Астрология за начинаещи (да заповядат и напредналите :) ) - 3 тема

  • 48 533
  • 738
  •   1
Отговори
# 75
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 455
В първия пост ще ги видиш повечето книжки качени  Blush

# 76
  • Мнения: 7 823
а на мен Стивън Аройо ми е много неприятен за четене, всичко му разбирам, ама ей тегаво върви

# 77
  • Мнения: 2 128
Всеки знак се разделя на три части от по 30* всеки и всяка част се управлява от отделна планета. Но първо мисля, че трябва да се мине през базоваата информация и оттам да се натрупват знания.
В линка за ЗОДИАКАЛНИ ЗНАЦИ. ДЕКАНАТИ И УПРАВИТЕЛИТЕ ИМ е представено това деление.
За управител на дома се счита планетата, която владее знака на върха му.

# 78
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 455
Днес, като четох Слънчевата революция на Люмиер обърнах внимание на критичните градуси по знаци ... Мяркала съм ги по-рано, но не обърнах внимание, че оста АС/ДС е точно на критичния за подвижните знаци 17 градус. Другия обект на критичен градус е СЛВ. Точно там сега - на този критичен за неподвижните знаци 22 градус са и дирекционен Плутон - тронов и прогресивния десцендент ...

Най-много ми хареса, че има обяснения - това са границите на лунните домове Simple Smile

Последна редакция: сб, 05 сеп 2015, 23:09 от a.l.e.n.a

# 79
  • Мнения: 2 128
Въпрос към ползващите ZET. От кое меню на програмата избирате да се появи в картата Хирон и другите астероиди и точки, ПФ например?

Последна редакция: сб, 05 сеп 2015, 23:13 от Kuanin

# 80
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 455
Има каталог на Астероидите в третото меню - Tables  Peace

# 81
# 82
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 455
Ти ЗЕТ-а, който бе споделен вчера ли инсталира?

# 83
  • Мнения: 2 128
Не, аз имам от известно време Гео версия кракнат ЗЕТ.

# 84
  • SF
  • Мнения: 21 642
Esmee, не знам коя таблица гледаш - с декадите ли?

Владетел, управител, господар - едно и също е. Всяка планета владее определен знак и дом - Марс 1 дом и Овен, Венера 2 и 7 дом и съотв. Телец и Везни и т.н. Хубаво е да започнеш да четеш систематизирано от някъде - основата - за планетите, за домовете - можеш да започнеш от линковете, които съм дала в началото на 1 пост - много хубаво е обяснено и накратко.
.......
Уран владее Водолей, екзалтира в Скорпион ...


Господар, управител, сигнификатор
Господар на дома   Е планетата Господар на знака, в който попада ръбът на дома. Ако има включен знак, домът има и 2-ри Господар – планетата, Господар на включения знак.

Управител на дома   Е планетата, която се намира в границите на дома.

Сигнификатор на дома   Е планетата Господар на знака, съответсващ на дома.



Алена, ето това е таблицата. Иначе, да, Плутон на Скорпион, Сатурн на Козирог, Нептун на Риби... и т.н. Тези съм ги научила. Научих, че господар и управител е едно и също, но виждам тази таблица и се обърквам. Затова ви питам.

Имам и още един неясен въпрос: Марс е господар на 1 дом, Овен. Добре де, но често в първи дом е една от останалите 11 планети. Кой й е управителят в останалите 11 случая?
Ако имаме Везни в първи дом, Скорпион във втори, тогава Венера и Плутон са сигнификатори съответно на първи и на втори дом?

Прочела съм "Астрология за начинаещи" и книжките, които пускате тук. Чета и възникат въпроси. Понеже темата е за начинаещи, не се притеснявах да ги задавам.

Скрит текст:
За да разбера часът на раждане, трябва да отида в общината, в която съм родена или в общината, където е адресната ми регистрация? Извинете за тъпотията, но тази вечер се получи нещо като спор по въпроса. Embarassed

Последна редакция: нд, 06 сеп 2015, 00:40 от Esmee

# 85
  • Мнения: 2 128
Където си родена 😊

# 86
  • Мнения: 3 882
Esmee, не знам коя таблица гледаш - с декадите ли?

Владетел, управител, господар - едно и също е. Всяка планета владее определен знак и дом - Марс 1 дом и Овен, Венера 2 и 7 дом и съотв. Телец и Везни и т.н. Хубаво е да започнеш да четеш систематизирано от някъде - основата - за планетите, за домовете - можеш да започнеш от линковете, които съм дала в началото на 1 пост - много хубаво е обяснено и накратко.
.......
Уран владее Водолей, екзалтира в Скорпион ...


Господар, управител, сигнификатор
Господар на дома   Е планетата Господар на знака, в който попада ръбът на дома. Ако има включен знак, домът има и 2-ри Господар – планетата, Господар на включения знак.

Управител на дома   Е планетата, която се намира в границите на дома.

Сигнификатор на дома   Е планетата Господар на знака, съответсващ на дома.



Алена, ето това е таблицата. Иначе, да, Плутон на Скорпион, Сатурн на Козирог, Нептун на Риби... и т.н. Тези съм ги научила. Научих, че господар и управител е едно и също, но виждам тази таблица и се обърквам. Затова ви питам.

Имам и още един неясен въпрос: Марс е господар на 1 дом, Овен. Добре де, но често в първи дом е една от останалите 11 планети. Кой й е управителят.

Думата "сигнификатор" не ми е ясна и какво значи една планета да екзалтира.

Скрит текст:
За да разбера часът на раждане, трябва да отида в общината, в която съм родена или в общината, където е адресната ми регистрация? Извинете за тъпотията, но тази вечер се получи нещо като спор по въпроса. Embarassed



Малко е вероятно да го имат и на двете места. Аз ходих в общината в града, в който живеех, но нямаха архиви. За тези набори единствено в болницата и то ако пазят архивите. Едно време часът на раждане не се е записвал в актовете, сега е задължително  Peace

Аз се обадих в болницата, в която съм родена и ми казаха, че единствено там се пазят, до 100 години. Попълних си молба, платих 11лв и на другия ден отидох да си взема документа. Надявам се часа да е верен, но според майка ми, там знаят най-точно  Wink

Последна редакция: нд, 06 сеп 2015, 00:45 от Adriana11

# 87
  • SF
  • Мнения: 21 642
Както вече съм ви споделяла, архивите в болницата, в която съм раждана, са изгорели. Тази вечер едно момиче сподели, че са й дали часът от общината, в която е родена, но живее там, където е родена. Аз  никога не съм живяла там, където съм раждана, освен 5-те дни в болницата.

# 88
  • Мнения: 3 922
Господар и управител на дом е едно и също - планетата, която управлява знакът на върха.
Сигнификаторът на дома е еднакъв за всички хороскопи на принципа на естественото управление - Марс е на 1-ви дом, Венера на 2-ри, Меркурий на 3-ти, Луна на 4-ти и т.н. Винаги, когато се разглежда дадена тема в хороскопа, освен управителят на дома, следва да се разглежда и естествения му сигнификатор.
Диспозитор е планетата, която владее знакът, в който е разположена друга планета. Примерно диспозитор на планета в знак близнаци е Меркурий, в знак козирог е Сатурн и т.н. Могат да се правят верижки по управление и в някои хороскопи има планета краен диспозитор.
Това е основата на астрологията - планетите, домовете и знаците, съответно групирането им по качества и елементи.


Часът на раждане (ако е записан) може да си го получиш от отдел ГРАО в общината, в която си родена.

# 89
  • SF
  • Мнения: 21 642
Благодаря, Greene!
Значи, във въпросната табличка някои неща са писани просто ей така. Аз също бях възприела думите "господар" и "управител" като синоними (въпрос на превод),  но от друга страна понеже и тук в темата бях виждала да се пише например Г6, Г7..., както и У6, У7..., реших, все пак да питам. А от обяснението горе не ми стана ясно. Дори се споменава и втори господар.

Колкото до административната карта на сайта на столична община - супер е! Мърда, шава, интерактивна работа! Много е приятно да се търси информация в официални български сайтове. Simple Smile

Последна редакция: нд, 06 сеп 2015, 06:39 от Esmee

Общи условия

Активация на акаунт