Добре дошли в ПЕТИ клас!

  • 54 760
  • 741
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 2 755
Деска, поздравления, а ФВС не го мисли. Може спокойно да си го компенсирате с разходки и плуване /ако му е разрешено/.
TanyaMG , весело изкарване на рождения ден!  Simple Smile

# 136
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Благодаря ви ,  Hug,да сте здрави и вие ,че това си е най-важното!

Тонита ,само плуване и каране на колело му е разрешено. За 1вото не иска и да чуе ,как ли не го увещавам . ooooh! Колело кара поне тук из нашите чукари.

# 137
  • Мнения: 9 908
е,х, как съм ви изтървала! Чудих се няколко дни зашо никой не е  писал и докато открия новата тема....


ние успешно тръгнахме тук на училище, домашни ще се дават от третата седмица и ще са само онлайн, няма да има тетрадки за домашно. Засега плавно се влиза в средата на 5 клас.
вкъщи Деян поиска да започне учебника по математика и му разреших първия урок за естествените числа, защото информацията ми изглежда една идея по-академично поднесена вече и ще имаме нужда от повече време и работа, да не закъсаме по средата на годината.
Прочете и първия урок по ЧиП, и там изглежда интересно.

полезната матемаика не купих, зашото в тази за 4 клас открихме грешки - не ги помня, ако ме питате.

Деска, колело и плуване е толкова хубаво, дано му хрумне друго Simple Smile и дано са ви все така изследванията!

Деян е дребен като цяло, 135 см, 29 кг, 35 номер обувки. Всички сме дребни вкъщи.

Последна редакция: нд, 06 сеп 2015, 09:39 от тити

# 138
  • София
  • Мнения: 38 905
Сметнах сумата за учебни тетрадки, атласи, карти - към 60 лв. излизат.

# 139
  • Мнения: 2 760
Вашите дъщери имат ли вече цикъл, извинете за въпроса Embarassed Моята щерка е вече "госпожица" от два месеца и се тревожа как ще се оправя в училище, тя вкъщи не смогва да се опази, явно на мен се е метнала с тежките мъки. Може ли класната да я освободи, ако трябва да се прибере и преобуе или да не играе физическо, ако много й е зле? Става й лошо и й се гади, дано се нормализират нещата.

# 140
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Моята все още няма, кака и ще бъде в 8-и клас тази година и тя все още няма.  Rolling Eyes Като ги гледам, малкото ще е скоро, по-бързо се развива от голямата.

# 141
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Вашите дъщери имат ли вече цикъл, извинете за въпроса Embarassed Моята щерка е вече "госпожица" от два месеца и се тревожа как ще се оправя в училище, тя вкъщи не смогва да се опази, явно на мен се е метнала с тежките мъки. Може ли класната да я освободи, ако трябва да се прибере и преобуе или да не играе физическо, ако много й е зле? Става й лошо и й се гади, дано се нормализират нещата.

Монтесори, може ли да ти отговоря аз, въпреки, че имам 11-годишно момче, а не момиче?  Embarassed

На мен самата ми дойде МЦ на 10 години и половина. В пети клас вече бях с цикъл, първото момиче в класа. Говоря все пак за далечната 1988 - 1989 година. Сега не знам как е вече, с тази акцелерация. Трудно ми беше много в училище, няма да те лъжа!  Blush  Ама много трудно... Говорих с другаря по физическо, той беше наясно и винаги ме освобождаваше от занятия, когато го помолех. Много често се цапах също така  Blush и се прибирах вкъщи да се мия и преобувам. Тогава превръзките не бяха толкова хубави, каквито са сега обаче. Училището много ли ви е далеч от вкъщи или е близо?

# 142
  • Мнения: 2 760
Привет, благодаря за отговорите Hug
Как помниш какво е било на тази възраст, аз явно съм много одъртяла Joy На мен ми дойде на 11 години и само това помня.
Училището е далеч, освен това е ново...не ми се иска да си помислям какво ще стане, ако недай боже, й дойде, докато е в час и тя не се усети, каквито са жестоки децата, ще я скъсат от подигравки. Др

Да споделя още нещо, което забелязах - два-три месеца преди първия цикъл дъщеря ми беше нетърпима - кълбо от нерви, заядлива, разплакваше се от най-малкото нещо. Не я свърташе на едно място - както седи на стола, изведнъж скача и започва да тича из стаята на 4 крака  Laughing Явно са бъкали хормоните, кой да предположи? С първия цикъл още се успокои и сега е най-разбраното и мило дете, каквато беше и преди.

# 143
  • София
  • Мнения: 1 040
Здравейте, учебните тетрадки ние ли ги купуваме? За атласи и помагала е ясно.Мерси Hug

# 144
  • Мнения: 4 915
Здравейте,
Отдавна не съм влизала в темата, може да сте го коментирали.

Мисля да запиша щерката в Аво Бел на английски, филиалът на Дондуков.
Някое от вашите деца да ги посещава?

Другото, което леко ме притеснява е, че ще трябва с градския транспорт да се мандахерца до там. От Плиска с тролей и после на връщане с още 2 транспортни средства. Нали не е единственото дете, което пътува само, щото баба й вече вдигна кръвно само при споменаването, че трябва да пътува така.  Simple Smile

Друг въпрос: откъде купувате обувки за порасналите крачета?

# 145
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Moето също пътува само.  Peace
За обувки, носи предимно кецове и маратонки, та нямаме проблеми.

# 146
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Привет, благодаря за отговорите Hug
Как помниш какво е било на тази възраст, аз явно съм много одъртяла Joy На мен ми дойде на 11 години и само това помня.
Училището е далеч, освен това е ново...не ми се иска да си помислям какво ще стане, ако недай боже, й дойде, докато е в час и тя не се усети, каквито са жестоки децата, ще я скъсат от подигравки. Др

Да споделя още нещо, което забелязах - два-три месеца преди първия цикъл дъщеря ми беше нетърпима - кълбо от нерви, заядлива, разплакваше се от най-малкото нещо. Не я свърташе на едно място - както седи на стола, изведнъж скача и започва да тича из стаята на 4 крака  Laughing Явно са бъкали хормоните, кой да предположи? С първия цикъл още се успокои и сега е най-разбраното и мило дете, каквато беше и преди.

Помня, защото имах проблеми, свързани с цикъла ми. Обилно течение, цапане, първа в класа. Много вълнения си бяха. И да, веднъж ми се случи това. Изпитваха ме на дъската и протекох. Целият клас се смее, а аз червена като божур. Не го пожелавам никому!  Blush

# 147
  • София
  • Мнения: 1 285
Савина, учебните тетрадки ги купуваме ние, да. По-напред в темата имаше калкулация за около 60 лева за учебни тетрадки и помагала.

За обувки за момиче - купувам от Колев и Колев. 39 номер. Кожени отвътре гледам да са, защото и се потят краката. Гледам и да си ги харесва, защото не всички модели са красиви в големите номера. Иначе - дамски щандове вече, а скоро и за дрехи ще сме така.

За цикъла. Сега има хубави превръзки, тънки, удобни. Аз в най-тежките 1 и 2 ден ползвам нощни. Честата смяна е решение, мисля. Аз преподавам по 6 часа права без да сядам и почти всяка почивка тичам в тоалетната. Имала съм ужасни случаи, прала съм панталон в тоалетната, но това на стари години. Аз започнах на 11 години, тежкото е сега, не тогава. Но бях първа в класа и умирах от срам. Девойката засега не е в джаза, но това ни чака.

# 148
  • София
  • Мнения: 9 887
В класа на дъщеря ми има майка, която ми сподели, че детето и вече има цикъл. Може и други да има. Ще започнат вече, нормално е.
Моята дъщеря няма.
С добри превръзки и често ходене до тоалетната няма да има проблем. Въпросът е, че цикълът е нередовен в началото при девойките и не знаеш кога ще те изненада.
Моя близка ми каза, че от 5 клас ще слага в раницата на детето си превръзка, да има за всеки случай. Нищо, че детето и още няма цикъл.
 Обувки и ние купуваме от Колев и Колев, а маратонки в последно време от Декатлон. Последно взехме чудни кецове от аутлета на КиК на ул. Самуил.

Аз се чудя за учебните тетрадки нещо. Няма да имаме родителска среща в началото, чак края на септември. Това ще рече, че на децата ще бъде казвано какви учебни тетрадки да се купуват ли? Ако е така, то моята щерка сто процента нещо ще обърка в записването. Tired

# 149
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Лулу, Hug

Цикъл още няма, отказва да разговаря с мен по въпроса особено, опитах се да повдигна темата, за да я подготвя, само се врътна и каза: "Гнусотии не ми се слушат точно сега!". Тресат я хормоните доста... Crazy На мен самата ми дойде на 12 год. vihrogonche, много неприятно преживяване си имала, ужас!


Друг въпрос: откъде купувате обувки за порасналите крачета?


Болната ми тема - Симона има дълъг и тесен крак, при това е почти дюстабан. Кецове и затворени обувки й купувам онлайн, с тях няма проблеми, но намирането на подходящи балеринки и сандали е много трудна задача - обикаляме по магазините като щурави, пробва по 50-60 чифта, докато й пасне някой на крачето ooooh!. Последно купихме балеринки от Паоло Ботичели, нищо, че са изкуственяци, удобни са й, хареса ги... аз си отдъхнах до пролетта. Crazy

Днес ни излязоха списъците за 5 клас, доволна съм - само 21 деца ще са в класа, в паралелката, в която исках, ще е. Peace

Общи условия

Активация на акаунт