Време вече не остaнa - много скоро ще съм СЕПТЕМВРИйскa мaмa - Тема №8

  • 29 105
  • 747
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 822
тясно й е вече и моят корем постоянно става на бабунки Grinning но не усещам местенето на бебето като преди , сякъш си въртеше цялото тяло , а сега вече няма място и само бута тук таме, хълцаме си иначе всеки ден Grinning

# 61
  • Северо=Западналия край
  • Мнения: 1 033
Verano, s_stefanova, честити бебчета, да са ви живи и здрави!
За прането - аз съм мързел и пуснах в пералнята всичко. Но пък днес чистя усърдно, измих прозорците на две от стаите, остават ми още, ама.....бебока не му хареса гимнастиката ми по стълбата, нещо ми дотежа, ще отмарям докато готвя Simple Smile

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 580
Терминът ми беше на 02.09. Раждането беше индуцирано с таблетка за разкритие, окситоцин, епидурална упойка и епиозотомия. Имах си от всички екстри Simple Smile)) Беба Виктория се роди 3.480 кг и висока 50 см. Кукла голяма е ... като всички бебета Wink

Честито!  Бъдете живи и здрави!!! С епидуралната не се усеща толкова болката нали?

Да, не се усеща толкова, спокойно. Аз имам нисък праг на болка и щом мога да кажа, че не беше страшно, значи всеки може Wink !!!!

# 63
  • Мнения: 76
Verno честито бебче.
Много,много да ви радва  Hug

# 64
  • Мнения: 509
Racel, verano, s_stefanova91, честити бебчета, да са живи и здрави, спокойни и бързо да растат Simple Smile

Много хубаво се получи, че на първа страничка на новата тема започнахме с ново бебче Wink
Микиполи, блaгодaря зa темaтa    bouquet

Racel, дохранвай, важното е бебето да се храни. Не се притеснявай, че няма да иска да суче - ние с първото бебче, чак у дома на 6-ти ден започнахме да се кърмим, в болницата така и не засука. През цялото това време си беше на АМ в шише, а после се кърмихме година и 3 мес. безпроблемно Simple Smile Успех Simple Smile


...
Един въпрос към раждалите мами. ММ ми се накара току що че въобще не съм се усведомила с детайли за приемането, избора на екип и т.н. Та следното ме интересува когато избереш доктор който да те изражда уговорките остават само устни или се подписва още преди това някакъв документ че сте се разбрали той да изражда бебето? В болницата наясно ли са че е направен избор на екип или аз им казвам при постъпването си? Как сте се разбрали вие с вашите доктори? Звъните му когато започнат контракциите или след като са ви приели в болницата?
Уговорката ми с моята лекарка е от края на 8ми месец и от отгава ходя при нея всяка седмица за тонове и тя следи общото ми състояние. Нямам нещо подписано като уговорка, но самия факт, че имам няколко прегледа на финала на бременността и всеки път ми издава Амбулаторен лист с подпис и печат е достатъчно да скрепи уговорката Simple Smile
Инструкциите от болницата са, в случай на спешност да отидем в самото отделение, където винаги има дежурен АГ лекар, който преглежда и извиква твоя лекар само когато прецени, че раждането наистина започва. Така лекарят ти няма да бъде обезпокояван безпричинно.

Only God can..., panteryx86, и аз забелязвам, че стават по-лежерни движенията на бебчето. Бях на тонове в петък и всичко си е наред, просто му е вече тясно не може да се върти като преди.


m84, и аз се чудех колко е изял и взехме под наем ел. везна и го мерехме преди и след кърмене. Така следяхме количетсвата приета кърма и ни беше спокойно. За да не са ти твърди гърдите, изцеждай с помпата след кърмене, за да не стане мастит, че той е много неприятен. Вдига се температура и ...
А ако са ти твърди и преди кърмене, вече някой писа, че е нужно да се изцеди малко и преди кърменето, защото иначе бебето не може да засуче и може да се дави ако струята е силна.

Всичко изпрах в пералнята като пуснах допълнително изплакване.

Темата за кърменето е важна за всички и мисля, че точно тук и сега и е мястото. На неродилите още ще им е полезно да знаят предварително какво да очакват и евентуално как да се справят Simple Smile

# 65
  • Мнения: 1 121
Ето ме и мен в новата тема  Crazy Много хубаво е оформена, благодаря за труда   bouquet

На обебилите се мамчета - честито! Да са ви живи и здрави слънцата, много да ви слушат и радват!  Heart Eyes

Аз днес подреждах дрешките на малката, утре вече мисля да стягам и моя багаж. Всичко изпрах в пералнята. Новите неща ще изгладя,а подарените от приятелки само изпрах. Остана и да не се дезинфекцират с тия 60 градуса + допълнително изплакване и сушене на слънце  Party

Във вторник съм на преглед, малката си е активна, за разлика от мен - почвам да си полежавам повечко напоследък, да си почивам  Blush
Утре ще идват да ни слагат климатика в кухнята, моля, стискайте ми палци да работят чисто момчетата  Praynig

# 66
  • Мнения: 1 037
Стефанова, честитооооо! Много здраве и щастие и за вас! Hug
Вчера ми дадоха още дрешки. Обаче толкова съм ядосана, още не сме си взели леглото, и няма да пера повече нищо. ММ каза че във вторник вече ще го вземе, да видим. Всичко стои неподредено и много ме дразни. Crossing Arms

# 67
  • Мнения: 56
Верано честито момиченце,значи явно почнат ли контракциите ще е много скоро раждането.Имаше ли проблем от макмирора при раждането?
С.Стефанова честито бебенце!
Да са ви много здравички и много да ви радват!
Аз дрешките ги прах в пералнята на 40 градуса.

# 68
  • София
  • Мнения: 1 540
Честити бебенца на verano и s_stefanova91. Да са ви живи и здрави и много да ви слушат.

Аз прах на ръка, но това ще е само в началото. После започвам в пералнята.

# 69
  • Мнения: 324
Благодаря за отговорите момичета.Днес пих малко пепси и хапнах шоколад и бебка се размърда малко и после започна да хълца,та малко се успокоих.
Искам да ви кажа ,че с първата бременност бях абсолютен непокист...Ходех си на изследвания и консултации редовно и его баткото вече 6год отгледан и здрав Слава Богу!На фетална не съм ходила с него  ,само на тези задължителните в началото за Даун и другите изследвания.Лекарства не съм пила освен фолиева киселина .
Сега мога да кажа ,че съм в абсолютна истерия от самото начало,защото имаше проблеми и така до сега за всяко нещо се притеснявам.В дамската ми чанта има повече лекарства отколкото гримове и червила.
А уж казват ,че с вторите деца майките са по.-спокойни?!.... Rolling Eyes newsm78

# 70
  • Мнения: 1 456
Благодаря за отговорите момичета.Днес пих малко пепси и хапнах шоколад и бебка се размърда малко и после започна да хълца,та малко се успокоих.
Искам да ви кажа ,че с първата бременност бях абсолютен непокист...Ходех си на изследвания и консултации редовно и его баткото вече 6год отгледан и здрав Слава Богу!На фетална не съм ходила с него  ,само на тези задължителните в началото за Даун и другите изследвания.Лекарства не съм пила освен фолиева киселина .
Сега мога да кажа ,че съм в абсолютна истерия от самото начало,защото имаше проблеми и така до сега за всяко нещо се притеснявам.В дамската ми чанта има повече лекарства отколкото гримове и червила.
А уж казват ,че с вторите деца майките са по.-спокойни?!.... Rolling Eyes newsm78
На мен ми е първо и май ще съм си с тези притеснения до края. По цели нощи не съм спала от мисли да не стане това и онова. Успех на всички ни! Да ви кажа, добре, че го има този форум. Всички са много добрички и отговарят бързо  bouquet

# 71
  • Мнения: 56
На мен ми е второ и се притеснявам и аз много.Много се вълнувам и мисля вече непрекъснато.И като си помисля в деня при приемането ,един ден преди операцията, сигурно няма да мога да мигна от вълнение.Само се чудя какво да изчистя,да изпера,да оправям.На мъжа ми само заповеди раздавам какво трябва да измие,да направи докато ме няма.Луда работа 😃

Последна редакция: нд, 30 авг 2015, 19:53 от desymn

# 72
  • Мнения: 5 259
Гаранция  Laughing Аз така бях миналия път. Цял ден и цяла нощ бях в шаш и ужас какво ме чака.

Сега ще се опитам да съм по-спокойна, ама не е дошла финалната права и не знам дали пак няма да се панирам Simple Smile

Но пък като се роди бебето колко е хубаво само!  Laughing

# 73
  • Мнения: X
На мен ми е първо, но като че ли не съм толкова шашната.

Говорих скоро с една мама, която чака второ и  беше много притеснена. Каза ми "притеснявам се, защото знам какво ме чака".

# 74
  • Мнения: 1 037
Мен ще ме приемат в деня на операцията, но пак няма да спя, сигурна съм.
Затова и може би е по-добре да си тръгне само. Но каквото е писано, това е. Само да са живи и здрави. Praynig

Общи условия

Активация на акаунт