От коя възглавница сте доволни?

  • 71 307
  • 216
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1 988
Тази, която съм харесала е с някакви вълнени перли, цената е ок - 65лв. Обещават буквално чудеса - без болки във врата, без изпотяване през лятото. От телефона не мога да кача линк - на фирма odeala.bg

# 136
  • Мнения: 176
Джулая, благодаря ти.
Поръчах моята за 30 евро. Последно за децата бях поръчала пак от там за 40 евро два броя. Ако знаех, щях да поръчам още един комплект.

# 137
  • Мнения: 11 642

Преди повече от десет годи поръчах такава възглавница от Ла редут, тъй като си имах проблеми с врата. Тя отдавна си изби парите, но аз не мога да намеря същата. Все още спя на нея, но имам нужда да я подменя.Ще съм благодарна ако някой може да ми помогне да я открия и закупя.
Octasmart се наричат тези.

# 138
  • София
  • Мнения: 11 994
Дормео Октаспринг 16 см е най-добрата за мен възглавница, но трябва да е съчетана с твърд матрак.
Ако матракът е среден по твърдост или мек, възглавницата не ми е толкова удобна.

# 139
  • Мнения: 682
На Темпур-традиционната,но цената е доста висока.

# 140
  • София
  • Мнения: 10 320
От години бях доволна от една турска на Othelo, цяло парче мемори пяна с каналчета, но и беше време за смяна и купих подобна от Юск, удобна е, но е по-тънка... за тези които обичат тънки, средно твърди възглавници е много добро попадение.

# 141
  • Мнения: 41 046
Аз имам тази от Юск, нарочно търсих тънка. За зимата ми е много удобна, но лятото много се потя на нея. За лятото си купих някаква с пълнеж от разни силиконизирани семена. Не е мека, но заема формата на главата и не запарва.

# 142
  • София
  • Мнения: 10 320
Аз имам тази от Юск, нарочно търсих тънка. За зимата ми е много удобна, но лятото много се потя на нея. За лятото си купих някаква с пълнеж от разни силиконизирани семена. Не е мека, но заема формата на главата и не запарва.

От един месец ми е, има време да я тествам и в топло време Simple Smile

Иначе за мен, възглавницата е по-важна от матрака за добър сън.

# 143
  • Мнения: 865
Заради вашите идеи днес специално през Дормео минах да търся Октаспринг! Satisfied
Оказа се, че отдавна е изчерпана по магазините и в сайта им, което може би е добре, защото като нищо щях и нея да добавя към колекцията...
След всички, които съм тествала, от около година мога да спя само на анатомичната ми латексова възглавница на РосМари, а лятото - на охлаждащата AdriCool на ТЕД, която през зимата ми е неудобна.
Имам и една мое "производство", веднъж ми дойде гениалната идея да накъсам цяла възглавница от мемори пяна на малки късчета, та дано стане по-удобна така...
Взе, че стана. Много е мека и удобна!

# 144
  • Мнения: 36
Купувала съм всякакви: с мемори пяна, с охлаждане, с дунапрен, с упора, без упора, със сребърни частички, с бамбукови и какви ли още не....единствено от Jysk една с гъши пух ми пасна, така че да не ме боли нищо и нищо да не ми изтръпва.
Взех я на намаление миналата есен за около 50 лв и съм супер доволна

# 145
  • София
  • Мнения: 10 320
Купувала съм всякакви: с мемори пяна, с охлаждане, с дунапрен, с упора, без упора, със сребърни частички, с бамбукови и какви ли още не....единствено от Jysk една с гъши пух ми пасна, така че да не ме боли нищо и нищо да не ми изтръпва.
Взех я на намаление миналата есен за около 50 лв и съм супер доволна

Много сме различни, много ми е мека тази от гъши пух и моята е от Юск, така си седи, на никой у нас не му хареса.

# 146
  • Мнения: 682
Аз от скоро съм със шипове във врата и търся ортопедична възглавница.
Някой има ли впечатления от такава възглавница?

# 147
  • Мнения: 29
Аз от скоро съм със шипове във врата и търся ортопедична възглавница.
Някой има ли впечатления от такава възглавница?
Май е доста индивидуално това с възглавниците, сигурно за това никой не Ви отговори. И аз съм със шипчета и чаках да видя какво ще Ви препоръчат, но накрая стрелях на сляпо. Съвета ми е да отидете на място в магазин и да пробвате, като не се срамувайте да лежите повече време и във всякакви пози, за да добиете представа. Все пак възглавницата си е важно нещо, а шоурумите са за това.
Ще разкажа как избрах аз. Отдавна беше време да сменя моята, вече крайно издъхнала възглавница. Приятеля ми отиде да търси за себе си (с надеждата да намали хъркането) и докато той пробваше разни супер ужасни високи и твърди възглавници в магазина на Тед аз видях някаква нова (за мен) звезда в асортимента им. 3 action man, черна възглавница от мемори пяна обогатена с някакви антибактериални бамбукови екстри и на дупчици за по-добра циркулация на въздуха и "охлаждане" . Нямах намерение да взимам от Тед, защото имах Adry Cool с "охлаждащия" гел и ми беше твърда и висока, но продавачката я похвали като мека възглавница за тийнейджъри, тийн отдавна не съм, но полюбопитствах и я пробвах. Да найстина се оказа мекичка, особено сравнена с камъка дуо комфорт, който си избра приятеля ми. Та взехме и нея и щастлива, че не съм обикаляла много за възглавница (както предвиждах) си легнах. Мека мека, обаче пак висока за мен, 12 см само, но имах напрежение във врата и на другия ден ходех скована. Обичам много меки и сравнително ниски възглавници. Иначе е добра за хора които предпочитат по-високи и не толкова твърди възглавници. Та така започна голямото търсене. Започнах да търся в нета възглавница от мемори пяна с височина 8-10 см. Защо така съм се хванала за тази мемори пяна и аз не знам, голям мерак, а имам лош опит и със Сиена гел на Дормео, чиято нарязана "пяна" напълно изтърбуших и замених със силиконов пух, всъщност това е изстрадалата ми стара възглавница, пак беше обшита отвътре с някакво тънко парче уж мемори.
Харесах няколко, едната беше dormina forma m, видях че я има в хепи дриймс и тъй като имам наблизо отидох да изпробвам и се влюбих. По-нисичка 10см и мека, също с дупчици, но за разлика от тази на Тед с не толкова дунапреново усещане, някак по-еластична. Обаче 100лв! Та тук прочетох, че някой препоръчва wellpur на jysk, видях че са и на промоция и отидох да пробвам и там, бая си полежах на много и различни възглавници. Момичетата казаха спокойно да си взимам която искам и да лежа колкото искам докато реша, и не ми висяха над главата. Спрях се на модела Etne 11см, който ми се стори много сходен с тази на dormina в която се влюбих, ако не същото усещане, то много много подобно, разликата която видях е, че Etne няма дупчици (в хепи дриймс беше неудобно да полежа хубаво, заради несговорчивата продавачка). И реших да заложа на нея, примамена и от голямото намаление, взех я за 45лв.Имаха и с височина 8см,но ми се стори една идея по-твърда. Пробвах и няколко анатомични, но също ми се сториха някак по-твърди, не толкова еластични. Та вече седмица съм с нея, щеше да е хубаво да е 9-10см, но това че е мекичка компенсира. Открих, че ако я извадя от калъфа с който идва става една идея по-мека с него пък дава усещане за повече опора на врата. Харесва ми, а за цената си е просто чудесна, въпреки че пак има момент на свикване. Но определено се доближава до предствата ми какво трябва да е усещането от мемори пяната.
Та съвета ми е отидете някъде, пробвайте и ще се радвам да пишете после на каква сте се спрели Blush

Последна редакция: нд, 13 мар 2022, 20:16 от Snowbell_

# 148
  • София
  • Мнения: 10 320
На мен ми беше висока Etne, взех Olden, която е 8см. тя ми идва малко ниска, но установих, че е по-добре ниска отколкото висока.
От 2 месецa съм с Olden, доволна съм. Който харесва цяло парче мемори пяна, средно мека, ниска, препоръчвам с две ръце.

Последна редакция: пн, 14 мар 2022, 19:56 от nad_tab

# 149
  • Мнения: 29
И на мен ми е малко висока, но ми се стори по-мека, а и olden беше някак много мъничка като цяло. Въпреки, че се подвоумих малко. Махнах калъфа на etne и ми стана още по-удобна, е имах момент на свикване, но за пръв път изкарвам над седмица с възглавница от мемори пяна, всички преди това бяха неописуемо твърди, чак да те заболи ухото Sweat Smile и много високи.

Общи условия

Активация на акаунт