Отговори
# 540
  • София
  • Мнения: 1 740
Следобед му дадох няколко лъжици ориз и изглеждаше, че е ок затова преди лягане дадох 100 мл мляко и след половин час повърна всичко. Реално повърна обилно сутринта и преди лягане, а през деня връщаше по няколко глътки, но беше основно на бисквити. Днес не е повръщал. Яде бисквити, препечена филия и на обед му пастира картоф, ориз и морков на крем супа без нищо друго и му дадох само 100 мл. Дано се разминаваме. Хубав ден.

# 541
  • Мнения: 129
Astined, надявам се вече да сте добре. Ако още повръщате, ще споделя малко опит от диетата в болницата - лечебна каша на хумана, хидратиращ разтвор и специално АМ за такива случаи на хумана + малко солети и бисквити. Някои лекари смята, че е по-добре детето нищо да не яде, докато не спре повръщането. Идеята е, че тялото трябва да не отделя енергия за храносмилане, а да се бори с вируса. Не знам, доколко е вярно, но при нас свърши работа.
Днес ни проби и зъб номер 12. Дойде със задна хрема, за която утре ще ходя да си искам капки от педи. Купихме си и помпа за прахосмукачка и засега сме доволни - изкара гадории, които нямаше как да ги измъкнем с друга помпа.
Да си призная, станала съм супер перко след престоя в болницата. Покрай допробиването на 11-ия зъб се появи нещо като разстройство - 4 твърди акита за 3 часа и аз бях готова да рева, че пак ще трябва да влизаме в болница.  #Crazy Днес пък бях на път да изперкам за упоритата хрема. Явно си ми трябва релакс...

# 542
  • Мнения: 519
Ехееее, 12 зъба.....ние сигурно до към първи клас ще ги чакаме  Joy

# 543
  • Мнения: 1 390
И аз такова усещане имам, кога ще излязат толкова...

Тази нощ пак имаше циркове, вечерта будува до 10.30! Ама като е бил унил цял ден и не е изразходвал енергия, вечерта му дойде пауъра. И в 3 през нощта - 38.8 температура. Дадох лекарство и седях да чакам да спадне, успя да я смъкне до 38 градуса и толкова. Извадих мокрите кърпи с оцета, след четири смени на кърпите беше с 36.6, хапна малко мляко и заспа. Днес ще ходят с баща си на доктор, мирише ми на антибиотик. Кашля много лошо, а тази температура много дълго време го държи. Имаме си баба вече на разположение, та се надявам да се поспре малко с боледуванията като спрем и яслата.

Но пък от към развитие е супер напреднал. Показва какво иска - в количката, одеалцето, ядене. Духа си носа сам Simple Smile аз му подавам салфетка, той я доближава до носа, духа и търка Simple Smile има още какво да се желае в техниката, но основните положения ги овладя Simple Smile и постоянно приказва, издава някакъв странен звук ааа-нгъ, който нямам идея какво значи Simple Smile и само вика тата на всичко Simple Smile

Хайде успешна седмица на всички!

# 544
  • Мнения: 834
Danny дано спрете наистина с болестите, че май много му дойдоха вече  Peace
Ние пък имахме сутрешни изпълнения - стана в 6:30, и нали ММ нощем се оправя с него, отидоха в хола. Обаче ги слушах повече от половин час да мрънкат и да се разправят. И накрая ММ го заряза и дойде да си легне. Аз отидох, легнах на дивана, той ме полази - буквално, размаза се върху мен и след 3 минути спеше  #Crazy И дремна до 8:30, сега вече мрънка... А иначе - предната вечер реших, че вече е свикнал да не суче нощем, след цяла седмица обработка от ММ с шише вода, и ще взема пак аз да си го оправям като стане. И ставам аз, бутам шипето - и реееев, не ще. Иска да суче. Облизва ме през тениската  Joy. И накрая пак го пробутах на баща му  Joy Колко време трябва да мине, егати  newsm78
Вчера и предния ден се възползвахме от хубавото време и бяхме по цял ден навън, даже следобедите си спа в количката. Мислех, че няма да е спокоен, ама той си откара по 2 часа и двата дни. Ще гледам и днес и утре макс. да се възползваме, и после - край. Само с гумените ботуши за кухнята ще ходим  Cry
За зъбите - нашите са 8, но вчера се видяхме с познати с детенеце 10 дни по-голямо от нас - с 16 зъба, ей така станах  #Crazy

# 545
  • Мнения: 1 073
Здравейте! Simple Smile

Много ви здраве, особено на болните. Какъв е тоя вирус с повръщането, не съм разбрала.
Да ви дам бърз отчет за нас.
След 1 седмица работа май вече се поориентирах къде съм. Първият ден се чудех къде съм тръгнала и ми беше много гадно-странно-чуждо-скучно-безсмислено-немоетонещо. Малкия за щастие се държи и го понася по-добре от мен за сега.
много ми е хаотично обаче.  Едвам успявам да балансирам нещата и вече съм с няколко списъка за задачи, покупки, къщна работа и всичко дето се сещате и само ги преглеждам, отмятам и консолидирам.
Не знам какво още да пиша. Опитвам се да огрея навсякъде и не мога да се концентрирам достатъчно върху нещата. Отделно преди малко ми звъняха от детската, че мъжа ми забравил сутринта раницта на каката и тя сега реве, че е без багаж (пижама, кърпа, вода) и съвсем не мога да мисля. Та искам да кажа, че не се сещам какво още да пиша. Лек ден на всички.

И Коко не е още достатъчно стабилен, че да го пусна сам навън. катери се иначе и мисля да не го спирам, защото дъщеря ми е много зле в това отношение и на 4 г не може да се катери никъде. Така че даже мисля да го бутам насила Simple Smile

# 546
  • София
  • Мнения: 1 740
Боян вчера не е повръщал и е Ой, но майка му бере душа. Снощи около 3/4 почнах да повръщам, после и диария. Едвам пиша, че сега се окопитих с малко сън и пих Деган, взех 3 Ентерола. Цяла сутрин детето го държах в леглото му с пуснато бейби ТВ. Сега като се събуди просто не знам. ММ няма как да си дойде по-рано. Моля се само да не е възможно да заразя пак детето. Все пак той нито повръща толкова, мита има диария. Запазете свещ за мен да оцелея днес Wink сега ще се мъча да пия хидратиращия разтвор- много гаден наистина и ако сдъвча нещо още един Деган. Дано не ви идва такова чудо на главата.

# 547
  • София
  • Мнения: 1 110
Иска да суче. Облизва ме през тениската  Joy.
Joy hahaha Joy Ох, много се смях.... И Миа така прави, а като свърши сученето ме загръща с тениската, да не изстинат скъпоценните....  hahaha

Бързо да се оправят болничките! Асти, много неприятно е като ни прехвърлят бацила. И аз последния път също изкарах от големите вируса, мнооого тежко. Дано поне малкия спре да повръща, че болно бебе трудно се гледа от болна майка.

# 548
  • Мнения: 519
И ние пак със сополи.....засега без Т. Гадост - няма и пълен месец от оздравяването.....все така ли ще е????????  Cry

# 549
  • Мнения: 3 786
Така ще е ...баткото на 6г още боледува през седмица.Пак е болен кашля сварих му сироп от бира с лимон и небет шекер,но се чудя дали нямаше да е по-добре да изпия бирата Mr. Green.Поне щях да съм по-спокойна и весела.Дано поне не зарази и бебето..не се надявам твърде на такъв късмет.

# 550
  • Мнения: 1 390
Нути, какъв пълен месец...дреб постигна седмица и два дни здрав, преди да се разболее пак. Аз бързо полудявам, тази несваляема температура ме побърква. Тази вечер пак му слагах оцетени кърпи, но не бяха толкова ефективни, защото бях сама и не можах да го удържа. Поне живна малко и накрая банята съвсем му свали температурата, та сега спи. Ако 6 години е така не знам...ще си има луда майка, тотално изперкала.

Астинед, бързо оздравяване и на теб, кошмарно е болна майка дори и със здраво дете - нали и аз отнесох няколко вируса от дреб - едвам оцелях Simple Smile дано бързо ти мине!

# 551
  • Мнения: 2 653
Аз тотално ви изпуснах.

По диагонал прегледах огромния брой постове и видях много болни деца. Ужасно неприятно, дано са инциденти, които не се повтарят!

Честито на проходилите дечица!

Успех на работещите майки!

Аз започнах да работя по един проект от вкъщи и лудницата е пълна.  Crazy
Сополи, зъби, студ. Гадно е, но ще мине. Ходят сами. Имаме си често моменти на пълна тишина, които са признак на някаква пакост. Бяха намерили един изключен разклонител и така лукаво ми се ухилиха, когато ги спипах, че бъркат в него.  newsm36

Спокойни нощи ви пожелавам!

# 552
  • София
  • Мнения: 1 110
За болестите и имунитета: от опит - с батковците закъснях, но с Миа ще започна по-рано - плуване. Щом тръгнаха на плуване почти забравихме за болестите. Периодът обаче, съвпадна и с предучилищната, т.е. възрастта, в която спирали да боледуват, така че истината е някъде по средата.
Закаляване трябва да има - ски и плуване сме избрали ние. Ще видим при малката дали ще сработи.

# 553
  • Мнения: 20
Айде след дълго отсъствие и ние се завръщаме. Наскитосвахме се цяло лято, обикаляхме страната, (както се казва да я обикнем) но вече се завърнахме. Сега пък поработваме малко, но се надявам по-редовно да успявам да се разписвам.

За болестите и имунитета: от опит - с батковците закъснях, но с Миа ще започна по-рано - плуване. Щом тръгнаха на плуване почти забравихме за болестите.

Абсолютно съм съгласна. И нашата кака откакто е на плуване не е боледувала, а не е като да не е имала досег с болни (поне три пъти зарази дребната, но тя самата не боледува).
Сега на скоро пак беше болна скаридата, незнам какъв беше този вирус ама за четири часа три пъти вдигна над 40 градуса. Все са ми вдигали температура, ама такова чуда не бях виждала.

Иначе дребната си ходи, прави си бели и си е все толкова злояда както и преди, на годинката беше 7,500 и сега не мисля че е кой знае колко повече, ама здраве да е.

Щях и нещо друго да коментирам ама времето ме притиска , та само за какаото да ви попитам. Почти вскички писахте че не давате какао, но никой неписа конкретно защо, а аз давам 1-2 пъти седмично, че го имам и за полезно, та да не е аз да съм нещо в грешка, ако може някой да ме просветли.

# 554
  • Мнения: 129
Това с плуването ми се струва много разумна идея. Аз не мога да свикна, че боледуването е неизбежно и все искам нещо да правя за имунитета й, та плуването май ще е следващата мания на лудата майка в мен. Вие къде водите децата? Май не са много местата, където има плуване за бебета?
Вчера като ходихме при педи пак ми каза, че до 2-3 години не е хубаво да се пускат на ясла.  #Crazy Аз го ударих на размишления, но ММ ме поряза, че това са пълни глупости и детето няма вечно да боледува. Дано да е прав и нещата да се стабилизират. Ако това е прословутият силен имунитет да дълго кърмените бебета.... Сега ще се мъча да и подсиля организма й с шуслерови соли и пробиотик.
Покрай болестите съм се заредлила и с колд пач. Някоя от вас ползвала ли ги е за сваляне на температура? Помагат ли?
ymemansi, май добре си се адаптираш към промяната. Браво!
И последен въпрос, къде си постригвате бебоците? Ако знаете място около Mall Sofia, ще е идеално.

Общи условия

Активация на акаунт