Препоръчайте ми кенгуру

  • 7 665
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 10 656
Кенгуруто не е вредно за бебето, освен ако бебето няма някакъв ортопедичен проблем. Преди да купите кенгуру посетете ортопед, за да ви потвърди, че бебето няма проблем с тазобедрените стави.
На 5 месеца ще иска да гледа напред и да рита. Слингове и раници няма да ти свършат никаква работа. Препоръчвам с две ръце кенгуруто марка Tomy. Памучно е, не запарва като скъпите моделчета на Чико, дето стават само за зимата.  Peace

Здраво, леко, памучно, супер лесно се поставя, бебчето си рита на воля, две позиции - гледа към теб или към света, теб не те боли гръб и кръст, не се потите през лятото на ручеи. Около 40 лв беше (ново), ако не се лъжа. Освен това е до 13 кг, можеш да носиш и по-голямо бебче, ако имаш здрави мускули.  Laughing

И един друг съвет: ако си със секцио, гледай кенгуруто да не е със затваряне тип колан, който да ти притиска корема или разреза. Т.е., да може да се регулура височината на презрамките.

Аз и Ергобейби купих за 70 лв. И си стои в гардероба - не ми върши никаква работа, щото ми притиска корема, бебчето писка заради тъпата позиция "жабка", която не е изчислена за непроходили деца, и освен това най-важното е детето ти да гледа напред и да рита свободно в 5-тия месец. След това вече като почне да сяда в количката, ще му бъде там интересно. Моето Томи си стои винаги в кошчето под количката, ако мрънка да го взема на ръце, обличам томито и се прибираме без ядове.  Peace

Последна редакция: ср, 09 сеп 2015, 16:34 от amy_nka

# 16
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Позицията детето да гледа напред е може би най-вредното нещо, което може да се случи на едно бебе.
Освен че се натоварва таза, се натоварва и гръбначният стълб.
Това, че позата "жабка" не е предвидена за непроходили деца въобще не е вярно.
Принципно Ергобейби се ползва с приставка за новородено за деца по-малки от 4-5 месеца, която не е включена в комплекта. Това се отнася за всички раници, но повечето други марки си имат вградени.
Ако е имало дискомфорт по време на носене, значи че раницата не е била поставена правлно и е трябвало да поръсиш съвети/инструкции/клипчета.

# 17
  • Мнения: 6 998
Детето гледа напред като го носиш на гръб. Точка.  Crossing Arms

# 18
  • Мнения: 11 016
От каква възраст можеше да се носи на гръб? Аз знам, че към годинката и още не съм пробвала този начин на носене.

# 19
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
В раница може да се носи на гръб след 6-7я месец. По-точно когато детето започне да сяда. В тъкан(не еластичен) слинг шал може почти от раждането, ако си достатъчно смел.

# 20
  • Мнения: 27 674
Аз имах и кенгуру, и ергономична раница за носене на бебе. Кенгуруто (на Бертони) ми беше що годе удобно само в началото, първите месеци след раждането, ползвала съм го много малко, вкл. и на пътуване със самолет- ама на летището като ме караха да вадя бебето от кенгуруто за разните проверки, докато го сваля, докато го наглася пак (беше и зимен сезон, аз- навлечена с дрехи)... ooooh! Иначе си имаше и приставка която да поддържа главата на бебето и можеше да се носи легнало бебето в диагонална позиция на кенгуруто.
Раницата за носене на бебе ми беше много удобна, бързо закопчаване и доста облекчаваше гърба и кръста- за разлика от кенгуруто имаше и хоризонтални "ленти", с него също съм пътувала със самолет, като свалянето и повторното поставяне на бебето бяха в пъти по-лесни. Иска ми се да бях имала раницата за носене още в началото- а междудругото, дъщеря ми никога не се е оплаквала, че не гледа напред. Въпреки, че още от 4-5 месечна се возеше в количка гледаща напред. С подходящи дрехи, с копчета или ципове в горната част, раницата за носене изключително улеснява кърменето на публични места; с кенгуруто някак по-трудно ми беше да кърмя.  Peace

# 21
  • Мнения: 10 656
За Ергобейби съм писала цяла тема и не приемам въобще никой да ми говори само на теория - какво било Ергобейби, за какво било Ергобейби. Ако имаш достатъчно опит с Ергобейби - тогава можеш да споделиш. Иначе е пределно ясно, че има чувалче за новородени пингвинчета.  hahaha Аз гарантирам че Ергобейби със или без чувалчето не става за деца във възрастова група 4-8 месеца, т.е, такива, които ползват памперс 3-ка, както и за майки със секцио хоризонтален разрез. Който иска да си похарчи парите като мен, за да му стои в гардероба, нека си ги похарчи. Аз моето, въпреки готината му разцветка, го продавам, без да е носено нито веднъж. Проста причина - детето почне ли да сяда (6+ месеца) му е интересно и в количката; няма за какво излишно да се товаря.

Но стоп с оф-топика.Stop Въпросът на мамето не беше "какво ми препоръчвате: кенгуру или раница?", ами "какво кенгуру ми препоръчвате?".

Бертони са евтин вариант, но за лятото пак ще запарва, понеже не са от памук. Докато открия моето кенгуру изгубих около две седмици разглеждане по магазините, върнах три поръчани от провадавалника и като пробвах Томито, просто вече знаех каква е разликата. Лекота, здравина, добра упора за гърба и кръста и моето бебе си го обожаваше.

# 22
  • Мнения: 27 674
Моята раница за носене на бебе не беше Ергобейби. Раждах със секцио- хоризонтален разрез. Беше ми доста по-удобно от кенгуруто. С кенгуруто крачетата на бебето висяха надолу което увеличаваше (лично за мен) напрежението в гръб, кръст, рамене (т.е. за по-леко бебче горе-долу ок, но иначе....).
amy_nka, има майки които дори не знаят, че съществуват раници за носене на бебета (аз навремето например). А други наричат "кенгуру" всякакво средство за носене на бебе. Трети пък, наричат така дори слинговете...Иначе наистина на повечето бебета които могат да сядат им е интересно и в количката (аз също не обичам да се товаря излишно), но няколко мои приятелки имаха бебета които не понасяха да стоят в количката често, а една дори сама искаше да си носи бебето- харесваше и (тя също роди със секцио). Най-добре е ако всеки, който иска да си купи "средство за носене на бебе" (независимо от какъв тип) може да пробва първо с кой вид ще се чувства най-добре. Да прецени как е разположена "тежестта" спрямо собственото му телосложение и конструкция.

# 23
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Аз си позволявам да коментирам Ергобейби точно защото имам такава раница. Носих в нея дъщеря си от около 4 месечна възраст , при това с многократна пелена ( въпреки, че не виждам какво общо има размера на пелената). И продължавам да си я нося, но в по-голяма раница.
Масово хора и магазини наричат всичко що е за носене на бебе "кенгуру" (термина си е изцяло българско произвоство) и голяма част от тах въобще не знаят колко различни носилки се помещават под това обобщения.
Така че въобще не съм съгласна, че въпросът е "оф топик".

P.S.
И понеже чак сега виждам, че си си редактирала -
Изказвания от сорта "На моето бебе нищо му няма, за това няма проблем" са просто не сериозни.

Последна редакция: пт, 11 сеп 2015, 09:05 от kalei

# 24
  • Мнения: 11 016
Моята носилка не е Ергобейби, но ще коментирам оф-топика:
- Започнах да нося детето ми, когато беше на 8 месеца. Дотогова се беше возил само в количката. В раницата се чувства добре, гледа от високо, клюкари, закача се с хората. Когато му се доспи, просто се гушва в мен и отнася.
- Носи памперс 4-ка Simple Smile
- Имам хоризонтален белег от секцио - при мен не играе роля, тъй като сложих раницата 8 месеца след раждането, а не още първите 1-2.
- Носилката не е памучна, но материята диша и никога не сме били вир вода, въпреки че започнах да я използвам в най-големите августовски жеги. От непамучна материя до непамучна разликата може да бъде голяма.

Въпроса "какво кенгуру" го разбирам "какъв вид носилка".

# 25
  • Мнения: 853
Аз ползвах Baby Bjorn и бях много доволна

# 26
  • София
  • Мнения: 3 497
И аз бях доволна от Baby Bjorn.
Кенгуруто се разглабя и бебето се слага и вади много лесно. Държи детето изправено, а не сгънато. Диша, пере се в пералня. Двете деца с едно кенгуру отгледах и не мръдна. И двете са раждани със секцио и не съм усетила дискомфорт.

# 27
  • Мнения: 309
Здравейте,
От 2ри месец ми се налагаше да се разнасяме е с малкия. Имам и кенгуро на baby bjorn, имам и раничка ergobaby. Сега малкият е на 9 месеца ☺. С две ръце избирам раничкатаа, а кенгурото мога само да го заплюя  Peace мое лично мнение !
Виждайки темата, исках само да напиша: Вземи си ерго раница, а не кенгуро.
Прочетох някои от коментарите напред, всеки си има мнение..
Препоръчвам ти да пробваш..
Вземи от някой познат или в магазина направо... сложи детето.. и ще прецениш сама  Peace Simple Smile
Успех Simple Smile

# 28
  • София
  • Мнения: 2 335
Втовия месец си купих Кенгуру - CHICCO YOU&ME
Това беше една от най- ползванните покупки до към 9-тия месец Simple Smile

# 29
  • Мнения: 10 656
Измервате дължината на краката на детето в разкрачено положение тип "жабка" докато сте си го гушнали на кръста, от средата на дупето до под коляното и измервате широчината на Ергобейби, делено на две. Ако разликата е по-голяма от измерената дължина на крака (от средата на дупето до под коляното), не си я купувайте, ако не е - купувайте си я.  Laughing

P.S.
И понеже чак сега виждам, че си си редактирала -
Изказвания от сорта "На моето бебе нищо му няма, за това няма проблем" са просто не сериозни.

И кое му е несериозното на това (ти) твърдение? Отиваш с детето на ортопед. Ортопедът си ти казва "здраво е" или "не е здраво". Хората не са измислили кенгурата за да прецакват здрави стави. Кенгуруто има предназначението да придържа бебето, за да може на теб ръцете да са ти свободни. Иначе ще си го държиш ти с ръка под мишниците и дупето. И пак ще повторя (явно не ви интересува, щом никой не го е коментирал): на 5-месечна възраст едно здраво и пъргаво дете е в разцвета на моторното си развитие - иска да рита; от друга страна иска да се запознава със света, т.е., да гледа напред и да наблюдава. В ергобейби (специално) детето стои буквално като заковано - ни ръка ни крак може да мръдне. В Ергобейби то може да гледа само към човекът, който го носи. Кенгуруто е просто по-добрият вариант за 5-месечно бебе, но и сред кенгурата има много боклуци и трябва да знаеш по какви критерии да го избереш.

Последна редакция: пн, 14 сеп 2015, 00:25 от amy_nka

Общи условия

Активация на акаунт