СЕДМИ клас - 1

  • 50 755
  • 753
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 4 204
Ом, така е. / сега разбрах Laughing/
И при мен има колебание. Съмнение в лудост- не. хаха

# 721
  • у дома
  • Мнения: 7 143
Аз да отклоня малко вниманието от входните нива. Моята осмокласничка се върна днес от училище с два миниатласа по биология:



.
Обаче не знам къде се продават. Донесли са им ги в училище.  



За повече информация и поръчки: 0888928404
et.amaltea@gmail.com Това от сайта,от който си дала линк...

# 722
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Тежка ли е биологията в 7-ми клас?
Много забавна беше по моя време.

# 723
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
Според мен не е Peace, но моите деца и двама я харесват като предмет.
На сина ми му беше забавно, дори  и сестра му рисуваше чехълчето и папратите, че имаха доклади по тези теми.  
Зависи от интересите на детето.

# 724
  • Пловдив
  • Мнения: 9 711
За мен биологията в 7 клас на места звучи като писана на суахили. Изключително натоварена откъм терминология. И ние едно време сме учили тези неща, но не чак така подробно.
Моята съвсем намрази този предмет.  Sad

# 725
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
В 10 клас мога да кажа, че не е лесна.
Същото важи  и за химията в 10клас.
В момента, го следя изкъсо по тези предмети, че ако изпусне и ще е дотам.  Laughing
Много зависи и от учителят. Peace
Неговата успя да им направи предмета интересен.
Имаха и по желания да правят и доклади и съответно на тях имаха отлична оценка.

Дори и по рисуване  Laughing прави доклад за отличен.
Този предмет изобщо не му се отдава.

Последна редакция: пт, 09 окт 2015, 18:16 от Syn

# 726
  • Мнения: 413
Браво на вашите учители по БЕЛ. При нас още не са започнали "На прощаване". Моето ще го забрави, ако вече не е, докато започнат да го изучават.
Дали са им едното помагало по БЕЛ. http://www.book.store.bg/p85205/pomagalo-po-literatura-za-7-klas … donka-kyneva.html
По БЕ мисля да взема това: http://hermesbooks.com/testove-i-pravila-po-b-lgarski-ezik-za-7- … as-kalojanov.html, но ще изчакам, защото трябва да им дадат още две в училище.

# 727
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
kalona
Не можах да разгледам книжката с тестове на изд. Персеи.
Оказа, че детето я е прибрала така че не може да я намерим. Laughing

# 728
  • Мнения: 224
При нас тестовете са едни и същи всяка година. Ако имаш по-голямо дете в  училището, достатъчно е малкото да ги научава предварително и ще има шестици по всички тестове. От този формат на оценяване едва ли може да се прецени реално нещо.

# 729
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Е, те не очакват да пазите и предавате ценното разузнаване вероятно Wink
Имам позната, която тестовете на голямото дете и готви малкото с тях, но не всеки би правил даже пазенето, какво остава за тестването.

# 730
  • Бургас
  • Мнения: 341
При нас мноооого рядко носят тестовете в къщи. Няма как да се пазят. Аз карам М. да снима решения тест с телефона си, за да съм наясно все пак как се справя.

Преди бях споменавала, но и сега продължават учениците  с пълна сила да си преписват отговорите на тестовете от клас на клас. Аз си се чудя още от тогава толкова ли госпожите ги мързи да направят няколко варианта на тест за различните паралелки  ooooh! Да не говорим, че по предмети като география и история самите госпожи си дърпат тестовете от интернет, а и на входно ниво се е случвало да се падне вариант, който сме гледали с М. в интернет.

Ще имаме РС след 5 дена уж с всички учителите, да видим какво ще кажат.

dundi73, благодаря за атласите, наистина ще вършат чудесна работа.

Нашето помагало по математика май никой до сега не го е споменал - 1860задачи на изд.Просвета. Други не съм купувала. Имам няколко броя, които ми ги даде приятелка, може би тях ще използва ученикът.

# 731
  • Мнения: 4 967
Magare, на стр. 45 от тази тема сме обсъдили точно това помагало  Peace. Аз още се колебая дали от него да решава или да взема на Архимед. С учителката работят по Веди засега.

# 732
  • Мнения: 636
Вчера ей това разгледах в една книжарница

http://www.book.store.bg/p168653/11-primerni-testa-po-bel-za-vyn … nia-cherneva.html

като идеята ми беше да се уверя в крайна сметка какви точно ще са условията след 16 задача на матурата по БЕЛ. Е...не ми стана ясно: в някои от тестовете имаше въпроси за коригиране на грешки 12 на брой, превръщане от пряка в непряка реч и задачи с фразеологизми, но имаше и тестове , в които те липсваха. Явно и на издателите не им е ясно ....Не го купих, ще изчакам първите пробни да видя и там какво ще дават и реша дали да се купуват още помагала.

# 733
  • у дома
  • Мнения: 7 143
Вчера ей това разгледах в една книжарница

http://www.book.store.bg/p168653/11-primerni-testa-po-bel-za-vyn … nia-cherneva.html

като идеята ми беше да се уверя в крайна сметка какви точно ще са условията след 16 задача на матурата по БЕЛ. Е...не ми стана ясно: в някои от тестовете имаше въпроси за коригиране на грешки 12 на брой, превръщане от пряка в непряка реч и задачи с фразеологизми, но имаше и тестове , в които те липсваха. Явно и на издателите не им е ясно ....Не го купих, ще изчакам първите пробни да видя и там какво ще дават и реша дали да се купуват още помагала.

Не го купувай-нашите ще работят по СИП-бел и аз искам не искам дадох пари за него ...Като дойде у нас може да пускам тестове от него...

# 734
  • Мнения: 636
Ок. Hug
Светле, явно сериозна подготовка ги чака.Браво на г-жата им.
В помагалото има доста сложни задачи, поне за моето дете. На този етап, той не би се справил с доста от тях.Не говоря за седмокласния  материал.

Общи условия

Активация на акаунт