За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 25 425
  • 747
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 108
Добре дошли в новата тема Simple Smile
Старата е тук, Ако някой е забравил питане там https://m.bg-mamma.com/?topic=1610263.735

# 1
# 2
  • Мнения: 3 361
Не е въпрос, препоръка е!
Който не е пробвал Зелевейката на Мики, много е пропуснал! Благодарности от цялото семейство за поредната уникална рецепта 🤗

Последна редакция: ср, 17 яну 2024, 21:58 от Ze-ze

# 3
  • Мнения: 13 545
Не е въпрос, препоръка е!
Който не е пробвал Зелевейката на Мики, много е пропуснал! Благодарности от цялото семейство за поредната уникална рецепта 🤗
Аз не съм я опитвала. Моля, помогнете да си поправя пропуска. Линк? Благодаря.

# 4
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 073
Отговор за питанката с мекиците - да не би да ги правиш твърде тънки или тестото е без мая?

# 5
  • под тепетата
  • Мнения: 9 295
Добро утро и благодаря за новата тема!
Цвете, ето линк за супата
https://www.mycookingcreations.com/2023/11/zalewajka-zuppa-tradi … nale-polacca.html

# 6
  • In transit
  • Мнения: 11 819
Пепи, благодаря за темата!

Ze-ze, благодаря ти от сърце! Kissing Heart

# 7
  • под тепетата
  • Мнения: 9 295
Ох, ще си изпрося от мама зелева чорба и ще зарадвам скъпия! Тъкмо излапа днес последната купа турска супа на Mikkey!
Въпрос- правя едни бисквитки с фини овесени ядки. Купила съм обикновени, т е. едри. Ще станат ли бисквитките с едрите ядки? Няма много течност в тестото.

# 8
  • Мнения: 6 714
Като сме на тема супата на Мики , моля, препоръчайте ми пушена наденица. В наше село има само Лидл от големите вериги, но ако споделите името на производител, мога да потърся и по кварталните магазини. Благодаря!

# 9
  • In transit
  • Мнения: 11 819
Fortuna, лидълските франкфуртери. Много са вкусни. Даже тази седмица ги пуснаха и в ХХЛ вариант.

# 10
  • Мнения: 6 769
bilqna_69, врътни за няколко секунди овесените ядки в чопър или блендер. Не да стават на брашно, а само леко да се смелят.

# 11
  • Мнения: 4 212
Суров шам фъстък ли ми трябва за поръска на баклава/кадаиф ?

# 12
  • под тепетата
  • Мнения: 9 295
2в1, благодаря! Хич не ми дойде на акъла!

# 13
  • Мнения: 1 823
Морковелка, да, суров смлян шам фъстък ти е нужен за декорация на сиропирани сладкиши и торти.

# 14
  • Мнения: 261
Имам едни кори за баница отворени от Коледа, дали им има нещо? Как се разбира, че са развалени?

Общи условия

Активация на акаунт