Отговори
# 660
  • Мнения: 129
fiona, и моята дивачка чука по парното. Тия дни се е открехнала да ходи към спалнята или банята и да чука по вратата. Аз тези дни малко се виждам в чудо с нея, защото вратите на кухнята и хола не се затварят плътно и тя с лекота си ги отваря и тича из апартамента. Изтръпвам всеки път, че ще набара нещо, което е опасно за нея, а и не се отоплява лесно на широко отворени врати.
При нас ваксината за шарка май докара цили поне педи ги обясни с ваксината и растящите зъби тогава.
Аз вече почнах да се оглеждам за детегледачка, че яслата много скъпо взе да ни излиза, а и боледуването надминава и най-лошите ни очаквания. Миналия месец малката е била на два пъти по 3 часа, след това тръгнахме по болници и се лекуваме почти месец, та така за цялото отсъствие ни е приспадната половин такса и за 6 часа плащаме 120 лв.! Дано открия свястна жена, че ми е страшничко да оставя малката с непозната.
Иначе малката се чуди какви дивотии да измисли. Предната нощ беше заспала при нас и по едно време явно се е изправила в леглото, чух подхилкване и я видях как с усмивка и засилка ми се пльосна върху лицето.  Laughing Бърка по шкафовете, взема си клечка за уши и се опитва да си ги чисти; когато ни е ядосана, танцува специален танц, преди да се тръшне на земята; взема различни ключове и се опитва да отключи различни врати...
Относно килограмите, ние сме малко над 9 и сме 78 см, но съм доволна като се има предвид, че някои деца след престой в болница свалят по 2-3 килограма.

# 661
  • Мнения: 834
Сложих снимка с прическата, дано е сганало, че съм през телефона  Sunglasses
По парното и ние си дрънчим, ама не много често. Повече тропа по земята, напр. като хвърля играчки, за да види дали ще се счупят. Което пък го научи от дистанционните - хвърля ги силно по земята, докато се отвори капачето и изхвърчат батериите, за да ги ближе  Joy
А вчера пък срещнах съседката отдолу - нали сме при майка ми, и тя вместо здрасти ми вика "я да видя кой ми тропа вчера цял ден"  Joy А тя от едно време си е чувствителна на тази тема. Явно не сме от тихите  Joy

# 662
  • Мнения: 129
Ама и на мен ми стана любопитно със снимките. И аз искам да ги видя сладурковците...

# 663
  • Мнения: 1 073
... дистанционните - хвърля ги силно по земята, докато се отвори капачето и изхвърчат батериите...
Много често припознавам Коко в твоите думи Simple Smile

# 664
  • Мнения: 1 390
Мда, това с дистанционните е коронен номер. И после смуче батериите. Все едно няма достатъчно ток бясното шило... Joy

# 665
  • Мнения: 2 653
O, забравих другото любимо занимание- чукане по външната врата и кънти в целия вход като започнат да си подвикват там. Единият инцидентно се качи на кантара и мернах 9 и нещо кг. Нямам идея колко са високи. А клечките за уши са техните клечки за зъби. Понякога и на мен се опитват да ми наврат в устата. Но много често това ми е спасението да мога да им изрежа ноктите- давам кутията с клечките.

# 666
  • Мнения: 961
Ние много обичaме дa удряме по стъклaтa нa секциятa с кaквото  им е в ръцете.Телевизорa целият е нa мaлки пръстчетa  Grinning Зa килогрaми единият е 11 ,другият 10.Бързо нaвaксaхa,че сa един месец по рaно родени,не във всяко отношение обaче.Не успях дa кaчa снимките в общия aлбум зaтовa съм ги кaчилa отделно,aко някой може дa ги премести.

# 667
  • Мнения: 616
Разгледах снимките,страхотни са всички бебоци,качих и Диди  Grinning

# 668
  • Мнения: 48
Ехо, здравейте ☺ Честито на Мама Ирина и добре дошла в Пловдив (вече сме две Ирини от Пловдив в групата Laughing) Честит Рожден ден на патерица и на Десимира и Петрова!
И при нас си е щуреене и вихрене по цял ден. Даже сериозно мисля да взема от тия стълбички за кухнята, че мишето откача като правя нещо там и не вижда. Редовно ме преследва с една бъркалка да бъркаме заедно...но нали хвана черпака и на прощъпулника, та вече свикнах с кулинарната й мания hahaha
Вече спи веднъж на ден от около месец, но пък обяда стана кошмар за мен - или много й се спи, или не е огладняла още и едвам пробутвам половин порция... месото и рибата редовно го плюе, а хемоглобина не й е никак висок. Днес я записах на кухня, дано й хареса повече. За кг, няма 9.5 кг, 78 см. Иначе и ние се кърмим още, уж вечер и към 6ч сутринта, обаче тази нощ ме изненада с един рев към 3ч, но реших , че няма да се връщаме към безразборното кърмене  Naughty
Миналата седмица бяхме на концерт на възглавници и учудващо беба беше много кротка и наблюдаваше с интерес- е, предимно другите деца, де😆 но съм доволна, беше разнообразие и за двете ни.
Ymemansi, направо ти завиждам, че имаш вариант за работа вкъщи! Дано и за напред съвместяването да е безпроблемно  Wink
Пратете ми и на мен този логин, моля Party

# 669
  • Мнения: 834
... дистанционните - хвърля ги силно по земята, докато се отвори капачето и изхвърчат батериите...
Много често припознавам Коко в твоите думи Simple Smile
Като гледам май всички правят еднакви дивотии. Ама като се сетя пък, и ние навремето ближехме батерии, само че тези от 4.5V, плоските  Joy
Аз вече съм купила стълбичка от Икеа, досега я ползваше да се качва на дивана (вече може и без нея) или пък за стол, да си седи и си клати краката. Още не се е светнал, че може да си я занесе на друго място и да се качва нависоко  Joy, засега не мисля и аз да го светвам.

# 670
  • София
  • Мнения: 1 740
Здравейте.....нещо ви поизпуснах Simple Smile Сега гледах и аз снимките на сладурите Simple Smile много готини човече сме създали. Да са ни живи и здрави.

Ние си прекарахме супер във Велинград....друго си е детето ти да е здраво на почивка Simple Smile имаше голямо тичане след него, но то и тук го има, а там поне не чистя и готвя и е голямо разнообразие. Жалко че свърши. Все пак отказахме оферта от компанията за Нова Година за един хотел в Пловдив. Просто ще е голям зор с малкия и май пак семейно ще сме си в нас.

Сега се надявам за 5-ти да сме здрави, че да мине ваксината. Дано устискаме. Момичета давате ли вит. Д? Вече няма много слънце та даже май закъснявам да го включа пак. То и на себе си......миналата зима като почнах и аз да го пия сякаш се закрепих доста, все пак и аз имам нужда....то си е за имунитета.....

Ние няколко дни сме без сутрешен сън и няколко със.....просто не може още да се регулира....целия проблем е във ставането му сутрин, дали ще спи по-до късно или не.

Хайде това е от нас Simple Smile Да се готвим за обяд Simple Smile

# 671
  • Мнения: 198
Аз изобщо не съм спирала да давам витамин Д- цяло лято. Фонтанелата на Миа още не се е затворила и всеки месец на консултация педиатъра ме пита давам ли.
За спането- и при нас е голяма драма. Откакто сменихме времето започна за се буди в 6:30, съответно до 12:30 е абсурдно да издържи и още в 9 заспива. Е да, ама следобед в 14: не иска да заспива. Ужасно се мъчим и двете и аз всеки ден се заричам, че на следващия ден няма да я слагам сутринта да спи, и всеки път като започне да ми търка очи я слагам.. Зная, че е период и ще отмине, ама понякога нямам търпение и нерви.. Simple Smile
Иначе ние всички ваксини сме поставили- остава само един Пентаксим, на 16 м, който едва ли ще сложим, че пак нямало ваксини за нашите деца.
И да ви попитам- сега вече когато стомахчетата има са се регулирали, как давате новите храни- пак ли по няколко дни като постепенно увеличавате количеството или смело си давате цяла порция? Аз продължавам с бавното въвеждане, но се питам има ли проблем ако не е така.

# 672
  • Мнения: 834
Denni Iv аз поради същата причина махнах сутрешния сън, следобед беше малка драма. Сега заспива докато обядва  Joy Сега като спряхме и кърменето и е малко трудно, почти всеки ден с рев, но пробвам различни варианти, да видим кой ще стане. Днес го оставих в леглото с играчки. Около 40 мин. вилня, почна да плаче, взех го за гушкане, пак рев, пак го оставих в леглото и след 3 мин. спеше седнал  hahaha Само го хоризонтирах и спа 2 часа сам. Хареса ми този вариант, утре пак така  Party Дано стане.

# 673
  • Мнения: 616
И ние си вървим по старото време,събужда се към 7.30.С храненето обаче не вървим добре,май заради зъбите от 1 седмица караме предимно на солети,хляб,банани,кисело мляко,закуската поне горе-долу половината и изяжда и днеска общо взето е ял 1 път като изключим АМ-към 6 сутринта 150(не иска в момента повече) в 10 с 1000 зора малко кисело мляко с овесени ядки и круша,наобет в 1.30 не искаше да яде,заспа и стана 16.30 Shocked.Опитах се към 5 да дам обяда-пълен отказа,хапна малко кисело мляко,ще пробвам вечерята към 8 и после към 180мл АМ....За заспиването аз казах-гледах да го забаламосвам като му се приспи,но не да го държа насила буден естествено,ощ понякога спим по 2 пъти,ако е станал в 6 сутринта примерно..макар че може да заспи в 12 и да спи до 3 и пак е 1 сън...Така започна и сам да заспива-направо трупясва в кошарата...Труден стана обаче обяда-много му се спи и яде след съня,ама като е както днеска,стават само 3 яденета ,затова и добавих вечерта пак АМ

# 674
  • Мнения: 519
Спрях да давам Витамин Д.... вече от доста време, след консултация с педи. Последният път на прегледа нищо не каза, а й прегледа фонтанелата. Аз също нищо не напипвам, ама знае ли човек. Ще питам пак след две седмици обезателно!

Общи условия

Активация на акаунт