Бебешката количка - цяла наука за второ висше №31

  • 71 841
  • 732
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 7 645
кой Атон е 500лв? За клауда ли имаш предвид?
Ако имате кош за новородено няма смисъл от клауда.
Кошниците са предвидени до 1г на бебето, ако върви по-едро, то ще се вози в нея поне 10м, но съм виждала едро бебе на 1г и 2м да се побира. Това е доста важна покупка.

# 691
  • София
  • Мнения: 1 641
Ами Cybex Aton 4 и Cybex Aton Q са по 349-369, База Cybex Aton Q и тя 269, без изофикс са май по 220 горе-долу и то си стават около 600 лева. Първия Атон си е 239.

Уж ММ е мъж и трябва да е за технологии и иновации, а за кошницата е склонен да вземе и някаква за 70 лева или такава вече употребявана, нали била за малко време...  Crossing Arms

Мисля да се възползвам от отстъпката от 20% в петък в Рая Тойс та трябва да реша до тогава, кой вариант ми е ок.

Варианта на първия Атон + база и отстъпката е 407 лева, варианта на по-нов стол без база е 270-290 лева.

И спрямо това, че ММ не оценява кошниците като нещо ценно, съответно е борба за бюджета.

Иначе ние взехме количка 2 в 1, та сега ми трябва само кошница.

Аз четох, че не е добре стола да е произведен преди повече от 5 години, по препоръка на производителя, но като поръчам онлайн как да се уверя, че не е?

п.п. Спрямо по-новите модели, не ми допада подложката на първия Атон, та за това и аз не мога да се реша в крайна сметка. А иначе кошницата предполагам няма да се вади често от колата, ако това има значение.

# 692
  • София
  • Мнения: 7 645
То ако няма да се вади от колата, защо не заложите на стол който е 0-18 - т.е. от новородено до 4г на детето? (естествено ако няма да закачате кошницата на количката, а ще стои само в колата). Те са сравнително по-скъпи -500-600-700лв такива столове, но така си спестявате едно 300-400-600 за качествен стол който е от 1г до 4
Сайбекса имат такъв стол - сирона се казва, може в Рая тойс да го видите и него и да ви е вариант.

# 693
  • София
  • Мнения: 44 041
Бих спестила от много неща, но не и от стола за кола. И след като колата ви има изофикс и това не бих спестила.
Другото е да обмислете вариант за стол - 0-18 кг, ще дадете толкова или  малко повече пари и ще си го ползвате 3-4 години, ако така ще преглътне по-лесно цената.
Или да вземете кошница и база на друга форма, не е казано, че точно сайбекс трябва да са.

Последна редакция: ср, 25 ное 2015, 16:38 от Angel_Dust

# 694
  • София
  • Мнения: 1 641
Ами исках първо такъв стол, но се размислих защото уж нямат баш пълно легнало и не са най-добрия вариант за новородено. Иначе ММ е по-склонен на такъв вариант.

По отношение на другите фирми, кои са по-евтини пък с подобни на Cybex характеристики + база с изофикс?

# 695
  • София
  • Мнения: 44 041
Няма такъв стол за кола с пълно легнало и това никак не е случайно.

Иначе това ми се струва отличен избор http://www.bebemarket.bg/bg/item/%D0%BE%D1%82-0-%D0%B4%D0%BE-25- … oncord-26053.html

https://www.adac.de/infotestrat/tests/kindersicherung/kindersitz … %29&ergo=True

Последна редакция: ср, 25 ное 2015, 16:52 от Angel_Dust

# 696
  • София
  • Мнения: 1 641
Т.е. по-добре да си вземем кошница все пак или не е проблем и по-големия стол?

Най-вероятно първите два-три месеца няма да пътуваме на дълги разстояния, максимум веднъж може би на 100 км, обаче като се оправи времето поне веднъж месечно ще се ходи на гости на роднини, ще дойде ред за море и прочее.

За педиатър може да си ходим и пеша, мисля да запиша такъв на близо, остават пътуванията из града като излизаме семейно, а за кратки разстояния, май че е чак такъв проблем липсата на пълно легнало или бъркам?

# 697
  • София
  • Мнения: 7 645
Frozy - този който е показала Angel_Dust не е кошница, а стол 0-25кг, т.е. 0 група + 1група и има добра оценка в краш-тестовете. Цената е супер също.

Нито кошниците, нито тези столове 0-1гр имат пълно легнало положение. Кошниците се поставят леко изправени в колата. Просто ъгъла на столчето е пречупена с подложка, така че гръбчето да е изправено. Те са подходящи от новородени - все пак от болницата ще се придвижите с нещо до дома нали?
Когато се интересувах бях чела, че бебето не трябва да стои повече от 4ч продължение в столчето, но то и кое бебе би стояло повече от 4ч без да трябва да се смени памперс или да се храни. След кратка почивка пак може да изкара 4ч.

# 698
  • София
  • Мнения: 44 041
Обаче - конкорда е с гръб към движението само. Което не е минус де...
Сироната се и обръщаше... има и други варианти. Има някои наистина доста седнали, които не са подходящи наистина от 0, но някои са си съвсем ок, гледа се, пробва се, вкл. в колата.
Иначе хубава кошница + изофикс все около 500лв излиза +-. Но пък - после се продава.

# 699
  • София
  • Мнения: 1 641
То по принцип и аз щях да попитам сега за посоката на стола. Ясно е, че докато е бебе не е проблем, но като порасне детето, няма ли да иска да се вози на пред и да е драма с посоката?

Реално след този стол 25 кг, на какъв се преминава? Виждам, че повечето са 9-36?

# 700
  • София
  • Мнения: 44 041
Както си го научиш.
От този стол минаваш на 15-36 кг. Всъщност не знам защо са го написали до 25 кг, производителя си го дава до 4 години, което си е до 18 кг, общо-взето.

Иначе ако говорим за важност, цени и период на експлоатация коша за новородено е най-не важен, най-скъп, спрямо времето в което се ползва и общо взето  може спокойно и без него Wink Количката също може да ви стане ненужна щом проходи детето. А може и да не се хареса конкретната на бебето и пак да има драми Wink

Последна редакция: ср, 25 ное 2015, 17:18 от Angel_Dust

# 701
  • София
  • Мнения: 1 641
Все си клоня май за кошница 0-13, след това стол 9-36.
Остава да видя, ще се преборя ли за бюджет, или ще минем само с кошница и колани  Crossing Arms

Тъпото е, че не срещам подкрепа в никого в семейството по въпроса. Дори майка ми се чуди защо искам толкова скъпа кошница и база, имало толкова хубави кошници и за толкова по-малко пари.

Отделно ме набедиха, че много чета и си пълня главата с глупости. Те може би съдят и по малката употреба на кошници от наши приятели, които рядко пътуват, рядко слагат бебетата в кошниците, или пък са си отгледали децата и с кошници от 70 лева, каквито ни предлагат и подарък от разни вече отраснали деца, друг е въпросът, че не са имали и катастрофи де, то на никого не пожелавам да тества лично своята кошница/стол.

# 702
  • София
  • Мнения: 44 041
за мен 9-36 никак не е добър избор за дете на година.
Да не говорим, че 10-11 години да се ползва един стол е... хъм...неразумно.

# 703
  • София
  • Мнения: 1 641
А защо няма стол 9-25 и после 20-36 да речем.
В смисъл, 9-36 се застъпва доста с 9-25. И понеже ни е първо дете, не мога да преценя 25-36 какъв период от време е? То и 25 кг не знам кога става едно дете.  Embarassed

Иначе да, четох, че живота според производителя на един стол е не повече от 5 години.

# 704
  • София
  • Мнения: 7 645
нашия стол е ето този:
http://moetobebe.bg/%D0%A1%D1%82%D0%BE%D0%BB%D1%87%D0%B5-%D0%B7% … r_name=duo%20plus

И се води 9-18, ползваме го от 10м до сега, можеше още да изкара в кошницата, но я продадох заедно с количката тогава. Много съм доволна от столчето, още е рано да го сменям, но следващото ще е 18-36 на Сайбекс.
В твоя случай след кошницата имаш избор или 9-36, или 9-18 и после 18-36.
Специално съм си писала със Сайбекс за един техен стол 9-36 и ми казаха, че материалите са съобразени за много дълго ползване на стола и няма проблем.

Общи условия

Активация на акаунт