му се отказах, той ревна, ММ го взе, нещо го омайваше и заспа между нас с пъшкане и разхождане из леглото  Crossing Arms Станахме в 8:30  Sunglasses
Киндиру пише, че има до парка Гео Милев, мисля да се пробвам и аз за там.
Шопинга ми за бебешки обувки днес - неуспешен  Cry Намаше номер от нито един от моделите, които харесах. Поне взехме пантофи, да не сме съвсем без нищо. Не знам как ще го накарам да ходи с тях вкъщи, но все пак съм длъжна да пробвам  Grinning
Аз мисля за прощъпулник в сряда, че нали уж в сряда трябвало, но още не съм на 100%, ще помисля до утре  Thinking
Лека ви нощ и да спите в кош  Peace

# 367
  • Мнения: 519
С тази тема май ще от караме до Коледа  Laughing
Днес бебата не закуси АМ. Видях я, че е спокойна и реших да я пробвам с една кашичка. Вече си мислех, че ще закусва с мляко до абитуриентския бал. Ще я видим утре сутринта в какво състояние на духа ще е Simple Smile

# 368
  • Мнения: 198
Ехоо, здравейте и от мен! Чета си ви най-редовно, но нещо доста ме примързява с писането Simple Smile
Иначе ние сме вече с цели 13 зъба и си се будим по няколко пъти на нощ, въпреки калгел-и и дентокинд-и.
Момичета, чета ви за млякото и ви завиждам, ама честно. Бях решила че до към 1,5 ще давам Ам за вечеря. Е да, ама моето диване реши друго- стана голяма и го отказа. Тотално и изведнъж!  #Crazy  Смених шишето, давах от чаша, с лъжица.. и не!Видях се в чудо какво да давам, защото честно да си кажа за този сценарий никак не бях подготвена. На всичкото отгоре явно и само моето дете не обича кисело мляко. В крайна сметка започнах да давам кашата за вечеря.
Виждам обувките коментирате- ами моята госпожица носи още 18 номер, та и есента ще си караме с буйките на К и К.  Това е вече трети чифт и съм доволна от качеството им.Пък като стане съвсем студено ще му мислим за някакви ботушки.
Петрова- за прощъпулника- по принцип се правел в понеделник или четвъртък,а може и в сряда но трябва да е преди пълнолуние, когато луната е нарастваща. За съжаление днес беше последния ден преди пълнолуние за този месец. От всичко това, аз спазих само фазата на луната- направих го днес, защото таткото ни работи през седмицата, а ми се искаше да присъства. Миа си избра да става зъболекар, което е една неосъществена мечта на баба й, за една от двете й дъщери Simple Smile

# 369
  • Мнения: 1 390
Ето ме и мен, едва сега успявам да стигна до вас Simple Smile

Ние изкарахме екстремен уикенд. Първо, дребния е станал супер капризен и пак не иска да си играе сам. Постоянно да е с мен. Може да играе сам, но трябва да съм седнала на метър от него. И не може нито да цъкам на телефона, за лаптопа - абсурд, а ако хвана книга ще я направи на парченца. И гледам телевизия и забавлявам, това. И вчера всичко си върви уж нормално и вечерта, точно преди банята, дребния се разповръща, на фонтан. Аз тотално се панирах, поради което дивана замина Sad Май ще трябва да викаме професионално почистване Sad След повръщането - нищо. Изкъпахме се и аз му дадох ам, защото без ам няма шанс да минем. Дребния беше уморен и заспа веднага. И всичко ок - решихме, че е от храна, защото му бях дала едно парче кекс точно преди повръщането. Половин час по-късно чувам немощен рев, влизам - пак повръщал. Това трябваше да го очаквам. Хванахме се и ходихме на доктор по нощите, гледаха го на ехограф - няма нищо страшно. Или от храната(кекса), или вирус. Обаче днес нищо му няма - няма темп, няма повече повръщане, нищо. Само се оригва едно такова влажно и пръцка. И яде малко. А аз се притеснявам и влизам да го проверя за стотен път сигурно. Надявам се нощта да мине леко.

Може и ние скоро да правим прощапулник, макар че искам да ходи малко по-сигурно. Започна да се пуска и самичък вкъщи, а няколко пъти дойде сам от другия край на апартамента до кухнята. Но все още предпочита да ходи за ръка, а навън да се пусне го е страх много. И все пак съм доволна Simple Smile

И започна да прави нещо много странно, което не мога да разбера сам ли си го измисли или от яслата е видял. Клати си главата все едно казва "не", но много енергично. И въобще като се кефи си тресе главата навсякъде Simple Smile Simple Smile Също с едната ръка прави понякога странни движения нагоре-надолу. Странното е, че ми изглежда като тик, а не като съвсем осъзнато движение. Вашите бебета правят ли така? Да се притеснявам ли? (не че не се притеснявам вече  hahaha )

Киндиру и аз ги гледах, ама така и не стигнахме до тях. Сега вече надали ще стигнем, ако не е на ясла значи е болен Simple Smile Освен през някоя отпуска да ги пробваме.

И аз трябва да купувам есенни обувки, но не знам кога ще успеем да стигнем до шопинг с работите и яслата. Май ще кара със сандалите до следващия уикенд, днес нямаше как да излезем.

Нути, пробвай с по-ранна баня, аз започвам да къпя в 8 часа и горе-долу към 8.30 си ляга дребния.

Пожелавам на всички лека и спокойна нощ, а най-вече и на себе си го пожелавам Simple Smile Simple Smile  Joy

# 370
  • Мнения: 834
Дани това е ужасно с повръщането, аз сигурно ще откача ако ми се случи. Дано е минало вече и да нямате проблеми  Peace
За прощъпулника - аз пък знам, че трябва да е в сряда, по изключение понеделник или неделя. С луната няма как да го наглася, затова мисля просто да го направя тази сряда. Ще направя питка, ще поканя няколко приятелки с деца и това е.
Успях днес да купя обувки - тези
http://www.k-k.bg/853012
На живо са по-хубави, че на снимка не ги харесах. Вече ги разходихме из квартала  Laughing По-натам ще вземем и високи ботушки и - чакам вече сняг и да почваме шейните  Joy Шегувам се - дано да има циганско лято октомври, че ще изперкаме вкъщи  Party

# 371
  • София
  • Мнения: 721
Здравейте и от мен. Само дето кудкудяках и питах кой ли не за това отбиване Simple Smile стана по-лесно отколкото вислех. Два дена беше зора и така. Сега заспива сама- дано и за напред.
Моята госпожица не иска адаптирано,а  кисело мляко на айрян  newsm78
Сега като захладня и слагам кожени маратонки, преди това беше с обувки от плат Peace

# 372
  • Мнения: 1 390
Аз много се притесних, не си спомням някога да ми е повръщал така. Тази нощ се събуди в 5 часа, отивам да го видя - той се завъртял на обратно в леглото! Аз му слагам главата към прозореца, а го намерих с краката към прозореца. Дадох му любимото одеало, завих го и за щастие още спи. Очаквах да се буди от глад, но не е. Не знам това дали е добре или е зле. Няма ли да проговарят вече Simple Smile

Обувките изглеждат хубави, ама са много скъпи! Аз мислех, че с тия на кларкс за 70 лв се изсилвам твърде много! Май няма да им се чудя толкова Simple Smile

# 373
  • София
  • Мнения: 1 110
Дани, с повръщането опасното е от обезводняване. Малките телца се обезводняват много бързо. Предлагай вода, но малко, че иначе ще я повърне и нея. Вероятно вирус сте хванали. Дано мине бързо!
Доклад от прощъпулника - ще става моден дизайнер (шивачка Joy). Клекна пред предметите, гледа, гледа и хвана без колебание една синя макара. Даде я на брат си. После пак гледа, гледа и взе калкулатора. След това я оставихме да си пипа и другите предмети. Доста време се разхождаше с една бояджийска четка, която бях нарекла за художник. Така че нещо в арта ще е девойката. Simple Smile
Обувки и пантофи май днес аварийно ще трябва да ходя да купувам. Вкъщи я оставям да ходи с едните сандали на КиК и вчера си държеше крачето, където са каишите и се жалваше, явно са й много малки вече. За навън харесах едни турски, много мекички, като маратонки, вътре имат свод на стелката. Ще ги прегледам и тях, че само от тях имаха 19ти номер.
На всичкото отгоре нощес след 4ч. беше будна един час. Заспа в 5,30ч, аз заспах в 6
Това беше моя реплика, трябваше аз да я кажа  Joy
Това е пак моя реплика за последните две нощи. Явно така ще я караме...  #2gunfire

# 374
  • Мнения: 129
Дани, и ние имахме еднократно повръщане тия дни, но при нас беше от преяждане, а и без да иска таткото я натисна по коремчето и се получи фонтан. Дано и при вас да е било нещо безобидно.
Дивачката вече прояде кисело мляко, но само с лъжичка и не в много големи количества, така че още не става за заместване на кърмата. Странното е, че тя доста намаля, но като че ли заради нейното намалено търсене. Рязко почна да суче по-малко, но пък не иска да намали времето за висене на гърдата. Не суче, просто не иска да я пусне. Даже наобед съм я пробвала с едната гърда, която е сигурно само с няколко капчици - върши и идеална работа и си заспива с нея за 5 минути. Сигурно има нужда от някакъв такъв преход.
И на мен ми е проблем времето за обикаляне за обувки, а и искам да взема по-високи, така че ще изчакам до следващия уикенд. Сигурно ще и вземем още едни пантофи, че тя почна с голям кеф да си ходи с тях. Явно се чувства много по-сигурна, отколкото с чорапи.
То и прощъпулникът остава за тогава, че не успях за тази неделя. Пък и яко всичко е по план, тагава ще е изкарала 2 дни на яслата и ми се иска след това да има някакво забавно преживяване с нас. Приготвила съм и книжка, химикалка, спринцовка, диск (залагам, че ще хване това, че е луда по музиката). Не знаем какво да измислим за инжинер. Прадядо й на изписването взе да повтаря, че щяла да стане инжинер, а и баба й и дядо й бяха такива, та ни е важно да има някакъв символ.

Общи условия

Активация на акаунт