Работа на пасажерски кораби

  • 141 166
  • 734
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 25 745
Какъв опит ми трябва за да ме качат като Laundry на кораб?
Никакъв. Само език на средно ниво.
От Лъки М ми отказаха за там защото била само една позицията и съм нямала опит. Но ми се струва, че е защото му казах, че съм работила в кухня.
Не се натискай за лондри. Неприятно е, ниско платено и тежко.
Щом имаш опит в кухня, качи се в този департамент. Помощник сервитьор.
Отново работя в круизната индустрия и смея да кажа, че нямаме хора и все по зле ще става, предвид новия световен ред.

# 691
  • Мнения: 838
Съвсем нормално да няма хора. Едно, че заплатите на брега се вдигат, второ с тия карантини на хората им омръзва. Като из потрябват наистина хора просто ще трябва да вдигнат рязко заплатите и ще се намерят. В повечето фирми не са индексирани с години.

# 692
  • Мнения: X
Какъв опит ми трябва за да ме качат като Laundry на кораб?
Никакъв. Само език на средно ниво.
От Лъки М ми отказаха за там защото била само една позицията и съм нямала опит. Но ми се струва, че е защото му казах, че съм работила в кухня.
Не се натискай за лондри. Неприятно е, ниско платено и тежко.
Щом имаш опит в кухня, качи се в този департамент. Помощник сервитьор.
Отново работя в круизната индустрия и смея да кажа, че нямаме хора и все по зле ще става, предвид новия световен ред.
Езикът ми е слаб за сервитьор, иначе предпочитам там отколкото в кухнята.

# 693
  • Мнения: 25 745
Какъв опит ми трябва за да ме качат като Laundry на кораб?
Никакъв. Само език на средно ниво.
От Лъки М ми отказаха за там защото била само една позицията и съм нямала опит. Но ми се струва, че е защото му казах, че съм работила в кухня.
Не се натискай за лондри. Неприятно е, ниско платено и тежко.
Щом имаш опит в кухня, качи се в този департамент. Помощник сервитьор.
Отново работя в круизната индустрия и смея да кажа, че нямаме хора и все по зле ще става, предвид новия световен ред.
Езикът ми е слаб за сервитьор, иначе предпочитам там отколкото в кухнята.
Ами научи го тоя език, какво се лигавиш. Остави черните да слугуват.

Стаматко, вдигнаха парите но живота на борда вече не е същия....Задължителни ваксини с бустер, системни ПСР, изолация при положителен тест. Никакво слизане от кораба на американско пристанище.... Дори филипинците започнаха да отказват.

# 694
  • Мнения: 838
С колко го вдигнаха и коя е компанията? Масово се правят на малоумни. За останалото е така. И карантина 7 дни на качване.

# 695
  • Мнения: 25 745
Вдигнаха базовото заплащане, но то е ниско така или иначе за типинг позиции става въпрос.
Компанията е една от големите презокрански.
Карантина има, да. Неприятно е, но не зависи от нас.

# 696
  • Мнения: 1
Здравейте!
Аз съм от Варна на 39 години съм.Интересувам се,,Космос агенси',коректна фирма ли са за круизни кораби?
До сега съм работил като готвач,не съм мн се качвал на кораб.Кандидатсвах и ми предложиха за пом.готвач.Проблемът ми е англ.нивото ми е ,,А1",ще имам ли проблем с това ниво на англ?

# 697
  • Мнения: 1 847
Здравейте!
Аз съм от Варна на 39 години съм.Интересувам се,,Космос агенси',коректна фирма ли са за круизни кораби?
До сега съм работил като готвач,не съм мн се качвал на кораб.Кандидатсвах и ми предложиха за пом.готвач.Проблемът ми е англ.нивото ми е ,,А1",ще имам ли проблем с това ниво на англ?

Сядай и учи език, като помощник готвач "някой ще ти казва какво да правиш, ще имаш инструкции", според теб на какъв език ще ти обясняват на БГ?

# 698
  • Мнения: X
Здравейте, някой да е бил в т.нар. waiting list? Това учтив отказ ли е? Някой качвал ли се е на круизен кораб, с такъв отговор.

# 699
  • Мнения: 1
Здравейте! Тази седмица със съпруга ми решихме да кандидатстваме за работа на круизни кораби. Пратихме мейл на Коузон и чакаме отговор, но имаме оферта и от Сапко Енчев. Някой може ли да даде малко информация за него?

# 700
  • Мнения: 838
Като цяло е с лоша репутация. От МА го бяха хванали, че пише фиктивен стаж, от стопанска полиция бяха нахлували в офиса му, един път пътувах в самолета с едни момчета които се канеха да го бият.
Чувал съм и за хора които са доволни от него.

# 701
  • Мнения: 25 745
Сапко е измамник. Точи пари както намери за добрв.
Не се хващайте.

# 702
  • Мнения: 16
Здравейте!
Аз съм от Варна на 39 години съм.Интересувам се,,Космос агенси',коректна фирма ли са за круизни кораби?
До сега съм работил като готвач,не съм мн се качвал на кораб.Кандидатсвах и ми предложиха за пом.готвач.Проблемът ми е англ.нивото ми е ,,А1",ще имам ли проблем с това ниво на англ?

Сядай и учи език, като помощник готвач "някой ще ти казва какво да правиш, ще имаш инструкции", според теб на какъв език ще ти обясняват на БГ?
Не е сигурно. Доста сърби има също. Има и Българи в кухнята.
Бях с големи очаквания за езика, но не е така . Освен ако не извадиш късата клечка и да си в Румънска кухня.( над 50 % румънци)
Тогава езика ще ти е най малкият проблем.

# 703
  • Мнения: 4 871
Скрит текст:

Здравейте!
Аз съм от Варна на 39 години съм.Интересувам се,,Космос агенси',коректна фирма ли са за круизни кораби?
До сега съм работил като готвач,не съм мн се качвал на кораб.Кандидатсвах и ми предложиха за пом.готвач.Проблемът ми е англ.нивото ми е ,,А1",ще имам ли проблем с това ниво на англ?

Сядай и учи език, като помощник готвач "някой ще ти казва какво да правиш, ще имаш инструкции", според теб на какъв език ще ти обясняват на БГ?

Не е сигурно. Доста сърби има също. Има и Българи в кухнята.
Бях с големи очаквания за езика, но не е така . Освен ако не извадиш късата клечка и да си в Румънска кухня.( над 50 % румънци)
Тогава езика ще ти е най малкият проблем.

Какви са румънците? Проблемни колеги ли са?

# 704
  • Мнения: 68
Здравейте! Има ли компании, които наемат и без ваксина?

Общи условия

Активация на акаунт