въпрос за дуфастон

  • 3 571
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 259
Сега намерих тази тема и  имам следния въпрос.Ходих на фоликуметрия.На 12 ден имах фоликул 18мм,на 22 беше 27-28 мм,това е на ляв яйчник.На десен ми откри две кисти или незнам точно какво ,нещо смутолеви.Изписа ми Дуфастон.Следващия месец пак на фоликуметрия и така още 3 месеца,следват 5-6 инсиминации и след това като краен вариант инвитро.Въпросът ми е каква роля играе Дуфастона при мен при полужение ,че имам киста а и докторката каза че фоликула в ляво е станал на киста вече?Незнам дали ме разбрах те?
        А с килцата как сте?И това ме притеснява.И без това са ми множко.Все хормони и хормони..........

Последна редакция: нд, 22 окт 2006, 17:48 от valikir

# 16
  • Мнения: 21
Здравейте,
Аз съм бременна в 11та седмица. Някъде към 8-9 седмица получих зацапване /много леко кървене/ и гинеколожката ми изписа Дуфастон. Някой друг приемал ли е това хапче по такава причина и как му е подействало?
Апропо,
сега вече съм добре , но все още усещам лека тежест или болка ниско долу - трябва ли да се притеснявам? Другата седмица съм на лекар - много съм нетърпелива да узная всичко наред ли е ....

# 17
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
valikir, аз не виждам някаква връзка между повечкото килца и приема на дуфастон - при мен наднорменото тегло се нормализира след прием на Метфогама и строг хранителен режим. Дуфастона в случай като твоя се изписва предимно за да предизвика менструация, но ако междувременно (преди приема) е настъпило оплождане, дуфастона запазва и подпомага бременността.
fani_80, аз прокървих в 10г.с и пих Дуфастон до 17г.с включително. Определено помогна - имах отлепяне на плодния сак, което изчезна. Тежест и аз чувствах, но само когато се опитвах да ходя повечко пеш или ме тормозеха много на работа.

Общи условия

Активация на акаунт