Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 31

  • 51 709
  • 759
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 155
Здравейте момичета, бременна съм в 10+5 седмица. Но малко съм притеснена, понеже доктора ми каза че май се движим с 1 седмица назад. Нормално ли е това според вас?  Tired

# 16
  • Мнения: X
Нормално е, може да си имала късна овулация. И ние се движим седмица назад от термина.

# 17
  • Мнения: 155
Едва ли е от късна ову, понеже правих тестове и правихме luvbed само в деня преди о и в деня на о  Embarassed

# 18
  • Мнения: 1 235
клеопатра, не, с апликатор е, вътрешно се прилага -


Вътрешно прилагане означава вътре в организма и оттам - в кръвта. На това му е външно приложението, макар и с апликатор.

# 19
  • Мнения: 1 037
Бях на преглед, в 37 г.с. съм и преди 2 седмици бебето тежеше 2500 гр, а днес 2600 гр. Коремчето му било малко по-малко, иначе главичката отговаря на 38 г.с. Плацентата е започнала да остарява, според лекарката няма място за притеснение. Тоновете също били чудесни, нямало признаци бебето да не се храни или да страда по някакъв начин.
Но аз много се притесних и се чудя да търся ли второ мнение. Вашите бебоци с какво тегло са по това време на бременността?

# 20
  • Мнения: 780
С видеозона не може да се определи точното тегло на бебето. Приблизително е. На мен ми казаха, че е 3.500, а родих 4 точно. Бъди спокойна и ако искаш потърси второ мнение именно по тази причина. Спокойствието на майката особено с наближаващото раждане е най-важно! Успех!

# 21
  • Мнения: 1 037
Всички това ми казват, че много бъркат ехографите и няма смисъл да търся второ мнение. А и да е само 2600 се водело доносено. ooooh!

# 22
  • Мнения: X
Много бъркат с тия килограми наистина. И при всеки е различно, някои бебенца се раждат 2800, други 4.
Наистина вече е доносено, така че не се тревожи.

# 23
  • Мнения: 10 607
Вътрешно прилагане означава вътре в организма и оттам - в кръвта. На това му е външно приложението, макар и с апликатор.

И сега ако ми кажеш, че си медицинско лице ще трябва да те питам каква ти е специализацията.  Shocked

По въпроса за феталното тегло: имайки предвид, че нормалното тегло след 37 г.с. се навърта около трите килограма+ и аз бих се притеснила. Но ехографския софтуер наистина не може да изчисли прецизно теглото на бебчето. Ако на късната фетална всичко е било наред и са ти потвърдили, че няма проблем с кръвния поток през пъпната връв, значи няма място за притеснение. Момиченце ли чакаш? По принцип габаритите на момчетата са малко по-големи, в сравнение с тези на момичетата. Може пък да е дребосъче и после да си навакса с кърмата. Възможно е и да преносиш и от там да качите още 200-300 гр. Моето дете се роди на термин. Ехографа го беше изкарал 3200 в последната седмица, а се роди 3500. Чувала съм и за по-фрапиращи разминавания. За да не го мислиш много това сега, преди раждането, гледай да се съсредоточиш върху темата "кърмене", че като се роди няма да ти остане време.  Peace

Последна редакция: пт, 04 сеп 2015, 14:12 от amy_nka

# 24
  • Мнения: 1 235
Вътрешно прилагане означава вътре в организма и оттам - в кръвта. На това му е външно приложението, макар и с апликатор.

И сега ако ми кажеш, че си медицинско лице ще трябва да те питам каква ти е специализацията.  Shocked

Не разбрах какъв по-точно ти е проблема?

# 25
  • Мнения: 10 607
Вътрешно прилагане означава вътре в организма и оттам - в кръвта. На това му е външно приложението, макар и с апликатор.

И сега ако ми кажеш, че си медицинско лице ще трябва да те питам каква ти е специализацията.  Shocked

Не разбрах какъв по-точно ти е проблема?
Бе, да знам какъв човек се изказа по подобен начин. Медицинско лице ли си? Или е тайна?   Simple Smile

# 26
  • Мнения: 1 235
БЕ, въобще нямам намерение да се обяснявам на подобен тип човек.

# 27
  • Мнения: 1 037
Вътрешно прилагане означава вътре в организма и оттам - в кръвта. На това му е външно приложението, макар и с апликатор.

И сега ако ми кажеш, че си медицинско лице ще трябва да те питам каква ти е специализацията.  Shocked

По въпроса за феталното тегло: имайки предвид, че нормалното тегло след 37 г.с. се навърта около трите килограма+ и аз бих се притеснила. Но ехографския софтуер наистина не може да изчисли прецизно теглото на бебчето. Ако на късната фетална всичко е било наред и са ти потвърдили, че няма проблем с кръвния поток през пъпната връв, значи няма място за притеснение. Момиченце ли чакаш? По принцип габаритите на момчетата са малко по-големи, в сравнение с тези на момичетата. Може пък да е дребосъче и после да си навакса с кърмата. Възможно е и да преносиш и от там да качите още 200-300 гр. Моето дете се роди на термин. Ехографа го беше изкарал 3200 в последната седмица, а се роди 3500. Чувала съм и за по-фрапиращи разминавания. За да не го мислиш много това сега, преди раждането, гледай да се съсредоточиш върху темата "кърмене", че като се роди няма да ти остане време.  Peace
Момче чакам, на третата ФМ всичко беше ок, кръвопотока също беше екстра. До преди месец даже вървеше седмица напред младежа. Дали е възможно да върви по-висок и затова да излиза така?

# 28
  • Мнения: 10 607
Момче чакам, на третата ФМ всичко беше ок, кръвопотока също беше екстра. До преди месец даже вървеше седмица напред младежа. Дали е възможно да върви по-висок и затова да излиза така?

Не мисля, че е за това. Те вървят пропорционално. Даже въпросния софтуер би трябвало да изчислява теглото на базата на дължините. Според табличките на СЗО, това, което се смята за нормално физическо развитие: ръстът на новородените момчета варира от 47 см до 54 см, средно 50 см, а теглото от 2500 до 4300 г, средно 3400 г. По-скоро или някой не е могъл да измери както трябва или да е въвел грешни данни. Ако много се притесняваш, най-лесно е да отидеш за ФМ при друг специалист с добра апаратура, но пак няма да е гарант, че измереното ще отговаря на реалното. Препоръчвам Heart Eyes всеизвестната тема "Смешно ли е раждането" от тукашния форум за добро настроение.  Peace

Скрит текст:
Само внимавайте с контракциите причинени от много смях!  Mr. Green

# 29
  • Мнения: 8 163
Здравейте момичета, бременна съм в 10+5 седмица. Но малко съм притеснена, понеже доктора ми каза че май се движим с 1 седмица назад. Нормално ли е това според вас?  Tired
Спокойно. Всяко бебе се развива по различен начин.

Общи условия

Активация на акаунт