20 месечно дете - не иска да спи вечер.

  • 2 319
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 708
Вчера им обясних, че единственият начин детето да заспи е не да реве, а да си легне по желание и спокойно в леглото.
Хахаха... единственият начин било. Дай ми я за една седмица, на втория ден ще ляга тихичко и кротичко като й кажа, ако ще и да не заспива веднага.
Жалко, че не си ми наблизо иначе да съм ти я връчила, да видим как ще стане това на 2-рия ден.  Laughing

# 16
  • Мнения: 29
Здравей,
Изправени сме пред същия проблем. От една седмица като  влезем в спалнята и я сложим на леглото веднага почва да реве, сочи вратата и казва там, там... В чудо сме се видели. И ние излизахме няколко пъти с количката, но после спря да работи и този метод. Моля те кажи ми все още ли продължава тази ситуация при вас или се реши проблемът? Сутрин става в шест, вечер не можем да я сложим до един....очевидно е преуморена.

# 17
  • Мнения: 4 708
При нас нещата се успокоиха откакто почнах да си лягам с нея и да давам Хамомила вечер. Понякога не иска с мама, а с тате, но с един от двамата, обикновено мама ляга и след 30-40мин заспива. Да видим до кога newsm78

# 18
  • Мнения: 2 328
Леле,та то голямо,а не спи  Naughty дали не се изтощава достатъчно през деня?Бих процедила по следния начин.Първо се уверявам,че детето е изморено,баня,мляко там каквото си правите,слагам в леглото и излизам.Какво ще му кукувам до никое време??В детска стая няма как да се нарани и ще го оставя да си будува самичко.Хората измислили видеобебефони,между другото са адски полезни.
Според мен е вредна практика при толкова голямо дете,когато очевидно няма някакъв проблем(болно е,стресирано) да оставаш с него.Нощта е за спане.Сънят е важен,веднъж научи ли се,че мама е склонна да си играе през нощта забрави за всякакви режими и т.н.Забравете ги тия глупости,че децата не били манипулатори.Манипулатори са,особено от годинка нататък.Много добре съзнават какво вършат.Ако искаш детето ти да спи през нощта,прави така,че да спи,а не да си играе и да се размотава из креватите на домашните.
Лично мнение  Peace

# 19
  • Мнения: 4 708
То май докато не ви дойде до главата е лесно отстрани да се порицава. Като се сблъскате с този проблем, тогава ще  разберете, че това не ви е дресировка на животно, което е готово да ти служи вярно и безпрекословно.

# 20
  • Мнения: 2 328

Мечешка услуга е да го оставиш да си прави каквото иска..Отглеждането на дете не е само памперси,биби, манджи и сополи ,а и възпитание и приучаване към някои важни неща.
Скарлет,не те нападам.Знаеш го мойто дете какво беше.Тръшкания,ревове,налагане,отказ да яде.Книга мога да напиша колко рев съм изревала заради тия неща и какви ли не хитрини съм правила,само и само да хапне или да не врещи в магазина.Вече яде както трябва,не се е тръшкал от не помня кога,спи спокойно сам в неговата си стая,не ползва памперси,не гледа тв и детски.Наказван е два пъти.Не е удрян никога.Не че не ми се е искало в някой момент,хехе,искало ми се е и още как.Просто това не е правилния начин.

# 21
  • Мнения: 4 708
Ахи просто трябва да приемеш, че нещата не са до възпитание само, а и до дете. Въпреки всичките ми усилия, и тези на персонала от яслата, детето не яде все още. Не помага абсолютно никой известен метод. Яде каквото й скимне и когато и скимне, предпочита с дни да стои гладна отколкото да яде каквото трябва - разбирай манджа, супа, зеленчук, плод или млечни. Изпада в ярост, реве като че ли я беся с часове, ако не легна с нея. Знаеш, че я бях научила да заспива сама, но откакто тръгна на ясла, нещата се влошиха отново. А на тази възраст, могат да реват с часове, и не им минава за 5мин, както повечето си мислят. Това е метод за сговорчиви деца, на доста по-ранна възраст.

# 22
  • Мнения: 2 328
Добре,вероятно и ти си права.Казвам как стоят нещата с Йонито.

Общи условия

Активация на акаунт