Да споделя! Вече приключихме - факт!

  • 2 204
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 980
Ех, Зъхи, много се надявам, че ще ни наглеждаш, че някои Организирани майки взеха да пускат абсурдни теми  Laughing  Laughing
Без майтап, страхотно се справяш. Пожелавам на всички леко отбиване, при мен също мисля, че ще е така.  Simple Smile

# 16
  • Мнения: 2 959
Честито и от мен , Зъхи за безпроблемното отбиване! Дай боже всекиму от нас такова... когато му дойде времето!  Hug За нас е много рано.  Peace
Интересно ми е, ако имаш трето детенце ще минеш ли отново по трънливият път на кърменето? Thinking

# 17
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Тъй, тъй. Така се прави, поздравления!  bouquet

# 18
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Честито и от мен , Зъхи за безпроблемното отбиване! Дай боже всекиму от нас такова... когато му дойде времето!  Hug За нас е много рано.  Peace
Интересно ми е, ако имаш трето детенце ще минеш ли отново по трънливият път на кърменето? Thinking

Трето няма да има, но ако бих имала, бих кърмила пак!  Mr. Green

# 19
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Зъхи, а преди това на ръце ли се приспивахте или пак сама си заспиваше? Мисълта ми е: като махнахте вечрното кърмене за приспиване  ли взе да си заспива сама в леглото или по принцип така си е свикнала?

Когато я кърмех, заспиваше на гърда, като махнах кърменето за приспиване, започнах да я приспивам на ръце и в количката...
Сега вече заспива сама, е почти сама, защото лежа на спалнята до леглото й, но и с това ще се преборим... когато му дойде времето.  Grinning

Благодаря на всички, че сте съпричастни!  Grinning Пожелавам ви и на вас лесно и леко... когато му дойде времето, разбира се!  Laughing

# 20
  • Мнения: 790
Браво, Зъхи ! Поздравления !
Много е хубаво, че няма стрес и нерви - да не се о...такова хубавата работа накрая  Wink
Наминавай, ще ни липсваш! Hug

# 21
  • Мнения: 127
Поздравления, Зъхи! Когато започнах активно да влизам във форума (което при нас беше доста късно - почти около годинката на Цветина)р твоите теми винаги ме забавляваха страхотно и дори мислех на майтап да ти предложа да си сложиш лична титла "пишман-кърмачка", но нещо се отплеснах, после тръгнах на работа и вече почти не ми остава време за форума, а ти гледай как ме изненада  Wink

Успех и при "последното препятствие"! Дано като инициативата идва от теб нещата да приключат навреме. Защото ние преди половин година минахме на едно хранене (при нас вечерното) по инициатива на Цветина, но после аз се върнах на работа и (пок по нейна инициатива) постепенно си върнахме и сутрешното кърмене, а при никненето на зъби - и нощното (което не сме го имали в бебешките месеци!) А моете дете никога не е било "пристрастено към кърменето"  Naughty Но явно се е пристрастило към мама и това е начин за тотален контрол.... Сори, че се отплеснах!

# 22
  • София
  • Мнения: 747
Зъхи, не мога да се сдържа да не те поздравя Grinning
Не съм имала много време да изчитам всичко, макар да ми се иска, но твоя тема не съм прескочила Grinning. Покрай темите и ти и мненията в тях доста неща съм научила. ПОздравявам те, че всичко върви толкова гладко в отбиването, макар че щеше да ми е интересно и до първи клас на децата да следя темите ти  Mr. Green

# 23
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Трето няма да има, но ако бих имала, бих кърмила пак!  Mr. Green
Тц, тц, глей как те повреди т'ва кърмене...Mr. Green Mr. Green Mr. Green

А ако сериозно - радвам се, че въреки всички съмнения, колебания и всякакви дърпания тип 'магаре на мост' удържа геройски фронта и всичко се развива така добре за теб и Емата. Ти, Зъхи, си нашата гордост.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 901
Имам един въпрос, много важен - по темата почти. Още не отбивам, но сме на... няколко кърмения... Сутрин, вечер и НОЩЕЕЕЕЕМ! Опитът ми е доказал, че и сутрешното и вечерното могат да се пренебрегнат - съответно или я разсейвам (не нарочно) със ставане и закуска, или тя внезапно заспива от умора в беса си, без да се налага да я кърмя за приспиване. Но нощното, мили майчици-кърмачки, не знам какво се прави! Според мен, тя си суче подсъзнателно, става мигом раздразнителна, ако на второто помрънкване не й бутна гърда в устата, а за води, приспивания на сухо и полюшквания не мога да помисля - такива писъци са, толкова е раздразнителна, че  #Crazy  #Cussing out  #Crazy Утре да реша, ще махна сутрешното и вечерното, както се оказа, че може да живее и без дневните в делнични дни, докато съм на работа (в почивните заспива принцесата само с гърда, или в колата в столчето). Но нощното кърмене ще видя зор да махна! Някакви съвети, как да я отбия от нощното? Имайте предвид характера й по-горе!

Радвам се, че Бу се е завърнала! Ако може тя по въпроса ми да се изкаже и също други кърмачки!

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Зъхи, за мен тази седмица е кошмарна със спирането на кърменето. Направо завиждам благородно на майките, които могат да кърмят колкото искат бебетата. В къщи стана проблем-беба не иска да яде и само ми дърпа сутиена. А там за съжаление вече нама мляко Sad. Насила съм и дала каша " Лека нощ" снощи...А иначе толкова я обича....
  Кажете какво да правя? Трябва ли да и давам някакво АМ? Тя не е пила прясно мляко до сега, а кисело опита треди няколко дни...Изобщо ще съм благодарна ако кажете нещо по въпроса. И особено Зъхи, защото виждам, че вие се справяте Laughing
  Ние май трябва да се извиним, че задаваме талкова въпроси в темата на Зъхи, но явно това с отбиването си е проблем...

# 26
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Ох, ами не знам защо така се получава при вас!  ooooh! Просто може би при нас беше много плавно, затова и така безпроблемно...  Rolling Eyes
Все пак не забравяйте, че аз се подготвям за отбиване, откак съм почнала да кърмя!  Mr. Green Laughing
Съветът ми специално към Валентина е да пробва с шише с малко адаптирано. Дали пък няма да го приеме?!  Thinking
Ако се навие на адапте, ще започнеш да го разреждаш, докато стигнеш до чиста вода и тогава евентуално ще реши, че няма смисъл да се буди. Евентуално де...  Wink
Иначе е вероятно и просто да не е готова. Може би трябва да стиснеш зъби още една-две седмици и пак да пробваш. Ако пак се репчи, пак отлагаш.. и така докато видиш, че е готова. Макар че всичко това е само теория, нали знаеш... Mr. Green

Жана, а при теб не разбрах точно случая, ти я отбиваш по твоя инициатива или просто ти е спряло млякото?! Щото ако не искаш да я отбиваш, а нямаш много мляко, знаеш, че можеш да си възстановиш лактацията, особено ако бебката суче толкова често и настървено!  Wink
Ако пък си решила като мен да сложиш край на робството  Mr. Green, пробвай с много гушкане, игри, отвличане на вниманието, бисквитки да си занимава ръцете и устата с нещо и разбира се - адаптирано. Не разбрах защо не й даваш АМ?!

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Зъхи, за да не ровиш-ето ми постинга:

   Много ми е мъчно, но това е....Знаех си, че ще дойде този момент и ми е много криво. Тази вечер и утре сутринта ще бъдат последните ми кърмения.
  Съжалявам,че ми се налага да избирам между това прекрасно чувство и желанието да имаме друго бебе, но няма друг начин.
  Днес бях при доктор Коларов/ / и стратегията е ясна....За да разберат как е в момента пролактинът ми/нали имам хиперпролактимия/ трябва да спра да кърмя. Започвам да пия Бромокриптин/14 дни/, за да могат да ми направят изследване. Ако е много висок-ЯМР.../дано това за връзката между продължително кърмене и аденом не ме е споходило /
   Искам да ви БЛАГОДАРЯ за всичко....Добре, че ви имаше! Надявам се да продължа да чета усилено тук за другото бебе  А ако решим, че две ни стигат и няма проблем с пролактина ми обещавам за второто да участвам в "състезанието" за най-дълго кърмено бебе
 
А не давам АМ защото това стана преди 4 дни...До тогава кърмих. А сега вече не знам дали да давам...Тя не искаше/един път пробвах, когато тръгвах на работа/. Освен това след 3 седмици се надявам да тръгне на ясла...Но си мисля, че не е лошо да пие мляко. Но какво?

# 28
  • София
  • Мнения: 2 210
БРАВО ЗЪХИ!!!!!!!
(Твоята история доказва тезата ми, 4е безпроблемно е отбиването около годинката. После- НЕ!!!- сега да не ме изядете  Mr. Green_

# 29
  • Мнения: 980
Жана, аз бих давала АМ. Нашето кърмаче обаче не хареса вкуса на Несле Джуниър, а на Зъхи - Емата - да. Мислех, че  кърмачетата имат еднакъв вкус, ама не. Вземи на заем от някоя майка малко АМ и така пробвай с различни видове. Трябва да и даваш заместител на сукането на кърда със сукането на шише - после ще махаш шишето, имат нужда да сучет, иначе се изнервят. Шише с малка дупка е добър вариант. Дано и хареса някое АМ.  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт