Отговори
# 735
  • Варна
  • Мнения: 1 149
Cutie Honey,Lunichka 321 честит рожден ден на патерички. Да сте живи и здрави, лека и безпрблемна бременност и живи и здрави бебчета през март
Stef.  и моята плацента е близко до цервикалния канал и затова лежа през повечето време а и съм и със зацапване. По принцип се надявам да се вдигне, като преместването на плацентата не би трябвало да е задължително свързано с нейното отлепване.

Здравей, имаш ли представа как седят нещата с пътуването. Докторката каза, че не е проблем, но ме е страх, пътуваме за Анталия след 2 седмици
Аз трябва предимно да лежа, защото със зацапване вече от 2 седмици, а преди това бях и в болницата с доста обилно кървене и на мен не ми е препоръчително да пътувам и въобще избягвам максимално движението, въпреки че с малката е трудничко. Когато има кой да я гледа предимно си лежа.

# 736
  • Мнения: 39
Здравейте, отново и от мен. Отдавна не съм се включвала, че покрай отлепването на плодния сак много се бях притеснила. Сега вече нещата са по-добре, затова смея и аз да се регистрирам:
термин:13.03.2016; първа бременност, 29 г., София. По мнение на следящата ме докторка от прегледа преди седмица чакаме момченце.
Искам да ви питам (тези от вас,които са от София) къде ходихте/ще ходите на ФМ и колко ви вземат за ФМ и БХС? Аз ходих на ранна ФМ +БХС в МЦ Асцендент,(БХС го правят в НГЛ,а в центъра само вземат кръв и правят ФМ - д-р Ралица Василева) Общо БХС+ФМ ми беше 100 лв. Много се чудя дали следващия път да ходя пак там, д-р Василева беше мила, но като цяло никъде не можах да намеря мнения за този център и апаратурата му, а останах с впечатление, че ФМ предимно в Майчин дом се прави.

# 737
  • Мнения: X
И моята плацента е ниско разположена, но при условие, че не създава проблеми няма място за притеснение. Има време, разположението се променя.
За ФМ има толкова писано в Интернет, че който го интересува може да намери всякаква информация. Скрининга в 15-19 с. е излишен, ако резултатите са ок, защото достоверността му е 75%, докато на ранния е към 90%. Аз исках да си правя и него, но доктора ме отказа. Късната ФМ е задължителна за мен в 21в., защото дава много информация за органите на бебето.

# 738
  • Мнения: 534
Lilka аз си правих БХС и ФМ в медицински център Фемина 140 лв. всичко ми излезна...намира се до сточна гара.Аз също няма да правя късен БХС защото всичко ми е 1:100000,само късната ФМ и това е. Simple Smile

# 739
  • Мнения: X
Аз за "Фемина" съм чела само хубави неща, моята ФМ я правих в Св. Петка при д-р Стратиева, заради отличното й СВ и лични предишни впечатления.

# 740
  • Мнения: 534
Ох момичета аз съм под голямо напрежение Sad и не знам как да се успокоя,за да не се отрази на бебчо.С моя приятел сме в много лоши отношения и не знам как да се справя с това Sad

# 741
  • Мнения: 550
Меги, това временно ли е, или постоянно сте така? Успокой се, кажи му да не те притеснява, да мисли за бебето -отразява се и на него, пък и не само за бебето - да помисли и за теб

# 742
  • Мнения: 534
Ами от известно време е така,не ме разбира,не знам точно,но не са добре нещата от както забременях Sad

# 743
  • Мнения: 550
От колко време сте заедно? Той как прие новината?

# 744
  • Мнения: 33
Ами от известно време е така,не ме разбира,не знам точно,но не са добре нещата от както забременях Sad
   
Съжалявам, че преминаваш през подобно изпитание, дано всичко се подреди и отношенията Ви потръгнат. Старай се в името на бебчо максимално да си спокойна и да не се тормозиш.
Момичета аз имам една тревога, от както съм бременна имам бяло-жълтеникаво течение на ЖК ,докторката каза, че не трябва да се претеснявам,но не ме е преглеждала и не е взимала секрет. Чудя се дали да не потърся друго мнение 😕

# 745
  • Мнения: 9 276
Ох момичета аз съм под голямо напрежение Sad и не знам как да се успокоя,за да не се отрази на бебчо.С моя приятел сме в много лоши отношения и не знам как да се справя с това Sad

Мила, опитай се да се успокоиш. Казваш, че нещата са се влошили откакто си бременна. Явно и двамата сте много напрегнати от новата ситуация и сигурно затова се карате. Съвсем нормално е и той да се притеснява дали ще се справи и т.н.
Най-добре е да се опитате да поговорите нормално и да си изясните кой какво го тревожи, а другият да прояви разбиране. Сподели с него, че и на теб ти е тежко и освен всичко останало тялото ти е подложено на огромен стрес и той трябва да е по-внимателен.

Успех.  bouquet

# 746
  • Мнения: 534
Ох милички благодаря ви много за милите думи..Говорили сме много,просто времето ще отсее къде се крие истината,надявам се само да успея да съм по-спокойна,защото никой мъж на земята не е по-важен от този,който расте в мен..много сте мили :*

# 747
  • София
  • Мнения: 983
Neve88, ФМ са 3: 11-14 г.с (оптимално 12); 18-23 (оптимално 20); 28-32 (оптимално 30), не знам откъде идва това разминаване в информацията ни newsm78
Аз съм правила ФМ във Фемина, МЦ Марковс и МБАЛ Надежда,доволна съм и от трите места Peace
Secret, аз имах подобни оплаквания (силен бял теч  Confused),но ми взеха микроб. и се оказа кандида, та сега ще пратя резултатите на лекарката да ми назначи лечение,че не ми се чака месец до следващия преглед с таз гадост Rolling EyesВ никакъв случай не казвам,че и при теб има нещо,но за твое спокойствие, по-добре пусни една микроб.
И друго исках да пиша,но забравих какво Joy

# 748
  • Мнения: 534
Момичета кога ще минаваме в новата тема? Страничките си се трупат... Simple Smile

# 749
  • Мнения: 9
Момичета налага ми се да направя амниоцинтеза, искам да ви попитам за мнения.Решила съм в София да е плавя, на се двуомя между клиниката на Щерев и в Майчен дом.Моля дайте съвет къде и при кой.

Общи условия

Активация на акаунт