Бебешката количка - цяла наука за второ висше №31

  • 71 899
  • 732
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 44 160
има 9-18 и 15-36, това са категориите 9-36 е комбинация от двете.
до 25 са големи изключения столовете. Но ако вземете такова, ест няма да взимате после 9-36, а 15-36. ВСъщност това 9-25 е някаква разновидност леко удължена на 9-18 кг. (25 кг се води около 6 години).
А се застъпват  по принцип по малко всички  категории защото освен кг е важен и ръста, за смяна на стол.
18-36 категория няма Brayda Wink
9-36 най-често нямат хубаво полулегнало положение, ако въобще имат някакво, а децата на 1 година (а и доста по-късно) спят по време на дълъг път и не е така удобно.
Масово столовете  в комбинираните групи са с по-слаби показатели, от тези, които са си само в една група.
Ако стола не е и с колани - тип сайбекс(но и при тези с колани се случва, но там поне коланите държат) много вероятно да е много широк за дете на година , то да се свлича в стола и при недай боже инцидент да има проблем.
10-11 години ползване ми е ала-бала как са им съобразени материалите, не че производител ще каже друго. Но пък и в европа до колкото знам няма изискване да поставят срокове на годност на столовете.

# 706
  • На остров
  • Мнения: 13 498
В Швеция ще въведат вероятно задължително обратно возене на деца до 6 г.
Мисля изофикса освен всичко друго и дава по добра сигурност, не е само удобство за родителя.

# 707
  • Варна
  • Мнения: 4 444
Купувате ли колички, които са били мострени в магазин? Как мога да разбера, купувайки онлайн, дали количката е била мостра? Мострите не трябва ли да са по-евтини? При покупка това ми е изрично условие. Имам ли право да откажа поръчка, ако видя, че не фабрично запечатана?

# 708
  • Мнения: 1 155
 Frozy, пусни им няколко crash test симулации за возене на необезопасени деца и вобще хора в автомобил, има безброй такива в you tube. Нека после пак помислят за какво ти е стол в колата.
Тази неземна простотия с необезопасяването на децата в колите ме подлудява в нашата мила родина  #2gunfire

# 709
  • София
  • Мнения: 44 160
Frozy -  за базата имаш и вариант Maxi Cosi FamilyFix  http://malkatarusalka.com/?p=1220 на която се закрепя първо кошница макси кози, а по-късно и столче 9-18 - Pearl

# 710
  • София
  • Мнения: 7 645
Angel_Dust - винаги ги бъркам тези килограми за 3-тата група столчета...

# 711
  • София
  • Мнения: 1 641
Един тъп въпрос - столчето знам, че не е хубаво да е втора употреба и няма да е, а за базата нещо по въпроса?

# 712
  • София
  • Мнения: 44 160
Абсолютно същото, ако не е претърпяла инцидент - ок, ако е - не, ако има как да знаеш - чудесно.

# 713
  • Мнения: 3 051
flufi, и аз имах същите терзания като теб, това, че ми продават мострата на нормална цена ми обясниха в Малечко, питах тук и момичетата споделиха, че едва ли не навсякъде е така. Е, аз в крайна сметка поръчах количка от Англия. Не знам дали можеш да връщаш.

# 714
  • Варна
  • Мнения: 4 444
flufi, и аз имах същите терзания като теб, това, че ми продават мострата на нормална цена ми обясниха в Малечко, питах тук и момичетата споделиха, че едва ли не навсякъде е така. Е, аз в крайна сметка поръчах количка от Англия. Не знам дали можеш да връщаш.
Когато купувам, за мен е важно аз да съм първия ползвател и затова попитах, как стоят нещата. Е, днес се убедих и аз, че в БГ се продават мострите за нови на същата цена! Особено, ако фирмата е "официален вносител", за мен подобна практика е недопустима. Мислех да се възползвам от намалението в Рая, но щом така стоят нещата- ще си поръчам от Германия. Така процедирахме и със столчето за кола. Предходната ни количка е купувана във Варна, но доставена за нас, в кашона с найлоните на всяка част. Значи не е невъзможно!

Последна редакция: чт, 26 ное 2015, 15:10 от flufi

# 715
  • София
  • Мнения: 1 641
А при поръчка на столче, база, от Германия да речем, дали би имало разлика в цената?

# 716
  • Варна
  • Мнения: 4 444
А при поръчка на столче, база, от Германия да речем, дали би имало разлика в цената?
Зависи от продукта, но като цяло, дори с транспорт до БГ (чрез превозвач) винаги е по-евтино. Въпросът е вече при ползването на гаранцията и разходите по транспорта.

# 717
  • Мнения: 3 051
А при поръчка на столче, база, от Германия да речем, дали би имало разлика в цената?
Аз с поръчката на количка от Англия спестих около 900лв-1000лв, отколкото ако я бях купила от тук.

# 718
  • София
  • Мнения: 1 641
А в сайтовете на производителите или в други търговци ги търсите?

# 719
  • Варна
  • Мнения: 4 444
А при поръчка на столче, база, от Германия да речем, дали би имало разлика в цената?
Аз с поръчката на количка от Англия спестих около 900лв-1000лв, отколкото ако я бях купила от тук.
За такава драстична разлика изобщо не бих се замисляла, дали да поръчам или купя оттук. Ние за стол Рекаро с изофикс спестихме 250 лв, а и тук предлагаха само черно и нищо друго.

Общи условия

Активация на акаунт