Парфюмни размисли и страсти - 192

  • 99 441
  • 762
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 1 974
KDS - Тъкмо на теб връщах отговор отговор за Boucheron Jaipur Homme, когато системата ме уведоми, че има ново пост от теб  bouquet

Та за Rasasi La Yuqawam - много сочна и хубава малина с отлична подложка от кожа, но не от типа стар колан или нещо ретро. Шокиран съм да проечета, че при WaltherP99 трайноста на La Yuqawam и Tuscan Leather е толкова малка - и двата при мен са безкрайно трайни, над 12 часа, а за La Yuqawam даже повече, с отличен шлейф. Дали си приличат - да определно, но Tuscan Leather ми се струва по-сух, сериозен и мрачен, докато La Yuqawam е по-плодов, сочен и лесен за носене/харесване.

KDS - споменаваш Boucheron Jaipur Homme - първите пъти, когато го тествах не ми допадна, но в последствие ме плени напълно и дори сега обмислям да го взема за зимата.
Фантастичен мъжки парфюм, изискан, елегантен, леко ретро, зимен, улегнал, който набляга най-вече  на канела и сладникави нюанси. Бях останал с впечетление, че ванилията е основен играч, но всъщност сега виждам, че изобщо няма ванилия в пирамидата!?
Както и да е - за мен си е мъжки аромат и по-трудно си го представям върху жена, но е напълно вероятно да стои хубаво и върху някоя дама с подчертан вкус към коледните уютни аромати, тип канела +  изкушаваща сладост.
Като качество, убеден съм на 100%, че е страхотен избор - за EDP варианта става въпрос.
Много богат и плътен аромат, който си струва, но като цяло е улегнал и трудно би се харесал на хора с вкус към по-модерните нюанси. На въпроса - става ли за унисекс - да, в най-студените дни, мисля, че би стоял еднакво добре на двата пола.

По-рано в темата виждам, че сте обсъждали и парфюмите с кафе.  Simple Smile
Имам няколко парфюма с изявени нотки на кафе и винаги ми е било любопитно, докъде може да се равие тази идея...
Един път бях близо до поръчам  следния парфюм - Legendary Fragrances Barista, по приятел от САЩ , но за жалост, се разколебах в последствие

http://www.fragrantica.com/perfume/Legendary-Fragrances/Barista-22896.html

И друг път тук сме дискутирали мъжкия Just Cavalli Gold for Him edp - знам, че не го харесвате, но аз го намирам за сравнително успешен парфюм с кафе, защото липсват подслаждащи нотки на ванилия, капучино, мляко, шоколад и тн, и парфюма за мен е  доста интересен и отличаващ се.

# 136
  • Франция
  • Мнения: 898
Получавал съм и комплименти,но и пролетта една мацка,която доста харесвам на срещата ни в One More Bar веднага отиде до тоалетна и като се върна ми каза "Това е най-гнусния и отвращаващ парфюм-5 минути се борих да не повърна" и си тръгна, като първата ни реална среща си остана и последна. Rage
Стават такива работи. С времето ще се научиш какви парфюми и най-вече в какви количества са подходящи за теб.  Laughing

# 137
  • Бургас
  • Мнения: 883
Deetron,   bouquet
Аз харесвам Just Cavalli Gold for Him. Не е нещо зашеметяващо, но никак не е лош.  Peace

# 138
  • Мнения: 515


От къде я поръча,че искам да пробвам един парфюм на Kilian,който го няма в магазина на Патрирха в София. Пак ще се повторя-ако решиш да го купиш intoxicated си вземи рефил.Пробвай ако можеш и другите аромати,които споменах ако можеш-intoxicated е страхотен,но доста линеен и за много хора не си заслужава парите и се спират на по-евтини кафе варианти. Peace

 
Скрит текст:
Мострата я поръчах от тук www.skins.nl
[/size]


# 139
  • София
  • Мнения: 849
Получавал съм и комплименти,но и пролетта една мацка,която доста харесвам на срещата ни в One More Bar веднага отиде до тоалетна и като се върна ми каза "Това е най-гнусния и отвращаващ парфюм-5 минути се борих да не повърна" и си тръгна, като първата ни реална среща си остана и последна. Rage

На първа среща, особено с парфюмно "нормален" човек, винаги safe парфюм  bowuu Помня в какъв размисъл бях при последната такава случка. Спрях се на Hermessence Epice Marine и не сгреших, вече е любим и на двама ни  Heart Eyes

# 140
  • Мнения: 566
За приятеля ми бях поръчала Tasmeem Men и Royale Blue.

Tasmeem Rasasi е доста интересен парфюм-весел,позитивен и различен и за цената си е повече от чудесен  Simple Smile

KDS - Тъкмо на теб връщах отговор отговор за Boucheron Jaipur Homme, когато системата ме уведоми, че има ново пост от теб  bouquet

Та за Rasasi La Yuqawam - много сочна и хубава малина с отлична подложка от кожа, но не от типа стар колан или нещо ретро. Шокиран съм да проечета, че при WaltherP99 трайноста на La Yuqawam и Tuscan Leather е толкова малка - и двата при мен са безкрайно трайни, над 12 часа, а за La Yuqawam даже повече, с отличен шлейф. Дали си приличат - да определно, но Tuscan Leather ми се струва по-сух, сериозен и мрачен, докато La Yuqawam е по-плодов, сочен и лесен за носене/харесване.


По-рано в темата виждам, че сте обсъждали и парфюмите с кафе.  Simple Smile
Имам няколко парфюма с изявени нотки на кафе и винаги ми е било любопитно, докъде може да се равие тази идея...
Един път бях близо до поръчам  следния парфюм - Legendary Fragrances Barista, по приятел от САЩ , но за жалост, се разколебах в последствие

http://www.fragrantica.com/perfume/Legendary-Fragrances/Barista-22896.html

Кожата ми е доста суха-супер малко неща се задържат на нея 8-10 часа и повече.Тази суха нотка при Tuscan Leather е част от усещането за к....н  , което доста хора имат.
Legendary Fragrances Barista  не е съвсем чисто кафе..т.е. представи си силно гъсто турски кафе,но с половин шот карамел и малко захар.Да кафето е осезаемо,но вече не е чисто-сладни си.
Беше ми подарък,но го размених с един приятел,който СУПЕР го хареса още при отварянето т.е. отворих го и го пръснах пред него.Предложи ми 150мл не отварян   The One for Men Dolce&Gabbana и 100мл отново неотварян Individuel Montblanc и честно казано не се и замислих  Sunglasses .
Между другото излязъл е Eau de Parfum на The One , който се надявам да реши проблема с уникалната нетрайност,на иначе повече от прекрасния парфюм.

Стават такива работи. С времето ще се научиш какви парфюми и най-вече в какви количества са подходящи за теб.  Laughing
+
На първа среща, особено с парфюмно "нормален" човек, винаги safe парфюм  bowuu Помня в какъв размисъл бях при последната такава случка. Спрях се на Hermessence Epice Marine и не сгреших, вече е любим и на двама ни  Heart Eyes

Купувам си и ползвам неща,които аз харесвам и ми допадат,а не за да съм приятен на някоя компания,или определено момиче.Тогава бързах да не закъснея,и направих грешката да се пръсна с първото нещо,което хванах без да мисля.В парфюмно отношение не се съобразявам с чуждото мнение,освен ако някой категорично не ми е споменал,че не понася някой аромат...и пак не винаги го спазвам  Mr. Green

# 141
  • София
  • Мнения: 849
На първа среща, особено с парфюмно "нормален" човек, винаги safe парфюм  bowuu Помня в какъв размисъл бях при последната такава случка. Спрях се на Hermessence Epice Marine и не сгреших, вече е любим и на двама ни  Heart Eyes

Купувам си и ползвам неща,които аз харесвам и ми допадат,а не за да съм приятен на някоя компания,или определено момиче.Тогава бързах да не закъснея,и направих грешката да се пръсна с първото нещо,което хванах без да мисля.В парфюмно отношение не се съобразявам с чуждото мнение,освен ако някой категорично не ми е споменал,че не понася някой аромат...и пак не винаги го спазвам  Mr. Green

Разбира се, че всеки сам преценява във всяка една ситуация дали да се съобрази с околните (това важи не само в парфюмно отношение). Но пък и ако изборът се окаже неудачен, няма как да се сърдиш ако отсрещната страна реагира негативно, както се е случило при теб  Peace

# 142
  • Мнения: 566
Elitsa_z така е  Peace Хем не харесвам въобще Musc ravageur , а и отлично знам,че доста хора не го харесват-вината си е изцяло моя.Просто такава остра реакция никога не съм имал...досега.И аз имам определени дамски парфюми,от които ми се повръща буквално , но не съм си позволявал никога да отреагирам така.Случката я споменах само като пример , колко противоречив парфюм е Musc ravageur-за един любим,но на други им се гади от него.   bouquet

# 143
  • София
  • Мнения: 849
Може пък и за добро да е било  Laughing Сега, съвсем нормално и разбираемо е да не ти е приятно някой да ти мирише така, че да ти се повдига. Съответно ако ти е мега зле - може и да реагираш по-остро отколкото при други обстоятелства. Но пък ако наистина харесваш човека, не пречи да му дадеш втори шанс.. пък макар и с уговорки да внимава какъв парфюм ще сложи  hahaha

Обаче пък такива парфюми, които не се харесват от масовата аудитория са много добро "оръжие" срещу натрапници  Twisted Evil Ако ти се чете назад, споделяла съм преди време случка за самолет, ченге и Черната орхидея (да не отегчавам аудиторията да я преразказвам  Wink )

# 144
  • Мнения: 516
Здравейте,може ли да Ви попитам къде във Варна се предлага този аромат? http://www.fragrantica.com/perfume/Miu-Miu/Miu-Miu-31468.html Много искам да го пробвам,сякаш в Дъглас не съм го виждала..... Heart Eyes

# 145
  • Мнения: 31 206
Все още не е дошъл в България. Не съм го виждала по списания и не знам дали въобще ще дойде.
Цитат
The first fragrance Miu Miu will be presented exclusively at Harrods in August 2015, while Neiman Marcusu and Bergdorf Goodman will host exclusive sales of the fragrance starting from September 2015 to December 2015.

# 146
  • Мнения: 516
В списание Cosmopolitan-септемврийското го видях ,пише "ексклузивно за Сефора".В София май вече е пристигнал  Simple Smile

# 147
  • Мнения: 31 206
Не съм го виждала в Сефора. Списанията ги дават еден месец напред, но щом пише значи ще дойде по някое време.

# 148
  • Мнения: 516
Ох,дано и във Варна да дойде........,но ме съмнява....

# 149
  • Germany
  • Мнения: 1 581
Бижута, Deziderata, впечатления вече?  newsm78 Да си посипвам ли главата с пепел. Нямам търпение да чуя и вашето мнение. Пиша от телефона и не мога да споделя впечатленията си за Sauvage и Lipstick Rose, по - късно ще го направя

Общи условия

Активация на акаунт