Шампоан за мазна коса :((((

  • 32 171
  • 61
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 779
Препоръчвам шампоан Уртикомплекс http://apteka-info.com/drug/226478/%D1%88%D0%B0%D0%BC%D0%BF%D0%B … D1%80%D0%BC%D0%B0 , цена 6,50лв.
Води се за косопад, но съм открила и други ползи.

Здравей,
От къде може да се купи този шампоан ?
Предварително благодаря за отговора !   bouquet
След раждането имам страшен косопад  Sad освен по-мазния скалп.
От опит това да се държи косата мръсна и да се мие по-рядко, за да се "възпита" според мен не е вярно.

# 46
  • Мнения: 186
Когато косата е мазна, не трябва да се прекалява с употребата на шампоани за мазна коса, тъй като те са много агресивни. Използвай просто измиващ шампоан, не подранващ, не за мазна коса, не с балсам, просто измиващ шампоан. Ще е хубаво ако успееш и да разревдиш малко миенето на косата. Връзвай я, пръскай отгоре сух шампоан, но по-малко... Така ще видиш как косата ти с времето ще спре да се омазнява. Аз имах същия проблем сега няма и следа от мазните корени  Hug

# 47
  • Мнения: 431
Тези съвети с немиенето ме убиват, нищо лично към никого.  Naughty
Как пък ще изляза сред хора с мазни корени, само и само косата ми да 'отвикне' от честото миене и да чакам себумът да се научи да се регулира, самичък?
Ами всичката мръсотия (навън от колите и вътре от климатиците/прахта), която допълнително се наслоява?
Ами ако тренирам или плувам, пак ли да не я мия в името на светата идея? Sick
И да, сухите шампоани дават някакъв обем, но чак пък цял ден да изглежда като свежо изкъпана?

Аз лично мия своята толкова често, колкото има нужда. За съжаление това значи през ден Simple Smile

Напоследък ми харесва как стои и втория ден и сякаш би могла да изкара и трети -- бих опитала, но само ако ще съм си вкъщи тогава. Изпробвала съм различни неща, но сякаш ми помогна ей този шампоан:


-- който ползвам само веднъж седмично -- безсулфатен е и така съм чувала newsm78, пък и през останалото време ползвам шампоан против косопад.

След бърз прочит на темата се сдобих и с Рене Фюртерер (CURBICIA, нали?) -- за мен е нов и ми е любопитно как ще ми се отрази. Peace

# 48
  • Мнения: 1 230
Аз ще пробвам с безцветна къна  Crazy

# 49
  • Мнения: 3 730
след безцветбната къна, боя хваща ли?

# 50
  • Мнения: 1 230
Не знам, аз не се боядисвам.

# 51
# 52
  • Мнения: 186
Тези съвети с немиенето ме убиват, нищо лично към никого.  Naughty
Как пък ще изляза сред хора с мазни корени, само и само косата ми да 'отвикне' от честото миене и да чакам себумът да се научи да се регулира, самичък?
Ами всичката мръсотия (навън от колите и вътре от климатиците/прахта), която допълнително се наслоява?
Ами ако тренирам или плувам, пак ли да не я мия в името на светата идея? Sick
И да, сухите шампоани дават някакъв обем, но чак пък цял ден да изглежда като свежо изкъпана?

Аз лично мия своята толкова често, колкото има нужда. За съжаление това значи през ден Simple Smile

Напоследък ми харесва как стои и втория ден и сякаш би могла да изкара и трети -- бих опитала, но само ако ще съм си вкъщи тогава. Изпробвала съм различни неща, но сякаш ми помогна ей този шампоан:


-- който ползвам само веднъж седмично -- безсулфатен е и така съм чувала newsm78, пък и през останалото време ползвам шампоан против косопад.

След бърз прочит на темата се сдобих и с Рене Фюртерер (CURBICIA, нали?) -- за мен е нов и ми е любопитно как ще ми се отрази. Peace

Честото миене на косата, доказано дехидратира както косъма така и скалпа... Което е вредно. Под да се намали мирнето, нямам предвид да тече мазно от косата. Само че има вариант както споменах вече със сух шампоан, минете да се отложи един ден с пусната коса и бих казала втория ден с прибрана прическа.
И смея да твърдя, че и най- мазната коса измита с подходящ шампоан е чиста доста по- дълго време и се мърси първо от факторите на околната среда, а не от мазния скалп.
То някои хора имат и мазно лице, ама решението не е всеки ден да го третираме с груб изсушаващ салицилов спирт на пример, а третирането с подходящ за кожата продукт.
Продължавайте с агресивните шампоани за мазна коса, пък с времето го виждам да произведат шампион за мазна коса, за употреба през 3-4 часа, че пак косите с такава скорост ще се омазняват...

# 53
  • Мнения: 327
Истината е,че не знам защо ги има тези шампоани за мазна коса като всъщност те предизвикват повече омазняване.Преди време само такива ползвах и наистина бях достигнала момента,когато миех косата през ден.От както използвам шампоан за нормална коса нещата си дойдоха по местата.Два пъти в седмицата мисля,че е абсолютно нормално поне за моята коса.Аз не съм ползвала сухи ,но и вече нямам нужда от такива.

# 54
  • Мнения: 2 288
Здравейте момичета , доста теми прочетох - но всички са стари и реших да пусна нова тема ! Simple Smile
Косата ми е ужасна , омазнява се ужасно бързо - какви не шампоани смених и пак се омазнява , пробвала съм и в Виши и с Клоран - същата работа Sad Сега си търся нещо по-евтино , с което да се справя с този проблем Simple Smile
Вчера се изкъпах на обед и днес вече косата ми е мазна - просто е ужасно , иначе се къпя през вечер, но сега се къпя с Глисс и трябва всеки ден да се къпя Sad
Надявам се да споделите вашите мнения относно някои ефикасен шампоан Simple Smile
Благодаря  Hug Hug

Здравейте,
аз точно това коментирах вчера с фризьора ми. Понеже лятото започнах всеки ден да си мия косата, като минах на бебешки шампоан. Сега си взех един на Матрикс (мисля, че така беше марката), но ще го пробвам довечера, както и да е, отплеснах се.
Та, той ми каза, че по негови наблюдения шампоана за обем давал най-добри резултати, защото измивал косъма, но не претривал скалпа! Та, вече имам светлина, по която да вървя, дано се получи!
Успех

# 55
  • Мнения: 1 906
след безцветбната къна, боя хваща ли?

Аз след употреба на безцветна къна зверски си изсуших косата по краищата. А в корените стана още по-мазна  #2gunfire . При мен се получи отвратителна комбинация.................... Sad

# 56
  • София
  • Мнения: 1 445
Моята коса също се омазнява в корените днес,ако я измия на другия ден е мазна..Сух шампоан не ми помага и я мия всеки ден.Какво ли не съм опитвала шампоани за мазна коса,за суха ,за косопад,за обем не става с нищо.Изстисквала съм си лимон на скалпа(чувала съм че попива себума) отново не се получи.Мия косата си всеки ден от 2-3 години насам имало е периоди в които я мия,на втория ден ходя с вързана коса и вечерта я мия,но пак си се омазняваше бързо а и не издържах много на този период,защото не понасям косата да ми е мазна и не се чувствам никак добре.Ползвала съм всякакви шампоани,от всякакъв клас,но ефекта си е един и същ,все пак реших да се придържам към висок клас шампоани,защото все пак искам косата по дължините ми да е хубава. Примирила съм се с това,че всеки ден ставам 2 часа по-рано вместо 1,но все пак ако намеря някакво решение ще се радвам.

# 57
  • USA
  • Мнения: 7 318
Не е нормално такова преекспонирано омазняване на скалпа.Според мен тр да помислиш за лекарска намеса,вместо да хвърляш пари в козметика.
Храната също влияе.Млечните продукти стимулират производството на мастните жлези.

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 2 396
Освен това и тренировките играят роля. Забелязала съм,че ако заложа повече на кардио и се изпотя повече,включително в корените, косата ми се омазнява по-бързо. Така че ако нямам време да я измия, правя йога Laughing

# 59
  • Мнения: 1
Доволна съм от шампоан с хума на Милва.
И другите им съм ползвала без забележки.

tozi hininoviq shampoan na milde kato go izpolzvash sled kapane moje li da se pravi maska za kosa ili ,ako se pravi maskata sled shampoana niama da ima efekt za raztej na kosata ot shampoana li

Общи условия

Активация на акаунт