Детски ясли

  • 2 613
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
Цитат на: Anonymous
Вече се получи някаква яснота по моя проблем с таксите за детска градина за моите деца. Praynig  Оказва се че големия ми син тъй като е на 9 години вече не е в детско заведение, а в училище. Затова за единия близнак ще плащам цяла такса, а другия тъй като е трето дете е безплатно. Twisted Evil  Twisted Evil  Имам чувството че пак нещо ме пързалят (нали близнаците се водят в моя случай и двамата трето дете). Не знам вече към кого да се обръщам. В скоро време предстояла сесия на Общинския съвет на която трябва да се реши този проблем но кога ще е и какво ще се реши никой не знае.

Това съм аз galja_vlb но нещо сгафих с пускането.

# 16
  • Мнения: 1 092
имам огромен проблем-не ни вземат в градина.подадох молба април месец в една градина,от там ми обещават че ще ги вземат,въпреки че ням,ало места ,защото са близнаци.юли месец се организира среща на която пак потвърдиха приема даже уточнихме на коя дата ще ги заведа.месец по кусно ми звъни директорката и ми казва че няма да ги вземе-нямало места-НО НАЛИ ОБЕщА-ще полудея,сега след като подадох молби в още две градини чакам резултати....кажете нещо .....помогнете,към кои да се обърна за помощ

# 17
  • България-София
  • Мнения: 573
Не ми стана ясно дали яслата е в района ти. Ако да - бъди настоятелна, да не кажа нахална, искай обяснение за причината,  по която не ви приемат след като си подала молба навреме и са ви "приели на първо четене". Кажи че ще търсиш обяснение от Ройонния инспекторат / мисля нещо такова беше - има писано по темите за дет. градини тук във форума/ за дискриминация на тема близнаци. Успех

# 18
  • Мнения: 4 244
Информация за яслите можеш да получиш и в Наши деца, към Библиотеката май има закрепен списък с яслите и детските градини

Аз имам друго питане - каква е практиката в България с близнаците?
При нас са в различни групи за да си починели един от друг, и в учлище ги слагат в различни паралелки

# 19
  • България-София
  • Мнения: 573

Аз имам друго питане - каква е практиката в България с близнаците?
При нас са в различни групи за да си починели един от друг, и в учлище ги слагат в различни паралелки

 В  Израел е същата практика.

Доколкото знам в БГ е точно обратното, на шега ми казват, че ако учат в БГ, когато кандидатстват,ако приемат единия -  влиза и другия/ гадничко за децата които са учили и за стотни не влизат, а твойто с 2,25 е вътре Mr. Green/

# 20
  • Мнения: 183
Точно така е. Може и да е гадничко, но аз се радвам, защото още от сега на едната и дай книжка, а на другата нещо което да чупи и къса - та си правя изводи, дано да бъркам!

Общи условия

Активация на акаунт