СЕДМИ клас - 1

  • 50 745
  • 753
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 3 114
Включвам се в новата тема ( Betty L., благодаря!  bouquet)

Вече сме в София след продължителна морска ваканция. Девойката изчете сума книги, но сред тях не бяха тези от задължителния списък. Grinning Сега ще наваксва.  Wink

Записана е вече за курсове по БЕЛ, започват от 12.09. Впечатлена съм от представянето на учителката - отдели ни половин час, за да се запознае с дъщеря ми. Разказа й подробно какви са правилата, изискванията, как ще са организирани часовете.... Много ми допадна.

На въпроса дали се притеснява - мисля, че малко се притеснява, но още не й е дошло до главата. Дава си сметка, че годината ще е трудна и ще трябва да положи доста усилия. 

# 46
  • Градът на света Богородица
  • Мнения: 204
Младежът от днес започва да посещава школите по мат. и БЕЛ...ваканцията попрочете някои от задължителните книги и това е.Оставих го на спокойствие, сега ще помагаме, доколкото можем.Госпожите от школата са наясно с изискванията на изпитите и ще се стремят всячески да помогната на бъдещите гимназисти.Ще направят и пробни изпити, когато му дойде времето..

Не намерих тази наредба публикувана с промените, има ли изискване точно пък до началото на уч.година, има резон да е точно тогава де.. newsm78

# 47
  • у дома
  • Мнения: 7 141
Един въпрос по седмокласния материал по математика - успоредник и трапец влизат ли в материала за матурите или в този за изпитване в училище? А логическите задачи? Питам, защото опряхме до тези раздели в сборника и се чудя да ги подхващаме ли сериозно или да се върнем на преговора на шестокласния материал. Знам, че всяко знание е богатство, но целта ми в момента е силно прагматична.

Успоредник влиза,трапец-не,логическите задачи също-не...От последния раздел отпадаха за НВО със сигурност само уроците за трапец и ако не се лъжа и за квадрат.Всичко друго от учебния материал влиза.
Кой сборник решавате-на Веди ли newsm78 ,защото само за него се сещам да има логически задачи...И ако сте минали всичко без последния раздел и логическите -респект,защото си е бая голяма тухла Peace

Последна редакция: вт, 01 сеп 2015, 08:03 от svetlaem

# 48
  • Варна
  • Мнения: 2 768
Синът ми започва занимания в школата от утре ... никак не му се учи.
Нито ще е първият, нито  последният. Рано е още, активизират се през втория срок.

# 49
  • Варна
  • Мнения: 262
И в днешния ДВ няма нищо публикувано относно Наредбата.
Аз днес съм на родителска среща от школата. Ще започнат сигурно средата на месеца. Чакам и родителска в училище.Иначе си е изрешил целия преговор от помагалото на Коала прес, това е по искане на госпожата му по математика от училище. На 16-ти трябва да си предаде листите.

# 50
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Запис и от мен.
Има ли вече лични карти и бележници по книжарниците?
Имам спомен,ч е предниу години 01.09 им идваше рано на речатащите.

# 51
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 145
Запис да следя нещата.
Може би е крайно време да почнем да се настройваме учебно  Rolling Eyes

# 52
  • България, София
  • Мнения: 638
И в днешния ДВ няма нищо публикувано относно Наредбата.
Направи ми впечатление, че публикуват решения взети 21-27 август. Дали "нашите" са си взели решението и чакат само публикуване? И как можем да разберем? Някой, наясно с процедурите, дали ще ме светне?  Grinning

# 53
  • Градът на света Богородица
  • Мнения: 204
Още" умували"..не е публрикувано нищо.И аз разговорях с госпожата от школата-тя казва, че всичко си се решава по български-много вой по "националните" медии, с куп неточности и неверни и неправилни внушения..Пожевэм-увидим. Peace

# 54
  • Мнения: 720
Успоредник влиза,трапец-не,логическите задачи също-не...От последния раздел отпадаха за НВО със сигурност само уроците за трапец и ако не се лъжа и за квадрат.Всичко друго от учебния материал влиза.
Кой сборник решавате-на Веди ли newsm78 ,защото само за него се сещам да има логически задачи...И ако сте минали всичко без последния раздел и логическите -респект,защото си е бая голяма тухла Peace
Благодаря! Да, занимаваме се по сборника на Веди. Не е целият, защото не сме правили годишния преговор за 6-ти клас, също и повечето Т-тестове(дойдоха ѝ множко, не е от най-успешно справящите се деца по математика). Както и последните раздели, за които питах, разбира се. Да не си помислиш, че работи с желание - ужас е(разбирам, ваканция), ама ако не го бяхме свършили това, през годината щеше да е друг ужас (нямам времееее, нямам силиии, нищо не разбираааам... ). Така че по преценка на ужасния родител, решавахме задачи. Разбира се, може и грешно да съм преценила.

# 55
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Поживём се пише.

Grizantema, няма лошо, всеки си познава детето и как да му помогне да покаже най-доброто от себе си.

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 9 707
Grizantema, ти си лошата родителка, ние си имахме лошата учителка. Така миналото лято мина изцяло в решаване на задачи /към 1000 бяха/. Като знам какъв беше резултатът, не съжалявам за нито една решена задача.  Peace

# 57
  • България, София
  • Мнения: 638
И аз - към лошите майки. Към края на юни почнахме преговор по математика - материала за шести клас. Минахме сборника на Архимед за шести клас /не всички задачи, но по много от всеки раздел/, 24-те финални теста на Веди, преговора на Коала прес от сборника за 7-ми клас, няколко теста от Акълчетата. Вероятно сме доближили цифрата, за която dundi73 писа. Не съжалявам, нито детето съжалява - почувства се по-уверена и по-можеща, а това е важно.

По БЕЛ си научи стихотворенията, прочете си прозата /целите произведения/, чете анализи, писа и продължава да пише преразкази, направи няколко теста.

Другата седмица ще прави преговор и входни тестове по останалите предмети, да не дъним входните нива.

Уау ... моят син заяви, че ваканцията е за почивка и мисли да почива пълноценно до последния миг! Съобразихме се с това и не е работил нищо. Прочете литературата, но само задължителните части, не е учил наизуст. Едва тези дни пробвахме тестовете по история (тя ни е особена "слабост") и резултатът е предизвестен - пълен провал.

Бих искала тази учебна година да бъдем спокойни и последователни, друго не ни е нужно. Пожелавам си го. И на изпитите - късмет  Simple Smile

# 58
  • Мнения: 4 204
Привет!
Благодаря за новата тема.  bouquet
Нямаше ме 1 седмица и нямате изчитане.
Моя син потвърди, че си държи на думата- не направи нито 1 тест на лагера.
Аз също съм за общообразователен тест или за изпити на всяко средно училище. /най- вече МГ/
Относно СМГ: Що за тъпотия в балообразуването да влиза оценката по математика от 7 клас вместо утроената от НВО или още по- добре от техен изпит.
Доколкото знам стремежа на г-н Стоянов е да съберат наистина добрите математици, но не виждам как с тази промяна това ще стане. Точно обратното.
В миналата тема е коментиран достъпа до пощата и фб. Даже и сръдни е имало.
Има си принципни положения. Пощата е създадена да е в помощ на бг- мамите, а не по презумпция на всяка седмокласна майка сетила се по някое време, че може да ползва форума, защото детето и ще кандидатства./ извинявам се и предупреждавам, че нямам нищо лично към никого/. Никой няма да брои постове по теми, разбира се. Ако някой мисли да пуска по 1 редче колкото да се разпише и отчете брой постове- не би следвало да получи достъп до пощата. Може и два поста да пусне човек, но ако са информативни и полезни не виждам причина да не получи достъп.
ФБ е лична група. Там не се дава достъп на нови потребители при някакви определени правила – 7 -класните терзания се обсъждат в тази тема, а ФБ групата е на приятелска основа, така че моля не искайте достъп, за да не се налага да ви бъде отказано.

# 59
  • София
  • Мнения: 3 328
vimares, копнала си постинга ми, преди да го изтрия Simple Smile /реших, че няма смисъл да създавам излишно напрежение/  
Бях се постарала да го завърша оптимистично с едни много любими за мен четири думички: "И това ще мине". Пожелавам на нас, пишещите в темата, и на децата ни предстоящата учебна година да мине по възможно най-добрия начин - нормално и спокойно, без стрес, с отличен успех и щипка късмет. И догодина по това време да споделяме радостните очаквания на бъдещите гимназисти  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт