Вагинален ехограф

  • 3 246
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 61
Здравейте!Може би много от вас ще ме упрекнат за въпроса,но съм ужасно притеснена!Бях на преглед с вагинален ехограф,за първи път ме гледат с такъв!Няколко дни след прегледа прочетох,че задължително се слага презерватив,което не забелязах дали се случи преди моя преглед,освен ако е сложил докато бях в съблекалнята!Искам да попитам възможен ли въобще преглед без презерватив и какви изследвания да си направя?Интересува ме по този начин може ли да се предаде СПИН например?Благодаря ви

Последна редакция: пт, 28 авг 2015, 08:26 от didi3331

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Задължително е да се сложи, да. Най-вероятно не си забелязала поставянето му. Въпреки че, теоретично, не е изключено и да са пропуснали, което не е редно, разбира се. СПИН не може да се предаде така - вирусът оцелява извън телесните течности около 2 секунди. Не бързай да се притесняваш според мен. Ако ти се появят някакви оплаквания, тогава прави изследвания. Така или иначе не можеш да се изследваш за всичко.

# 2
  • Мнения: 1 844
Винаги се слага презерватив при преглед с вагинален ехограф. Не ми се иска да допусна, че е възможно лекар да извърши преглед без задължителния презерватив. Вероятно просто не си забелязала. Така или иначе, оттук нататък винаги обръщай внимание.
Колкото до евентуално заразяване с ХИВ - наистина е малко вероятно, вирусът на ХИВ е много неустойчив във външна среда. Но пък вирусът на Хепатит остава активен дълго върху повърхности.
Дали и за какво ще се изследваш е твое решение.
Аз лично, за собствено успокоение, ако имам колебания, бих се изследвала за хепатит Б и C, както и за полово-предавани болести стандартен пакет.

# 3
  • София
  • Мнения: 6 168
Не вярвам, че лекаря е пропуснал да сложи презерватив. Дори и да е бил небрежен към друго, то би трябвало да си пази апаратурата. Трансдюсера не е евтин и едва ли ще пестят от презерватива, който го предпазва от агресивната среда. Другото което също е от значение, е това че се използва ултразвуков гел, който се слага в презерватива, а не се изстисква в тялото на пациента.

# 4
  • Мнения: 61
Благодаря за отговорите момичета!Вече съм по-спокойна!И аз не вярвам да е пропуснал,но все пак се притеснявам!Ще бъда много по-внимателна в бъдеще!

# 5
  • Мнения: 1 844
Не вярвам, че лекаря е пропуснал да сложи презерватив. Дори и да е бил небрежен към друго, то би трябвало да си пази апаратурата. Трансдюсера не е евтин и едва ли ще пестят от презерватива, който го предпазва от агресивната среда. Другото което също е от значение, е това че се използва ултразвуков гел, който се слага в презерватива, а не се изстисква в тялото на пациента.
Аз винаги гледам много внимателно всички действия на гинеколозите, когато ми предстои преглед с вагинален ехограф. Гелът винаги го слагат след като презервативът е сложен на трансдюсера.

# 6
  • Мнения: 2
    бвх Бях прегкедана от гинеколог не сложи презерватив а ръкавица върху вагиналния ултразвук опасно ли е?

    Общи условия

    Активация на акаунт