Падна от леглото и......

  • 1 324
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 150
хсега съм и купила каска за прохождане и съм спокойна, че паданията са "олекотени"!

 hahaha newsm62
ВЕРВАЙ МИ!  Party Party Party Party

Като заживееш във Враня  Joy



По темата, Вики е падал няколко пъти, нищо му нямаше да чукам на дърво

# 16
  • Мнения: 2 959
И Дана ми е падала от спалнята, така че спокойно. За твое собствено успокоение ако искаш се обади на педито си. Стискам палци всичко да е наред с бебока. Hug

# 17
  • Мнения: 3 537
И Дана ми е падала от спалнята, така че спокойно. За твое собствено успокоение ако искаш се обади на педито си. Стискам палци всичко да е наред с бебока. Hug
Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 39 770
Нина ами нищо особено не й правиха на Дияна в Пирогов. Питаха имала ли е симптоми. Опипаха тук, там, провериха моторика на ръце, крака.
А аз като видях бебенца с гипсирани ръчички... и си казах "аз се притеснявам... за дреболия"

# 19
  • Мнения: 2 957
Падна в 8 ч сутринта.Сега е вече 17ч, и промяна в поведението и не виждам-не е повръщала,не е сънлива,хапва си добре,всичко си е както обикновенно!Възможно ли е утре или след дни ,да се появят някакви промени в детето?Съжалявам за тия въпроси ,но съм адски притеснена! EmbarassedВсъщност,ако отидем на доктор-това ли ще и бъде прегледа?Какво им правят?Понеже не искам да я облъчват,за да я снимат!Благодаря ви !!! Hug

Според мен можеш да бъдеш спокойна   action032 Нищо и няма на бебка Simple Smile
Моето бебоче падна когато беше на 2-3 месеца и направо се бях побъркала.Ходихме до спешният център,където му правиха ренгенова снимка и след това скенер,но слава богу всичко беше ок.Спомням си че първото нещо за което ме питаха всички лекари беше дали е изплакал веднага след падането.

# 20
  • Мнения: 670
Още не сме падали... Побърквам от мисълта, че може да се нарани. Мисля, че е най-добре да заведещ беба на лекар. Ще я прегледат и така ще бъдеш сигурна, че всичко е наред. Ако седиш в къщи и само се питаш дали всичко е ок.. да не би да й има нещо.. само ще се психясаш още повече.

# 21
  • Мнения: 144
   nina , не се притеснявай , главите на бебетата са устроени така, че много трудно могат да се счупят. Костите не са чак толкова твърди, а и фонтанелата е отворена . Най-много някой хематом да се получи , който след време ще се резорбира.
   От сега нататък ще трябва да си много внимателна , по-добре го оставяй на земята бебчето , когато не си в стаята .

# 22
  • Мнения: 7 391
                      Мамче,първо да те успокоя малко челото е най-безопасната част от детската главичка при падане,костта е най-здрава.Много по-слаби удари на друго място са пъти по-опасни.Нашият юнак падна на 9 месеца от дивана на теракот като видях цицината на челото му свят ми се зави/а работя с деца/ такова нещо не бях виждала.Веднага изплака,погледа му беше координиран,следеше движения и другите сиптоми ги нямаше/за комоцио говоря/Счупването на тази възраст е почти невъзможно,не знам какъв трябва да е удара като сила за да се получи подобно нещо.Първо веднага се слага лед или нещо студено,за да не се разнася хематома/т.с. да се спре кръвотечението ако има такова дори да не го виждаш.А при по-леки удари след това може да се намаже с олио за да не се разраства синината и да не е толкова интензивно посиняването.За успокоение може да се обадиш на лекаря си,но като не искаш да го видят на рентген или скенер,не зная доколко може да ти помогне.Бебчо не може да обясни или да каже какво му е.Вярвам,че беба е добре.Поздрави.

Общи условия

Активация на акаунт