Боядисване на яйца

  • 115 136
  • 428
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 750
ЕТО така изглеждаше моя миналогодишен Великден!  Simple Smile
Тези красиви червени яйца със восък ли си ги направила,обясни по подробно,че ми харесаха.
И тези другите дето са накичени по клончето във вазата как са направени със боички ли са рисувани?

Благодаря много за милите думи!

Червените яйца ги боядисвах с восък с една специална "писалка", която си купих от някакво изложение в НДК. Голяма играчка е, но за мен е удоволствие и разтоварване.

Яйцата във вазата са купени и са пластмасови. Само някои от тях съм "доукрасила" с лепенки от Била (тези с калинките).

# 46
  • Мнения: 386
Спаска благодаря ти!Но ще можеш ли да я снимаш тази писалка,за да знам какво представлява или поне да обясниш как изглежда.Благодаря ти предварително!  bouquet

# 47
  • Мнения: 7 474
Майка ми ги прави с разтопен восък, но понеже няма писалка прави следното - в капачка от кола слага малко восък на котлона и го държи там на слабогън, взима една кърфица с метално връхче и я връэва за клечка за зъби или някаква пръчица  и топи във восъка  Peace

# 48
  • Мнения: 750
Спаска благодаря ти!Но ще можеш ли да я снимаш тази писалка,за да знам какво представлява или поне да обясниш как изглежда.Благодаря ти предварително!  bouquet

Самата писалка е дървена пръчица (като на обикновена химикалка) с тъничко конусче от метал на върха (като писец), в което се поставят парченца восък и се нагрява на пламъка на свещ.

Ето и идеи за боядисване на яйца, които намерих в нета. Някои от тях ми прозвучаха интересно.

# 49
  • Мнения: 505
На мен най-   си ми харесват традиционните червени и тези с накапания памук. А като прибавиш и кристалите-супер.

# 50
  • Мнения: 2 567
Страхотни са ви яйцата! Таква красота не съм виждала, направо ме запалихте и аз да се потрудя  Grinning
Накрая рисуваш с лепило и потапяш яйцата в различни цветове черупки.
Това не го разбрах  Crazy Значи боядисваш си яйцата в някакъв цвят, отделно оцветяваш черупки и после ги лепиш върху яйцето, така ли? А лепилото специално ли е?Благодаря   bouquet

# 51
  • Мнения: 386
Спаска едно голямо БЛАГОДАРЯ! smile3525

# 52
Спаска,това пиленце което излиза от шоколадовото яйце ти ли си го правила.Моля те кажи от какво е и как

# 53
  • Мнения: 750
Спаска,това пиленце което излиза от шоколадовото яйце ти ли си го правила.Моля те кажи от какво е и как

Не, не съм го правила аз. Купих го от виенската сладкарница "ЛЪКИ". Но определено, ако имам време, бих се опитала и сама по технологията със захарните фигурки за торта. Не ми изглежда много сложно.

# 54
  • Мнения: 345
боядисваме ги с памук и кристалчета и при нас първото е червено,пражим ги още с листенца,лепенки не слагаме  Simple Smile

# 55
  • Мнения: 1 489
Понеже ми беше за първи път - моля да ме извините... Embarassed май нещо обърках.http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=513100
Страхотни яйца.Аз и да искам не мога да направя такива.Хич не ставам като художник.Иначе по темата ги боядисвам по стандартен начин и за последните яйца слагам олио в боята,за да станат шарени.

# 56
  • Мнения: 4 546
Майка ми ги прави с разтопен восък, но понеже няма писалка прави следното - в капачка от кола слага малко восък на котлона и го държи там на слабогън, взима една кърфица с метално връхче и я връэва за клечка за зъби или някаква пръчица  и топи във восъка  Peace
аз имам следното приспособление: една лъжица се изкривява, дръжката се забива в един буркан с пръст или се залепя с тиксо от вътрешната страна. така самата лъжица стърчи навън, хоризонтално на масата. вътре се слага късче свещ. отдолу на лъжицата се слага свещ, закрепена върху капачка и така се разтапя восъкът в лъжицата. рисувам с карфица, на която острият край е набучен хубаво в графита на молив.
а с желатин как се украсява? за пръв път го чувам това newsm78

# 57
  • София
  • Мнения: 2 530
Относно восъчните писалки- в Била са пуснали комплекти за боядисване на яйца, като на баба.Комплектът съдържа восъчна писалка, шаблони и обяснения как се работи по тази технология. Цената ако не се лъжа беше около 4 лв

# 58
  • Мнения: 5 877
Последния път ги красих по два начина - на едните очила от тел и бради от памук, рокли от шарени салфетки и коси от великденска трева - http://community.webshots.com/album/338216253XUmWQBа три-четири бели яйца рисувах с водни бои, като прерисувах илюстрации от "Зайчето Питър". Станаха много сладки, но не съм ги снимала.
По-миналата година облепях с мъниста от стари гердани, златни шнурове и така нататък, после минавах някои части със специално закупен златен "цигански" лак - и сребристичък си взех, кой кат мене! Станаха абсолютно Фаберже, ама не съм ги снимала. Може би тази година.

Последна редакция: чт, 30 мар 2006, 17:29 от Anda

# 59
В Метро  в момента има доста голям избор на бои,украса абе изобщо всичко за великден.Та аз от там си взех едни бои за яйца които са течни 6 цвята и към боите има бял маркер с който се рисува към вече боядисаните яйца на опаковката пише че е магически маркер ,ама ще видя на какво ще ги направя яйцата тази година  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт