От коя възглавница сте доволни?

  • 71 121
  • 216
  •   1
Отговори
# 150
  • Враца
  • Мнения: 2 658
Има подобна възглавница, като Октаспринг.
На фирма Тед е и се казва  i-Springs Super Comfort Pillow .
Вчера я добавих в количката, при по-крупна покупка, оказа се че е изчерпана, днес пак я има..

# 151
  • Мнения: 29
На мен ми беше висока Etne, взех Olden, която е 8см. тя ми идва малко ниска, но установих, че е по-добре ниска отколкото висока.
От 2 месецa съм с Olden, доволна съм. Който харесва цяло парче мемори пяна, средно мека, ниска, препоръчвам с две ръце.
Всъщност беше права, висока е Etne. Имам напрежение във врата, станното е, че не всяка нощ, но все пак идва височка. И отново ще трябва да купувам възглавница. Накрая може и да се откажа от мемори пяната.

# 152
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Всъщност беше права, висока е Etne. Имам напрежение във врата, станното е, че не всяка нощ, но все пак идва височка. И отново ще трябва да купувам възглавница. Накрая може и да се откажа от мемори пяната.
Понякога не е от височината. Имала съм в живота си 2 възглавници с мемори пяна. Коренно различни бяха. На едната като лягах имах чувството, че врата ми е подпрян на камък и само след 30 мин бях скована. Другата е много по-мека и се води с термочувстявителна пяна.

# 153
  • София
  • Мнения: 10 309
На мен ми беше висока Etne, взех Olden, която е 8см. тя ми идва малко ниска, но установих, че е по-добре ниска отколкото висока.
От 2 месецa съм с Olden, доволна съм. Който харесва цяло парче мемори пяна, средно мека, ниска, препоръчвам с две ръце.
Всъщност беше права, висока е Etne. Имам напрежение във врата, станното е, че не всяка нощ, но все пак идва височка. И отново ще трябва да купувам възглавница. Накрая може и да се откажа от мемори пяната.

Аз пък купих Etne за проба, махнах и калъфа, уж да е по-ниска, но не е моята, висока ми е.

# 154
  • Мнения: 29
Аз пък май ще отида за Olden. Или направо за детската 😆 Найстина ми е приятна Etne като усещане на пяната, но си ми трябва по-ниска.
Джулая, проблема тук си е от височината, пяната е приятно мека, но врата ми си иска найстина ниска възглавница.

# 155
  • София
  • Мнения: 10 309
Аз пък май ще отида за Olden. Или направо за детската 😆 Найстина ми е приятна Etne като усещане на пяната, но си ми трябва по-ниска.
Джулая, проблема тук си е от височината, пяната е приятно мека, но врата ми си иска найстина ниска възглавница.

Така направих и аз след няколко нощи с Etne се върнах на  Olden. Но се оглеждам за нещо по средатта Mr. Green

# 156
  • Мнения: 29
nad_tab Ако намериш нещо по средата, моля те сподели. Взех Olden, но ми е твърдичка нещо и се върнах на Etne. Май трябва да спра опитите с мемори пяна, да си взема най-обикновена мека възглавница от силиконизирам пух и да си я сменявам през няколко месеца, като ги знам как бързо слягат. А найстина много исках мемори пяна.

# 157
  • Пловдив
  • Мнения: 1 567
Търся помощ и съвет за възглавница. Спя на Дормео класическа и съм много доволна от пълнежа фибри. Но заради проблеми с носа, трябва да спя на по-висока. Пробвах да сложа отдолу една доста ниска и върху нея моята, но започва да ме боли врата, защото височината идва някак рязко. Дали ако си купя по-голяма възглавница, която да мога да сложа и леко под раменете, ще реша проблема? Пълнежа трябва да е нещо, което не алергизира.
Ще съм много благодарна на всякакви идеи и съвети.

# 158
  • София
  • Мнения: 9 919
Доста практична за пътувания... на супер цена дополунощ!
В Юск 15 лв вместо 40лв Torpa.
https://jysk.bg/spalnya/vzglavnici/razlichni-vzglavnici/plus/vzg … nx2UhJFi06vVNJao8

Вече 3г ползвам мисля Еген... 12 или 14см мемори пяна... но гледам новите модификации калфите им са почти от синтетика... а на моята почна да се разкъсва - с бамбук е но всяка почти 100% материя /дебела/  от ест. материи е добре дошла за резервни калъфки, понеже лятото особено - ми се изпотява възгл-цата доста...  :/

# 159
  • София
  • Мнения: 5 011
Влизам с молба за съвет - търся възглавница за лятото - вентилираща, охлаждаща, изобщо подходяща срещу изпотяване.

# 160
  • Мнения: 864
@Prizma, и аз точно това се чудя за поредно лято.
От предишните ми проби-грешки съм си оставила Adry cool на ТЕД, Латекс анатомик на РосМари и една с уж охлаждаща мемори пяна, пак на ТЕД, която наистина има прохладно усещане при допир, но е 13см висока и ме заболява вратът от нея.
Сега разглеждам тази iSleep Cool Comfort

https://isleep.bg/cool-comfort-pillow
, но никъде не намирам отзиви - на размери изглежда добре, но ако мемори пяната е много твърда, не ми се дават пак 100лв за възглавница, която ще седи прибрана в шкафа...
Някой има ли идея за нея?

# 161
  • Мнения: 681
Мемори пяната запарва.

# 162
  • Мнения: 272
Здравейте , искам да си купя възглавница ,защото имам шипове на врата и болки във врата докато спя ,а в момента спя на някаква измислена възглавница и не ми е удобна . Ориентирам се към Тед ,но се чудя коя да взема . Спя на една страна и до колкото видях от техния клип трябва да е по-високо . За сега се спирам на тези ,но нямам никакво наблюдение  като цяло :

https://ted.bg/v-zglavnica-memo-adapt-memo-adapt/

https://ted.bg/v-zglavnica-action-man-aero-memory/

https://ted.bg/v-zglavnica-argan-deluxe-aero-memory/


# 163
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Аз съм с дискова херния и шипове на врата и съм избрала като цяло анатомична/ортопедична възглавница (с извивки). Не съм с ТЕД

# 164
  • Мнения: 272
И как си доволна ли си от нея ? Болките намаляха ли ?

Общи условия

Активация на акаунт